Skocz do zawartości

Nisko siedzący tył ?


trzepol

Rekomendowane odpowiedzi

> W zony P2 FL mocno siedzi tyl, jedynie co jest dodatkowo w aucie to butla z gazem ale chyba az tyle

> nie siedzi. Auto ma 67kkm czyzby sprezyny siadly ?

> Da sie do 1.2 8v wsadzic jakies twardsze sprezynki czy wrzucac nowki ?

Są osoby na kąciku co wstawiali sprężyny od vana.Poszukaj na pewno coś znajdziesz.Chodziło właśnie o to że butla trochę waży i to pomagało ponieważ sprężyny od van ów są bardziej twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są osoby na kąciku co wstawiali sprężyny od vana.Poszukaj na pewno coś znajdziesz.Chodziło właśnie

> o to że butla trochę waży i to pomagało ponieważ sprężyny od van ów są bardziej twarde.

Szukałem ale cos ciezko dogrzebac sie albo w watka sa linki, ktore juz nie prowadza do nikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zony P2 FL mocno siedzi tyl, jedynie co jest dodatkowo w aucie to butla z gazem ale chyba az tyle

> nie siedzi. Auto ma 67kkm czyzby sprezyny siadly ?

> Da sie do 1.2 8v wsadzic jakies twardsze sprezynki czy wrzucac nowki ?

Miałem po zakupie w salonie te kłopot. Za manualem Citymatic. zakupiłem sprężyny od Palio weekenda i 1000km od zakupu już miałem wypoziomowany. Mam hak i lpg. Obecnie 221kkm ma pojazd, a springi 220kkm, sztywno i wysoko jest. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje 4:

1. kupić normalne, które za jakieś czas i tak siądą

2. ciąć spręzyny z palio, mnie to nie przkonalo, ale sa tacy ktorzy to stosowali

3. spręzyny z vana

4. spręzyny z bi-power stosowałem ja.

282232152-Spr%EA%BFyny04-nowe.jpg

282232152-Sp%EA%BFyny03.jpg

tu masz porównanie tych z vana i bi-power

282211375-Bez%A0tytu%B3u.jpg

O ile jeszcze w ogóle będa dostępne, to pewnie cena będzie takak, że kupisz za to 2 komplety normalnych spręzyn. Więc trzeba sie zastanowić.

Punta nie mam od 4 lat, nie wiem ile ma teraz km, ale wygląda tak (zdjęcie zrobione parę dni temu):

287455217-Punto.jpg

nie umiem powiedzieć czy siadły czy nie, ale wygląda jakby usiadły jednak.

post-36421-14352522877985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wojtek dzieki za te info. Patrzac na auto zony to jje tyl to -2cm w stosunku do twojej serii shocked.gif

Z bipowera nie widze nigdzie frown.gif ale zastanawiam sie nad tymi

http://allegro.pl/sprezyna-zawieszenia-fiat-punto-ii-99-tylko-van-i3904390569.html niby do Vana wiec chyba nie powinno tak siasc jak na obecnych ? Martwi mnie tylko marka tych sprezyn zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wojtek dzieki za te info. Patrzac na auto zony to jje tyl to -2cm w stosunku do twojej serii

> Z bipowera nie widze nigdzie ale zastanawiam sie nad tymi

> http://allegro.pl/sprezyna-zawieszenia-fiat-punto-ii-99-tylko-van-i3904390569.html niby do Vana

> wiec chyba nie powinno tak siasc jak na obecnych ? Martwi mnie tylko marka tych sprezyn

z bi-powera dostaniesz tylko w ASO, ja kupowalem w Fiat-Lancia-Alfa czyli w partnerze w katowicach, dostałem je jak na ówczesne czasy w świetnej cenie, ale ze względu na ich błąd - praktycznie po cenie po jakiej oni kupują czyli z max rabatami, o ile dobrze pamietam po 130 zł/szt. Dziś pewnie poniżej 200/szt się ich nie kupi więc w zasadzie jak widzisz nawet te no name za niecałe 60 zł/szt, wymieniasz 2-3 razy za cene tych z bipowera - sam sobie odpowiedz co bardziej się oplaca wink.gif

Wymiana obu spręzyn to dla warsztatu ok 30-45 min roboty, wiec i koszt wymiany jest nieduży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z bi-powera dostaniesz tylko w ASO, ja kupowalem w Fiat-Lancia-Alfa czyli w partnerze w

> katowicach, dostałem je jak na ówczesne czasy w świetnej cenie, ale ze względu na ich błąd -

> praktycznie po cenie po jakiej oni kupują czyli z max rabatami, o ile dobrze pamietam po 130

> zł/szt. Dziś pewnie poniżej 200/szt się ich nie kupi więc w zasadzie jak widzisz nawet te no

> name za niecałe 60 zł/szt, wymieniasz 2-3 razy za cene tych z bipowera - sam sobie odpowiedz

> co bardziej się oplaca

> Wymiana obu spręzyn to dla warsztatu ok 30-45 min roboty, wiec i koszt wymiany jest nieduży.

Wymienic to sam wymienie zlosnik.gif Wazne zeby na tych od Vana stal sporo wyzej i nie siadal przy dociazeniu tak mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.