Skocz do zawartości

kącik modelarski - buduję Wicherka


midas_friend

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze na forum jest paru artystów budujących modele. Ja wróciłem do hobby po n.. latach a jako że technika poszła do przodu to mam pytanie do zaawansowanych. Jakie zawiasy zastosować do statecznika pionowego jeżeli jest zbudowany w formie kratownicy o grubości 3mm (listewki sosnowe). Drugie pytanie jakie sprawdzone serwa zastosować do lotek i stateczników. Dodam że Wicherek w wersji 25 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem ze na forum jest paru artystów budujących modele. Ja wróciłem do hobby po n.. latach a jako że

> technika poszła do przodu to mam pytanie do zaawansowanych. Jakie zawiasy zastosować do

> statecznika pionowego jeżeli jest zbudowany w formie kratownicy o grubości 3mm (listewki

> sosnowe). Drugie pytanie jakie sprawdzone serwa zastosować do lotek i stateczników. Dodam że

> Wicherek w wersji 25

technika poszla do przodu po latach i AK dorobilo sie kuncika majsterklepki kara.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem ze na forum jest paru artystów budujących modele. Ja wróciłem do hobby po n.. latach a jako że

> technika poszła do przodu to mam pytanie do zaawansowanych. Jakie zawiasy zastosować do

> statecznika pionowego jeżeli jest zbudowany w formie kratownicy o grubości 3mm (listewki

> sosnowe). Drugie pytanie jakie sprawdzone serwa zastosować do lotek i stateczników. Dodam że

> Wicherek w wersji 25

ooo wicherek smile.gif zbudowałem kilka smile.gif

Możesz zastosować:

- zawiasiki z modelarskiego ok.gif

- zawiasiki z taśmy VHS (raczej lipa)

- zrobić zawiasik z folii termokurczliwej, której pewnie uzyjesz do oklejenia modelu.

statecznik - część ruchomą - profilujesz np tak (zaraz to narysuję)

287475316-w25.JPG

post-9193-14352522974217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem ze na forum jest paru artystów budujących modele. Ja wróciłem do hobby po n.. latach a jako że

> technika poszła do przodu to mam pytanie do zaawansowanych. Jakie zawiasy zastosować do

> statecznika pionowego jeżeli jest zbudowany w formie kratownicy o grubości 3mm (listewki

> sosnowe). Drugie pytanie jakie sprawdzone serwa zastosować do lotek i stateczników. Dodam że

> Wicherek w wersji 25

Elektryk? Spalina?

Mój elektryk laaatał i latał... kiedyś zmęczony zdjąłem łapy z apki i tak sobie krążył nad lotniskiem grinser006.gif wszyscy wyladowali... gapia sie w niebo - ja zagadany z kumplem. Nagle słyszę

- Czyj to wicherek?

Patrzę jak reszta po ludziach i zastanawiam sie kto zrobił drugiego.... hahaha.gif Nagle olsnienie, o, to mój zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Ap w łapy i wicherka cyk na ziemie hahaha.gif szybował sobie spokojnie zastanawiajac sie nad sensem życia hahaha.gif fajna maszyna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektryk? Spalina?

> Mój elektryk laaatał i latał... kiedyś zmęczony zdjąłem łapy z apki i tak sobie krążył nad

> lotniskiem wszyscy wyladowali... gapia sie w niebo - ja zagadany z kumplem. Nagle słyszę

> - Czyj to wicherek?

> Patrzę jak reszta po ludziach i zastanawiam sie kto zrobił drugiego.... Nagle olsnienie, o, to mój

> Ap w łapy i wicherka cyk na ziemie szybował sobie spokojnie zastanawiajac sie nad sensem życia

> fajna maszyna

Planuję napęd elektryczny choć niektórzy twierdzą że to profanacja w stosunku do pierwowzoru 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuję napęd elektryczny choć niektórzy twierdzą że to profanacja w stosunku do pierwowzoru

e tam, jedziesz w elektryka spokojnie smile.gif spalina = brud i smród... choc bez gadania swój urok ma smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Jakie zawiasy zastosować do

> statecznika pionowego jeżeli jest zbudowany w formie kratownicy o grubości 3mm (listewki

> sosnowe).

Mój ma styropianowy profil i kadłub z balsy. W sumie to taki wicherkopodobny elektryk:

widoewicherekxp8.jpg

Zawiasy z folii samoprzylepnej takiej reklamowej. Dwustronnie. Oklejony taśmą klejącą z rolki i kadłub a także niektóre detale folią samoprzylepną.

Za to silnik wstawiłem własnej roboty przerobiony z magnetowidu.

Ciąg z tym śmigłem ponad 800g. a model waży 550g.

Ale przecinak wyszedł wink.gif

> Drugie pytanie jakie sprawdzone serwa zastosować do lotek i stateczników. Dodam że

> Wicherek w wersji 25

Mój ma ponad 1m. rozpiętości i są zwykłe serwa takie około 10g. masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój ma styropianowy profil i kadłub z balsy. W sumie to taki wicherkopodobny elektryk:

> Zawiasy z folii samoprzylepnej takiej reklamowej. Dwustronnie. Oklejony taśmą klejącą z rolki i

> kadłub a także niektóre detale folią samoprzylepną.

> Za to silnik wstawiłem własnej roboty przerobiony z magnetowidu.

> Ciąg z tym śmigłem ponad 800g. a model waży 550g.

> Ale przecinak wyszedł

> Mój ma ponad 1m. rozpiętości i są zwykłe serwa takie około 10g. masy.

tez przerabiałem silniki smile.gif fajna zabawa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra , to teraz fachowcy niech sie wypowiedzą

> powolny elektryk do zabawy na podwórku - swobodne i spokojne latanie ber akrobacji (no może jakąś

> beczkę albo coś prostego na początek)

> co polecacie do dłubania

Właśnie opisałeś Wicherka. Można go robić w różnych kombinacjach wielkości od "10" do "nawet"100" widziałem. Oczywiście te większe na spalinę ale tak do "25" spokojnie na elektryku polata oczywiście bez szału smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra , to teraz fachowcy niech sie wypowiedzą

> powolny elektryk do zabawy na podwórku - swobodne i spokojne latanie ber akrobacji (no może jakąś

> beczkę albo coś prostego na początek)

> co polecacie do dłubania

Wicherek ok.gif możesz zrobić go z pianki pod panele. Pianka 5mm grubości, klej UHU Por (kontaktowy) i działasz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego zbuduj, tez fajny

> moja produkcja

Dromader?

Po długiej przerwie od sklejanych modeli ze składnicy harcerskiej nadszedł czas na powrót.

Ciągnie mnie do helikopterów. Pierwszy krok to gotowy model ze sklepu na "L". Już w miarę opanowany. Następnym będzie Black Hawk od Silevrlite. Jest za szybki do mieszkania. Po kilku kraksach czeka na wiosenne loty na dworze. W dalszych planach wydłubanie spalinowego do akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra , to teraz fachowcy niech sie wypowiedzą

> powolny elektryk do zabawy na podwórku - swobodne i spokojne latanie ber akrobacji (no może jakąś

> beczkę albo coś prostego na początek)

> co polecacie do dłubania

Wyszperałem coś kiedyś na forach, takie proste i paskudne dziady z kadłubem z drążka kompozytowego i skrzydłami z arkusza pianki. Zaletę mają taką, że jak pierdykniesz w GND to się im nic nie stanie .... a taki Wicherek będzie kupą depronowego złomu. Daj maila to Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to to ..... Pionowy ma nie swój, bardziej jak Wilga

Bo to już moja twórczość. W ogóle zlikwidowałem mu wznios. Dodałem lotki. Finalnie musiałem zmienić kąt zaklinowania bo z tym silnikiem i śmigłem jest tak szybki, że przy wychyleniu steru wysokości do góry, chyba zrywa strugi i robi takie poderwanie, że miałem wrażenie, że się połamie w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednakowoż poszedłbym w elektryczną 450-tkę.

> Będzie łatwa w opanowaniu i tania w naprawach.

Stawiam pierwsze kroki w RC. Do tej pory była to strefa marzeń.

Chyba lepiej będzie przejść po kolei etapy od zabawki przez elektryczne do spalinowych maxi modeli RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Chyba lepiej będzie przejść po kolei etapy od zabawki...

Zabawki chyba odpuściłbym na Twoim miejscu bo można się tylko zniechęcić.

Lepiej zacznij od gotowego zestawu z EPP do złożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Zabawki chyba odpuściłbym na Twoim miejscu bo można się tylko zniechęcić.

> Lepiej zacznij od gotowego zestawu z EPP do złożenia.

Dwie zabawki już mam. Jedną od Cartronic z Lidla do zabawy w domu. Na niej ćwiczę zawis i podstawowe manewry. Drugą jest model Black Hawk od Silverlite. Ten jest zbyt trudny do opanowania w małym pokoju. Ma za to jedną zaletę mianowicie układ śmigieł jak w prawdziwym śmigłowcu. Reszty dowiem się jak wyjdę przetestować go na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam pierwsze kroki w RC. Do tej pory była to strefa marzeń.

> Chyba lepiej będzie przejść po kolei etapy od zabawki przez elektryczne do spalinowych maxi modeli

> RC.

450-tka to świetna szkoła zarówno latania jak i obsługi helikoptera.

A jeśli do wiosny polatasz na symulatorze - regularnie i bez ociągania grinser006.gif to jak się zrobi ciepło - bez problemu zrobisz zawis i spokojne loty 450-tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.