Skocz do zawartości

Sprzedać? Robić? Rozebrać? Dylemat Z SC 1.1 MPI Van


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj moje SC padło... Brak ciśnienia na 2ch tłokach... Diagnoza mechanika padła na wypalone zawory... Autko posiada gaz i to pewnie było przyczyną awarii, gdyż mieszanka była za uboga... Autko ma przebieg rzędu 365 tys km, 70 tys km temu był robiony remont dołu silnika, od tamtej pory nic się nie działo autko śmigało bez zarzutu. Ogólnie planowałem w ciągu miesiąca je sprzedać bo stało się dla mnie za małe... No ale stało się jak się stało... Teraz pytanie za 100 punktów:

- zrobić autko i sprzedać?

- sprzedać jak stoi?

- rozebrać na części a resztę na złom?

Blacharsko jest perfekt, rdzy nie ma, mechanicznie do roboty jest:

- przegub prawy

- tulejki z tyłu

- łożysko oporowe na skrzyni biegów

Butla ważna jeszcze długo bo 7 lat, sporo części powymienianych ...

Co o tym wszystkim sądzicie? Co byście na moim miejscu robili ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj moje SC padło... Brak ciśnienia na 2ch tłokach... Diagnoza mechanika padła na wypalone

> zawory... Autko posiada gaz i to pewnie było przyczyną awarii, gdyż mieszanka była za uboga...

eee...a na ktorych?? nie sasiadujacych ze soba przypadkiem?? bo mysle, ze zawory na dwoch na raz by sie nie posypaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj moje SC padło... Brak ciśnienia na 2ch tłokach... Diagnoza mechanika padła na wypalone

> zawory... Autko posiada gaz i to pewnie było przyczyną awarii, gdyż mieszanka była za uboga...

> Autko ma przebieg rzędu 365 tys km, 70 tys km temu był robiony remont dołu silnika, od tamtej

> pory nic się nie działo autko śmigało bez zarzutu. Ogólnie planowałem w ciągu miesiąca je

> sprzedać bo stało się dla mnie za małe... No ale stało się jak się stało... Teraz pytanie za

> 100 punktów:

> - zrobić autko i sprzedać?

> - sprzedać jak stoi?

> - rozebrać na części a resztę na złom?

> Blacharsko jest perfekt, rdzy nie ma, mechanicznie do roboty jest:

> - przegub prawy

> - tulejki z tyłu

> - łożysko oporowe na skrzyni biegów

> Butla ważna jeszcze długo bo 7 lat, sporo części powymienianych ...

> Co o tym wszystkim sądzicie? Co byście na moim miejscu robili ??

ile za całośść byś chcial bo bym kupil bo ja mam po dachowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee...a na ktorych?? nie sasiadujacych ze soba przypadkiem?? bo mysle, ze zawory na dwoch na raz by

> sie nie posypaly

sąsiadujących bodajże 3 i 4 jak patrzysz pod maską to od lewej dwa ostatnie 270751858-jezyk.gif Ja mechanikiem nie jestem i nigdy nie wiem od której strony się liczy... kompresja na 1 i 2 po 8,5 bara .... Na tych 3 i 4 kompresja 0 nawet wskazówka się nie podniosła na mierniku - świece czarne ...

Co do ceny za to autko to jeszcze nie wiem, dzisiaj się popsuło więc gorący temat jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sąsiadujących bodajże 3 i 4 jak patrzysz pod maską to od lewej dwa ostatnie Ja mechanikiem nie

> jestem i nigdy nie wiem od której strony się liczy... kompresja na 1 i 2 po 8,5 bara .... Na

> tych 3 i 4 kompresja 0 nawet wskazówka się nie podniosła na mierniku - świece czarne ...

> Co do ceny za to autko to jeszcze nie wiem, dzisiaj się popsuło więc gorący temat jak na razie...

moglo upg pomiedzy cylindrami dmuchac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu nie ubyło, oleju na 10 tys km musiałem o dziwo dolać litra, wcześniej to się nie zdarzało ... Chmury nie dawał, olejem nie śmierdziało czy płynem, zapomniałem dodać że po wkręceniu na wyższe obroty było słychać metaliczny stukot... No i migała kontrolka silnika, 4 razy kichnął porządnie gazem no i mocy zero 50km/h to było max co można bylo z niego wycisnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płynu nie ubyło, oleju na 10 tys km musiałem o dziwo dolać litra, wcześniej to się nie zdarzało ...

> Chmury nie dawał, olejem nie śmierdziało czy płynem, zapomniałem dodać że po wkręceniu na

> wyższe obroty było słychać metaliczny stukot... No i migała kontrolka silnika, 4 razy kichnął

> porządnie gazem no i mocy zero 50km/h to było max co można bylo z niego wycisnąć...

jesli bedziesz zdecydowany na sprzedaz to daj znac za jaka kaske.pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karan ile mogę za niego wziąć?? grinser006.gif Tysiaka?? To chyba lepiej będzie jak go zrobię i popchnę tym bardziej że siedzą w nim fotele od Abartha i sporo nowych rzeczy włącznie z przednim zawieszeniem, rozrząd robiony był raptem 7 tys km temu a na części nigdy nie żałowałem kasy ... Jadę rozkręcać jak to wywaliło uszczelkę pod UPG to robię jak dalej to będę myślał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak UPG tylko poszło więc tragedii raczej nie będzie ... Troszkę z mechanikiem byliśmy zdziwieni bo uszczelka firmy Elring zostało dosłownie spalona może nawet foto dzisiaj zamieszczę ale widziałem powypalaną uszczelkę nie raz ale takiego czegoś nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak UPG tylko poszło więc tragedii raczej nie będzie ... Troszkę z mechanikiem byliśmy zdziwieni

> bo uszczelka firmy Elring zostało dosłownie spalona może nawet foto dzisiaj zamieszczę ale

> widziałem powypalaną uszczelkę nie raz ale takiego czegoś nigdy...

U mnie ze dwa miesiące temu były te same objawy i też wypaliło uszczelkę pomiędzy 3 i 4 cylindrem. Uszczelka też była elringa, ale mój silnik jest mocno sprężony i to mogło być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak UPG tylko poszło więc tragedii raczej nie będzie ... Troszkę z mechanikiem byliśmy zdziwieni

> bo uszczelka firmy Elring zostało dosłownie spalona może nawet foto dzisiaj zamieszczę ale

> widziałem powypalaną uszczelkę nie raz ale takiego czegoś nigdy...

no to tyle dobrze. A mialem juz pisac ze mimo wszystko i tak robic bo znacznie wiecej wycisniesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.