Skocz do zawartości

Volvo V70 2.4 Diesel. Oponie za i przeciw


Basu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam wszelkich opinii za i przeciw. Rocznik 2011.

Ten, czy może starszego poszukać V70 II?

A może nowy na dłużej?

Trwałość i wytrzymałość w naszych warunkach.

Realne spalanie, w moim przypadku użytkowanie to 20% miasto, 80% trasa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Szukam wszelkich opinii za i przeciw. Rocznik 2011.

> Ten, czy może starszego poszukać V70 II?

> A może nowy na dłużej?

> Trwałość i wytrzymałość w naszych warunkach.

> Realne spalanie, w moim przypadku użytkowanie to 20% miasto, 80% trasa.

> Pozdrawiam

o jaki dokładnie silnik pytasz? z jakim oznaczeniem i o jakiej mocy? Kolega ma D5 2.4D 163KM z 2004 roku i jak na razie bez żadnych problemów ok 240 kkm przebiegu. Nie słyszałem, żeby były jakieś większe problemy z silnikami Volvo 2.4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o jaki dokładnie silnik pytasz? z jakim oznaczeniem i o jakiej mocy? Kolega ma D5 2.4D 163KM z 2004

> roku i jak na razie bez żadnych problemów ok 240 kkm przebiegu. Nie słyszałem, żeby były

> jakieś większe problemy z silnikami Volvo 2.4D

Właśnie o takie szczegóły pytam. Konkretnego jakiego modelu szukać, tak żeby jak najmniej problemów sprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> D5 to są bardzo dobre i raczej bezproblemowe silniki

> 2.4 D5 163KM, 2002-2006,2.4 D5 200KM, od 2010,2.4 D5 185KM, 2002-2010

Bo mało wysilone, ale czy nowoczesna technika i pseudoeko nie dodały swojego do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o takie szczegóły pytam. Konkretnego jakiego modelu szukać, tak żeby jak najmniej problemów

> sprawiał.

Chodzą słuchy, że skrzynie automatyczne sprawiają problemy w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo mało wysilone, ale czy nowoczesna technika i pseudoeko nie dodały swojego do nich?

Pewnie tak ,ale wtryski Boscha są tanie w regeneracji a świece tanie ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzą słuchy, że skrzynie automatyczne sprawiają problemy w tym modelu

Mam ochotę w końcu na automata, ale wolę jednak tańsze koszta utrzymania / bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostają inne pojedyńcze pierdołki które potrafią uprzykrzyć. Czy są takowe?

Silnik ma dobra kulturkę pracy ok.gif

Bezproblemowo się czipuje ok.gif

Ogólnie to fajna jednostka i godna polecenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu takiego łosia smile.gif - fajne auto ogólnie, tylko do miasta nieco nieporęczne ze względu na rozmiary, za to na trasę moim zdaniem idealne ok.gif

MY'08 2.4d 163km automat

287494299-naklejki.jpg

Ciche, wygodne, dobrze wykończone. Póki co, odpukać, zupełnie bezawaryjne(jedynie amortyzator poległ już po pierwszym kontakcie z polską "autostradą" - tą z betonowych płyt którą z Niemiec jedzie się do Wrocławia - i zaczął stukać, więc został wymieniony komplet z przodu), ale raczej trudno żeby się coś psuło bo auto ma dopiero 70tyś. przelatane, więc ciężko się jakoś obiektywnie wypowiedzieć.

Jak na diesla to

miażdży cool.gif a spalanie wydaje się dosyć rozsądne(z tym że użytkowane jest raczej spokojnie, jakieś 40/60% miasto/trasa).

Wracając nim ze Szwecji, średnie spalanie z ~1500km wyszło w granicach 9.5l, ale przez 90% czasu utrzymywaliśmy prędkości z zakresu 170-200+, a pozostałe 10% też niewiele wolniej, więc myślę że wynik jest ok.

Obecnie średnie z komputera oscyluje w granicach 7.4-7.8l. Moja ostatnia trasa do Tarnowa i z powrotem - autostradą, przy 100-ce zapiętej na tempomacie, zmieściłem się w 5l/100.

Jedno co że jak na moc którą posiada wydaje się by strasznym mułem i ani trochę nie zachęca do dynamicznej jazdy, chociaż o dziwo jakoś w ogóle to nie przeszkadza hmm.gif Jest to zapewne kwestia automatu, który jest dość leniwy i trzeba się do niego chwilę przyzwyczaić, ale jak już nauczysz się nim operować to jeździ się całkiem przyjemnie.

Wadą jest też ogranicznik na 205km/h, powyżej tej prędkości po prostu przestaje się rozpędzać, chociaż mocy na pewno nie brakuje.

Zawieszenie przyjemne, ładnie wybiera małe nierówności, a jednocześnie nie jest całkowitym pontonem i da się tym o dziwo całkiem nieźle chodzić po zakrętach, ale żywiołem tego auta zdecydowanie są autostrady i tam sprawdzi się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o takie szczegóły pytam. Konkretnego jakiego modelu szukać, tak żeby jak najmniej problemów

> sprawiał.

kolega w S60 2.4D D5 ma skrzynie 5giegową co uważam za pewien minus, natomiast silnik jest oszczędny, pomimo większej pojemnosci pali tyle samo albo mniej niż moje BMW 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik ma dobra kulturkę pracy

> Bezproblemowo się czipuje

> Ogólnie to fajna jednostka i godna polecenia

W których wersjach, rocznikach występuje skrzynia sześciobiegowa manualna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W których wersjach, rocznikach występuje skrzynia sześciobiegowa manualna?

Oj w tym przypadku to nie ma jakiegoś prostego schematu ! no.gif

Ja mam silnik D5244T4, rocznik 2005 i jest 6 biegowy manual ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.