Skocz do zawartości

Ropa w zimie


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

> heh ... taki test byłby najlepszy ...

> Obstawiam ,że wyszłyby niezłe kwiatki ;p

Takich testów user'rzy robili już wiele, i często ZTCP wychodziło że prawie wszystko jednakowo marzło zlosnik.gif

Były jakieś paliwa (lepsze) co zamarzały później. Tyle, że mało kto może mocniej niż -24 stopnie zmrozić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były jakieś paliwa (lepsze) co zamarzały później. Tyle, że mało kto może mocniej niż -24 stopnie

> zmrozić

Nie zapomne jak rok,czy dwa temu zabrałem znajomych do klubu do przytkowic grinser006.gif .... mając 7l w baku i 120km do pokonania ;p Przy temp - 27 stopni ... i co się okazało ?? Wszystkie staje w okolicy czynne do godz 22 , a było po 23 smile.gif ...

Żeby dojechać zlewaliśmy paliwo z węży grinser006.gif ... 3 staje zlane z 9 stanowisk , podejrzewam ,że jakieś 2l udało się zlać smile.gif i o dziwo ... płynęło to paliwo normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem przygody zimą z ropą z neste i shella więc różnie bywa.

zalalem tego samego dnia pol baku na neste i pol na orlenie i przy -12C filtr calkowicie zamarzl sciana.gif

Pierwszy raz od 7 lat auto nieodpalilo w zime ...ropa gesta, koloru zoltego...

od dzis omijam te stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż mnie korci żeby wziąść słoiczki i posprawdzać poszczególne "gatunki" ON, ale więcej chęci w

> głowie niż czasu na co dzień

Przy -18:

Przy -26:

Także statoil diesel gold arktyczny oraz lotos dynamic diesel dają radę. Z reszty wytrąca się parafina. Zerknijcie na kolory. Wystarczy nie dodawać biokomponentów i paliwo zachowuje się znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytaj karty charakterystyki róznych olejów i cfpp, to się dowiesz:) ....

Naczytałem się przeróżnych charakterystyk więcej niż myślisz. I jeśli Neste albo inny pan Edek zamawia paliwo ze składu, i bierze np. Eurodiesel Lotosu to w czym to paliwo ma być inne niż Eurodiesel oferowany na stacji z logo Lotosu? Jak znajdę na dysku, to wstawię mój test słoiczkowy na mrozie.

PS. No i mam zdjęcie, ale tych z zamarzniętym paliwem to akurat nie. Ale i tak można porównać sobie kolory, popatrzeć i poanalizować wink.gif

729150620d9802bfmed.jpg

Od lewej: Lotos Eurodiesel, DT Rosnieft (z Rosji), Lotos IZ-40.

Po paru godzinach na mrozie -22 °C dwa pierwsze były mleczne a IZ-40 nie zmienił się nic a nic. Paliwa oczywiście zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby baza ta sama, ale inne dodatki. Sam nie raz widziałem, jak gościu z cysterny miał przy sobie jakieś butelki (na oko litrowe) i gdzieś to tam dolewał. Też robiłem test słoikowy ropy i np. BP Ultimate wygląda inaczej jak zwykłe ON z Bliskiej. Inny jest kolor, przezroczystość, ilość piany i nieco więcej kryształków lodu w zwykłej ropie po zmrożeniu. Co nie zmienia faktu, że tankuję zwykłą ropę na Bliskiej i nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby baza ta sama, ale inne dodatki. Sam nie raz widziałem, jak gościu z cysterny miał przy sobie

> jakieś butelki (na oko litrowe) i gdzieś to tam dolewał. Też robiłem test słoikowy ropy i np.

> BP Ultimate wygląda inaczej jak zwykłe ON z Bliskiej. Inny jest kolor, przezroczystość, ilość

> piany i nieco więcej kryształków lodu w zwykłej ropie po zmrożeniu. Co nie zmienia faktu, że

> tankuję zwykłą ropę na Bliskiej i nie mam problemów.

BP Ultimate to nie ten segment rynku co ON z Bliskiej, porównaj podstawowe oleje napędowe a zaręczam, że różnicy nie będzie bo tak czy siak będzie albo z Lotosu, albo Orlenu, albo ewentualnie z Białorusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalalem tego samego dnia pol baku na neste i pol na orlenie i przy -12C filtr calkowicie zamarzl

> Pierwszy raz od 7 lat auto nieodpalilo w zime ...ropa gesta, koloru zoltego...

> od dzis omijam te stacje

Sieć nie gwarantuje jakości paliwa, jak ajent kombinuje. Powiem Ci że leje teraz na statoilu arctic gold a i tak dolewam depresatora.

Nie wierzę już nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BP Ultimate to nie ten segment rynku co ON z Bliskiej, porównaj podstawowe oleje napędowe a

> zaręczam, że różnicy nie będzie bo tak czy siak będzie albo z Lotosu, albo Orlenu, albo

> ewentualnie z Białorusi.

Właśnie chodziło mi o różnice między paliwami Lotosu i Orlenu , dwóch głównych dostawców .... Gdyż oni sami w zależności od warunków sprzedają odbiorcom różne paliwo smile.gif

i o te różnice mi chodziło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie chodziło mi o różnice między paliwami Lotosu i Orlenu , dwóch głównych dostawców .... Gdyż

> oni sami w zależności od warunków sprzedają odbiorcom różne paliwo

> i o te różnice mi chodziło ....

Dalej nie rozumiem, do czego zmierzasz. Chcesz wykazać różnice pomiędzy zimowymi paliwami Ekodiesel i Eurodiesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.