Skocz do zawartości

Deski 66m2 za 460 PLN - tanio ?


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sobie desek na deskowanie dachu nad budynkiem gospodarczym, znalazłem takie ogłoszenie:

Quote:

(...) posiadam do sprzedania deski o długości od 99-105 cm szerokości 7.5 cm i 9.5 cm i grubości 22mm(...)Deski są w bdb stanie nie połamane suche mają tylko 6 śladów po gwoździach ,

stan surowy czysty nie gruntowane bez gwoździ betonu itp.idealne do pokrycia dachowego


Zastanawiam się, nie za cienkie ? Jak nie, to brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę krótkie te deski, ale jak masz rozstaw krokwi akurat 99 cm to mogą być. I jeszcze jedno-nie

> podane z jakiego są drewna

Rozstaw krokwii jeszcze nieznany bo na razie ich nie ma więc to nie problem. A co to za drewno to nie wiem, jakiego nie brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam sobie desek na deskowanie dachu nad budynkiem gospodarczym, znalazłem takie ogłoszenie:

> Quote:

> (...) posiadam do sprzedania deski o długości od 99-105 cm szerokości 7.5 cm i 9.5 cm i grubości

> 22mm(...)Deski są w bdb stanie nie połamane suche mają tylko 6 śladów po gwoździach ,

> stan surowy czysty nie gruntowane bez gwoździ betonu itp.idealne do pokrycia dachowego

> Zastanawiam się, nie za cienkie ? Jak nie, to brać ?

Pamiętaj tylko, że przy takiej długości desek będziesz miał dużo więcej odpadów niż z dłuższych, więc z tych 66m2 może się zrobić np. 50m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozstaw krokwii jeszcze nieznany bo na razie ich nie ma więc to nie problem. A co to za drewno to

> nie wiem, jakiego nie brać ?

Na dach to raczej sosna, świerk musi być a najlepiej modrzew grinser006.gif, ale ten ostatni to nie w tej cenie zlosnik.gif

Czym to będzie kryte, bo najlepiej jak deski są układane na pióro-wpust, ale mało kto się tak bawi.

Gorzej jak te deski będą pokrzywione czy zwichrowane, najlepiej obejrzeć przed zakupem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na dach to raczej sosna, świerk musi być a najlepiej modrzew , ale ten ostatni to nie w tej cenie

> Czym to będzie kryte, bo najlepiej jak deski są układane na pióro-wpust, ale mało kto się tak bawi.

> Gorzej jak te deski będą pokrzywione czy zwichrowane, najlepiej obejrzeć przed zakupem

Będzie pewnie blachodachówka, w najgorszym wypadku papa smile.gif Sam budynek gosp. ma ze 33m2 więc zapasu aż nadto, a cena chyba atrakcyjna ?

Ale dzięki za wskazówki, wiem już co sprawdzić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie pewnie blachodachówka, w najgorszym wypadku papa Sam budynek gosp. ma ze 33m2 więc zapasu

> aż nadto, a cena chyba atrakcyjna ?

> Ale dzięki za wskazówki, wiem już co sprawdzić

to niecałe 1,5 m3 tarcicy,a ponieważ potrzebujesz pokryć 35m2 to w zasadzie w tych samych pieniądzach kupisz 40m2 desek w tartaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie pewnie blachodachówka, w najgorszym wypadku papa Sam budynek gosp. ma ze 33m2 więc zapasu

> aż nadto, a cena chyba atrakcyjna ?

> Ale dzięki za wskazówki, wiem już co sprawdzić

Policz wlasna robocizne i czy nie warto doplacic 300-400zl i miec to na OSB 18mm, a polozyc w godzinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na deskowanie to stanowczo za krótkie te deski, i szerokość tez trochę za mała.

weź pod uwagę ile gwoździ tam będziesz musiał nabić.

płytę OSB tez odradzam ze względu na łączenia...

najlepiej będzie kopic desek. z 1m3 masz ok 33-34 mkw krycia w zależności od odpadu.

te 35 mkw przypuszczam ze odeskuje się w porównywalnym czasie co kładzenie tam płyty OSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam sobie desek na deskowanie dachu nad budynkiem gospodarczym, znalazłem takie ogłoszenie:

A po co tam deskowanie hmm.gif

A tak co do twojego pytania to tak tanio, ale pewnie ze wzgledu na to że traktowane jest to jako odpad ze względu na długość. A cena m3 deski kantówki to jak u mnie to 500-600 zł a ty masz sporo wiecej niż 1 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.