Skocz do zawartości

Telepie silnikiem - czyżby dwumas/poduszka pod skrzynią


motylfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu coraz bardziej telepie mi silnikiem jak w traktorze. Najbardziej na biegu jałowym i postoju. Przy lekkim dodanie gazu około 1500 obrotów jest dalej lekkie telepanie, ale powyżej przestaje. Przy naciśnięciu sprzęgła przestaje. Po rozgrzaniu silinika jest lepiej.

I teraz pytanie, dwumas, czy któraś poducha?

Przebieg to około 200 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestaje po wciśnięciu sprzęgła to pewnie dwumas, łożysko na sprzęgle i te okolice, raczej do roboty jako całość wink.gif

Ale tak tylko mi się wydaje, nie przerabiałem jeszcze mlotek.gif tego u siebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie wiem, dzisiaj np. w drodze do pracy nie telepało, a wczoraj bardzo. Dwumas powinien chyba cały czas dawać objawy, i dodatkowo dawać metaliczne odgłosy przy szybkim dodawania i odpuszczaniu gazu, a u mnie tak nie ma. Dodatkowo jak się rozgrzeje silnik to problem też znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pozmianowej to może być poducha. za drgania w pewen sposób tez odpowiada koło pasowe bo ono ma tłumik drgań w sobie. Może pół osie maja duży luz i trzęsie budą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy koło pasowe też robi takie jajca (koledze w bmw 325tds robiło). Jedź do lepszego mechesa co obada poduszki , nie jest to trudne. Kiedyś jechałem dostawczakiem i wysrany dwumas od razu poznałem , przy ruszaniu szarpanie na wolnych w miarę spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Please help, bo mechanik mówi że raczej dwumas do wymiany wraz z tarczą i dosickiem, a głupio wydać

> ponad 2tys, a później okaże się, że to nie to.

to zamien to na kpl poduszek- w 700 z wymianą się zmieścisz,a na pewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Please help, bo mechanik mówi że raczej dwumas do wymiany wraz z tarczą i dosickiem, a głupio wydać

> ponad 2tys, a później okaże się, że to nie to.

1990 jak już (cena częśći, szukaj na allegro)

Czy jak gasisz auto, to zatelepie? Jak tak to dwumas (rób komplet ze sprzęgłem najlepiej). Ja mam telepanie czasem przy gaszeniu i przy 1500-1800 rpm dodatkowe wibracje boczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1990 jak już (cena częśći, szukaj na allegro)

> Czy jak gasisz auto, to zatelepie? Jak tak to dwumas (rób komplet ze sprzęgłem najlepiej). Ja mam

> telepanie czasem przy gaszeniu i przy 1500-1800 rpm dodatkowe wibracje boczne)

Na pierwszym jtd zrobiłem 250000 i koło zamachowe było Ok, teraz mam drugi i mam 240 tys i jest OK. Na telepanie wpływa wiele czynników.Fałszywe powietrze w dolocie i będzie telepać, przepływomierz popsuty i tez telepie, poduszki mocowania ....sprzęgło...i w końcu koło zamachowe...miałem wszystkie te przypadłości ,ale nigdy koło zamachowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszym jtd zrobiłem 250000 i koło zamachowe było Ok, teraz mam drugi i mam 240 tys i jest OK.

> Na telepanie wpływa wiele czynników.Fałszywe powietrze w dolocie i będzie telepać,

> przepływomierz popsuty i tez telepie, poduszki mocowania ....sprzęgło...i w końcu koło

> zamachowe...miałem wszystkie te przypadłości ,ale nigdy koło zamachowe....

Przy gaszeniu, od czasu do czasu jak zatelepie to są objawy zużycia koła dwumasowego. Auto jeździ po mieście. Ja się na nim uczyłem jeździć, mogłem przyspieszyć degenerację sprzęgła (czasem z trudem wchodzą biegi). Autem pojeździł mój kolega mechanik z dużym doświadczeniem i też stawia na koło dwumasowe.

Może auta, o których piszesz jeździły w dłuższe trasy, może w czasie produkcji moje koło zamachowe nieco odbiegło od norm kontroli produkcji. SPrzęgło i tak wysoko bierze to wymieniam. icon_rolleyes.gif

a - przepływomierz odpinałem. wibracje takie same i też zatelepał przy gaszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.