Skocz do zawartości

[G] Silniczek obiegu wewnętrznego nie działa


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

Guzik działa, tzn. zapala się lampka ale pomimo włączonego zapłonu w okolicy tego silniczka cisza. Dziś tam rozkręciłem aby wymienić przeciwpyłkowy i nic się nie dzieje. Jak sprawdzić co jest uszkodzone? Czy może sam silniczek, okablowanie czy jakiś bezpiecznik, przekaźnik itd.? Ten silniczek się naprawia czy sprawnego szukać gdy to on okaże się zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Guzik działa, tzn. zapala się lampka ale pomimo włączonego zapłonu w okolicy tego silniczka cisza.

Przestaw teraz nawiew na inne ustawienie ( na nogi ). Diodka powinna zgasnąć a śliniczek powinien "pracować.

Edyt:

Coś pomieszałem. Diodka pali się we wszystkich położeniech prócz nawiewu na szybę.

Teraz sobie nie przypomnę, więc pobaw się pokrętłem. W którejś pozycji diodka zgaśnie a śnilini się przestawi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestaw teraz nawiew na inne ustawienie ( na nogi ). Diodka powinna zgasnąć a śliniczek powinien

> "pracować.

> pzdr

jak wcisnę guzik to się zapala w nim kontrolka, jak przełącze na samą szybę to gaśnie, jak na inne to się zapala. Silniczka nie słychać

Co dalej i jak sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie w której zamknięty jest silniczek najlepiej jest zamontować wyłączniki krańcowe. koszt to pewnie około 5 zł z tym że trzeba mieć sprawny silniczek i trochę paprania. Gdzieś o tym było. Niektórzy podklejają magnes o których napisał ktoś wyżej jednak to jest chyba metoda na chwile a samo rozebranie silniczka jest dość ciężkie. Ogólnie z tego co pamiętam wina uszkodzenia silniczków jest to że one nieustannie pracują. Sprawdzić go można podpinajac na krotko do jakiegoś starego zasilacza oczywiście nie zbyt mocnego. Ja podpinałem pod 7V i chyba nie cały 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamknąłem klapę w pozycji pobierania powietrza z zewnątrz auta, bo jeździć się nie dało tak szyby parowały. Dodatkowo odpiąłem wtyczkę od silniczka i jest święty spokój. Obieg wewnętrzny i tak bardzo rzadko używałem. Problemem jest właśnie to, że silniczek działa cały czas i szybko pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK. jak go po wyjęciu sprawdzić?

> Schowek oczywiście wyjęty

Pewnie odkleil sie magnes od obudowy silnika. Przerabialem temat latem. Sprobuj delikatnie stuknac w obudowe silnika i jesli magnes sie odkleil to silniczek powinien zadzialac wink.gif. Oczywiscie to problemu nie rozwiaze i trzeba silniczek wyjac, odkrecic dekiel ze szczotkami ustawic magnes i przykleic go zlosnik.gif. Na ile to pomoze, nie wiem. Ja od lipca tak jezdze i narazie dziala ale wiem ze troche zle to zostalo zaprojektowane i problem rozwiazalyby krancowki zalaczajace silnik tylko wtedy gdy nacisniesz przycisk. Poszukaj w necie bo jest fajny manual jak sobie z tym poradzic. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie odkleil sie magnes od obudowy silnika. Przerabialem temat latem. Sprobuj delikatnie stuknac

> w obudowe silnika i jesli magnes sie odkleil to silniczek powinien zadzialac . Oczywiscie to

> problemu nie rozwiaze i trzeba silniczek wyjac, odkrecic dekiel ze szczotkami ustawic magnes i

> przykleic go . Na ile to pomoze, nie wiem. Ja od lipca tak jezdze i narazie dziala ale wiem

> ze troche zle to zostalo zaprojektowane i problem rozwiazalyby krancowki zalaczajace silnik

> tylko wtedy gdy nacisniesz przycisk. Poszukaj w necie bo jest fajny manual jak sobie z tym

> poradzic.

wyjałem ten cały element, postukałem i zaczął działać ale na chwilke. I tak jest uszkodzony więc rozbiorę ten malutki silniczek i postaram się pokleić. Żona wenętrznego używa dość często wiec musi być sprawne. dzieki

Dzwoniąc do sklepu z częściami do Opla poinformowano mnie, ze ten silniczek kosztuje koło 5 stówek wink.gif, na alledrogo używki od 2 dych a nowy BOSCH 179 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.