Skocz do zawartości

mój salon


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> ostatnie dwa tygodnie mordowalem sie z cegielkami:

> jeszcze nie skonczylem, no i nie ma fugi - zona sie uparla na biala. Nie chce mi sie w taborecie

> szukac ustawienia balansu bieli, ale plytki sa mniej zolte, a bardziej czerwone.

Dalsze prace:

20140523_195238.jpg

20140523_195314.jpg

i sciana, na ktorej bedzie okno na swiat, a raczej na hollywood grinser006.gif

20140523_195056.jpg

20140523_195131.jpg

20140523_193720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie fugowania:

20140524_215430.jpg20140524_215459.jpg

20140524_215557.jpg20140524_215849.jpg

i mam kilka wnioskow:

- plytki klinkierowe moze sa fajne na zewnatrz, ale wewnatrz lepsza bylaby zwykla cieta cegla - klinkier jest znacznie bardziej szorstki i strasznie sie brudzi, nawet polsucha fuga

- im jasniejsza fuga, tym mniejsza powinna byc szerokosc spoiny - tutaj jest za szeroko

- dalem ciala, ze dalem czesciowo wolna reke budujacym obudowe kominka z plyt krzemianowo-wapiennych (zaprojektowalem i zamowilem wklad kominka, ale tylko naszkicowalem obudowe zaznaczajac, ze ma byc "kompaktowa") - za szeroka jest w stosunku do wkladu, przez co wyglada nieproporcjonalnie. Panowie tez nie mogli wiedziec, jakie beda plytki, przez co nie szlo ich rozplanowac tak, zeby nie bylo ciecia na gorze i na dole wkladu lub przy suficie i podlodze. Szkoda, ze polka przy dole wkladu nie jest nizej, to by weszly cale cegly, a tak, to musialem ciac na 2.5cm - kijowo to wyglada.

- trzeba bylo wymurowac sobie obudowe z cegly.

- boje sie, ze fuga sie bedzie wykruszac od temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada nieproporcjonalnie. Panowie tez nie mogli wiedziec, jakie beda plytki, przez co nie

> szlo ich rozplanowac tak, zeby nie bylo ciecia na gorze i na dole wkladu lub przy suficie i

> podlodze. Szkoda, ze polka przy dole wkladu nie jest nizej, to by weszly cale cegly, a tak, to

> musialem ciac na 2.5cm - kijowo to wyglada.

> - trzeba bylo wymurowac sobie obudowe z cegly.

> - boje sie, ze fuga sie bedzie wykruszac od temperatury

widzę, że wyciągasz wnioski ok.gif już Ci kiedyś pisałem, że zabudowa dość mocno przytłacza kominek - wydaje się taki "zapadnięty". O fugę się nie martw, jak zrobiłeś dobrze nie będzie się wykruszać, natomiast będzie się brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę, że wyciągasz wnioski już Ci kiedyś pisałem, że zabudowa dość mocno przytłacza kominek -

> wydaje się taki "zapadnięty". O fugę się nie martw, jak zrobiłeś dobrze nie będzie się

> wykruszać, natomiast będzie się brudzić.

forma zabudowy jest ok, ale powinna byc nieco wezsza, zeby wegarki po bokach i polka przed kominkiem byly tak o 1/3 wezsze. "fachowcy" utrzymywali, ze to negatywnie wplynie na przepływ powietrza dookola wkladu. Problemu by nie bylo, jakby wklad mial ponad 65cm szerokosci, ale wtedy bylby za duzy w stosunku do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem w trakcie fugowania:

> i mam kilka wnioskow:

> - plytki klinkierowe moze sa fajne na zewnatrz, ale wewnatrz lepsza bylaby zwykla cieta cegla -

> klinkier jest znacznie bardziej szorstki i strasznie sie brudzi, nawet polsucha fuga

> - im jasniejsza fuga, tym mniejsza powinna byc szerokosc spoiny - tutaj jest za szeroko

> - dalem ciala, ze dalem czesciowo wolna reke budujacym obudowe kominka z plyt

> krzemianowo-wapiennych (zaprojektowalem i zamowilem wklad kominka, ale tylko naszkicowalem

> obudowe zaznaczajac, ze ma byc "kompaktowa") - za szeroka jest w stosunku do wkladu, przez co

> wyglada nieproporcjonalnie. Panowie tez nie mogli wiedziec, jakie beda plytki, przez co nie

> szlo ich rozplanowac tak, zeby nie bylo ciecia na gorze i na dole wkladu lub przy suficie i

> podlodze. Szkoda, ze polka przy dole wkladu nie jest nizej, to by weszly cale cegly, a tak, to

> musialem ciac na 2.5cm - kijowo to wyglada.

> - trzeba bylo wymurowac sobie obudowe z cegly.

> - boje sie, ze fuga sie bedzie wykruszac od temperatury

Wygląda ok , martwi mnie natomiast zbyt mała szpara pomiędzy obudową kominka a wkładem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda ok , martwi mnie natomiast zbyt mała szpara pomiędzy obudową kominka a wkładem

kominek "rosnie" w gore i wszerz. u gory jest ponad cm szpara, po bokach 5mm, na dole 2-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> forma zabudowy jest ok, ale powinna byc nieco wezsza, zeby wegarki po bokach i polka przed

> kominkiem byly tak o 1/3 wezsze. "fachowcy" utrzymywali, ze to negatywnie wplynie na przepływ

> powietrza dookola wkladu. Problemu by nie bylo, jakby wklad mial ponad 65cm szerokosci, ale

> wtedy bylby za duzy w stosunku do salonu.

jakby było o 1/3 węższe, to rzeczywiście zmieniłoby to proporcję kominka na korzyść ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez fugi wyglądało to całkiem ciekawie

> z jasną fugą moim zdaniem jest dramat.

nie rozumiem zachwytu nad cegłami w mieszkaniach. Osobiście uważam to za chybiony pomysł, choćby ze względu na czystość, a i estetyka takiej instalacji bywa dyskusyjna. Ale ostatnio jest jakaś moda na tego typu rozwiązania. Z tego co widzę w tv (BoD, Dekoratornia, itp) wszędzie upychają kamienie, cegły, jakieś marmury i surowe betony. Czasem wygląda to ładnie ale niestety tylko w pomieszczeniu do prezentacji. Bo w normalnym użytkowaniu to jest jakiś dramat.

No ale .... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.