Skocz do zawartości

Cienki czy sej - który bardziej rozwojowy do kajtków


upiorek

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie jak w temacie, który byście poradzili do jazdy w kajtkach?

> Chodzi mi o wszystkie aspekty czyli cena, dostepność części, prostota modyfikacji, prowadzenie, i

> oczywiście który bedzie bardziej rozwojowy

Do kajtków brałbym CC. Jest tańsze od SC i w tym ma dużą przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no, a cala reszta aspektow, to to samo co SC, jedynie ze starsze

CZyli mam rozumieć że wszystko co da się włożyć do sc da się również do cc?

A są jakieś różnice w prowadzeniu np w zakrętach i przy bardzo wysokich prędkościach ( 180+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CZyli mam rozumieć że wszystko co da się włożyć do sc da się również do cc?

> A są jakieś różnice w prowadzeniu np w zakrętach i przy bardzo wysokich prędkościach ( 180+)

sej to to samo co CC...tylko taki troche nadmuchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A są jakieś różnice w prowadzeniu np w zakrętach i przy bardzo wysokich prędkościach ( 180+)

Prędkości powyżej 180 w kajtkach ? Chyba się za bardzo rozpędziłeś.

Jak zaczynasz przygodę to bez różnicy które auto byle sprawne i zdrowe, najpierw trzeba się nauczyć jeździć, żeby poczuć te subtelne różnice. Technicznie SC i CC to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do kajtków brałbym CC. Jest tańsze od SC i w tym ma dużą przewagę.

Nie prawda. Różnice w cenach są śmieszne, ceny części tak samo: teraz już łatwiej o części do sc, a są one takie same.

Plusem sc jest młodsza buda, bo znaleźć teraz cc w dobrym stanie zaczyna być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie prawda. Różnice w cenach są śmieszne, ceny części tak samo: teraz już łatwiej o części do sc, a

> są one takie same.

> Plusem sc jest młodsza buda, bo znaleźć teraz cc w dobrym stanie zaczyna być problemem.

Dokładnie - różnica w zakupie już niewielka a dostępność części blacharskich albo lewarka zmiany biegów na przykład nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem po częściach i jednak do cc są tańsze i jest tego sporo.

Ogólnie taki jest zamysł by kupić autko z dobrą budą i je wybebeszyć maksymalnie. Później to już klatka, zawias, dobre heble i zacząć mysleć o serduchu

Autko oczywiście tylko do zabawy, kjs ale również jakieś wyścigi itp

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma wyścigów. Mamy 1 tor.. oj przepraszam 1,5 toru. Jeden w Poznaniu i pół w Kielcach.

Jak chcesz iść w wyścigi to musisz mieć auto przygotowane zgodnie z homologacją wydaną dla CC lub SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o profi wyścigi tylko amatorskie.

I torów jest wiecej niż mówisz np w Ułężu. Może nie jest to pierwsza liga ale tanio da radę go wynająć i mozna wtedy sobie pośmigać.

Często wynajmowali goklubowicze Turbokillers ( klub Nissana 200SX), pozdrówka dla nich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mi nie chodzi o profi wyścigi

To zmienia postać rzeczy.

> I torów jest wiecej niż mówisz np w Ułężu.

W Ułężu nie ma toru wyścigowego. Jest lotnisko po którym można sobie polatać. Tak, takich miejsc jest więcej jednak koło samochodowego toru wyścigowego to one nawet nie stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mi nie chodzi o profi wyścigi tylko amatorskie.

> I torów jest wiecej niż mówisz np w Ułężu. Może nie jest to pierwsza liga ale tanio da radę go

> wynająć i mozna wtedy sobie pośmigać.

> Często wynajmowali goklubowicze Turbokillers ( klub Nissana 200SX), pozdrówka dla nich:)

Weź pod uwagę niebezpieczeństwa Ryk i innych takich wydumek. Organizowałem tam zawody przez prawie 5 lat, nie jest to tak, że na lotnisku jest bezpiecznie wink.gif

Ryki to klatka obowiązkowo w takim paździerzu jak cento, bo się człowiek zabić może. O rolkę tam mega łatwo, a i wyrwanie zawiasu nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.