Skocz do zawartości

czego to ludzie nie wymyślą.. pralka z WiFi


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> http://ladnydom.pl/budowa/5,106585,15403816,Materialy_budowlane_i_wykonczeniowe___hity_2013_roku.html?i=22

> Jedyne 3.5k, za to włączyć, sprawdzić stan i odebrać alarm o usterce można zdalnie. Ma ktoś?

Włączyć to też mogę zwykłą pralkę tak żeby wyprała jak dojadę do domu po pracy. Przecież większość pralek jak nie wszystkie ma funkcję opóźnionego startu. Załadować pranie, wsypać proszek i tak trzeba ręcznie niezależnie od pralki, a różnica taka, że ustawienie programu zrobisz od razu i start za X godzin, albo odpalisz to za Y godzin zdalnie w biurze. Tak czy siak wiesz, że masz włączyć pranie, więc dopłacać za to aż tyle, ja nie widzę najmniejszego sensu. Informacja o usterkach? A ile razy w życiu pralka się psuje, że trzeba coś takiego mieć? Informacja o wypranym? Mi zapiszczy w domu i to wystarczy smile.gif Dla mnie to taki sprzęt dla onanistów, którzy chcą wszystko podłączyć do sieci i tylko brakuje integracji z FB, gdzie wyświetli się, że Zdzichowi wyprało się pranie w miejscowości X o godzinie Y smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We fabryce mamy express do kawy z możliwością podpięcia do sieci - ciekawe tylko, kto filiżankę

> podstawi?

> Bezużyteczny bajer.

A nie chodzi np. o monitoring ilości kawy i wody w zbiorniku, żeby ktoś z obsługi dostał info że trzeba uzupełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale ostatnio stojąc na czerwonym pokazywałem żonie bilboard bodajże Beko się tam reklamowało z piekarnikiem czy też microfalówką że ma usb, i pytam się tak jak mój kolega się pyta... " ale panowie na co nam to ?? napijmy się pub2.gif " biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włączyć to też mogę zwykłą pralkę tak żeby wyprała jak dojadę do domu po pracy. Przecież większość

> pralek jak nie wszystkie ma funkcję opóźnionego startu. Załadować pranie, wsypać proszek i tak

> trzeba ręcznie niezależnie od pralki, a różnica taka, że ustawienie programu zrobisz od razu i

> start za X godzin, albo odpalisz to za Y godzin zdalnie w biurze. Tak czy siak wiesz, że masz

> włączyć pranie, więc dopłacać za to aż tyle, ja nie widzę najmniejszego sensu. Informacja o

> usterkach? A ile razy w życiu pralka się psuje, że trzeba coś takiego mieć? Informacja o

> wypranym? Mi zapiszczy w domu i to wystarczy Dla mnie to taki sprzęt dla onanistów, którzy

> chcą wszystko podłączyć do sieci i tylko brakuje integracji z FB, gdzie wyświetli się, że

> Zdzichowi wyprało się pranie w miejscowości X o godzinie Y

Wlasciwie, to mam podobne zdanie, ale musisz przyznac, ze mozliwosc zdalnego zaalarmowania o wycieku itp., to moze byc przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasciwie, to mam podobne zdanie, ale musisz przyznac, ze mozliwosc zdalnego zaalarmowania o

> wycieku itp., to moze byc przydatne.

Ale szansa, że do czegoś takiego dojdzie jest tak znikoma, że dopłacać do tego nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasciwie, to mam podobne zdanie, ale musisz przyznac, ze mozliwosc zdalnego zaalarmowania o

> wycieku itp., to moze byc przydatne.

A jak będziesz kilkaset, czy kilka tysięcy kilometrów od domu? no.gif

Przydatne to by było zdalne odcięcie wody, prądu, kanalizacji czy w innych urządzeniach gazu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne 3.5k, za to włączyć, sprawdzić stan i odebrać alarm o usterce można zdalnie. Ma ktoś?

Cena rzeczywiście przesadzona (1,0-1,5k droższa niż analogiczny model bez WiFi).

Ale nie krytykowałbym samej funkcjonalności. Może się okazać, że to bardzo przydatna rzecz.

Tylko my jeszcze tego nie widzimy (tak jak Ci którzy demonizowali kolej żelazną czy analitycy wskazujący na bezużyteczność pierwszego iPada po jego prezentacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena rzeczywiście przesadzona (1,0-1,5k droższa niż analogiczny model bez WiFi).

> Ale nie krytykowałbym samej funkcjonalności. Może się okazać, że to bardzo przydatna rzecz.

> Tylko my jeszcze tego nie widzimy (tak jak Ci którzy demonizowali kolej żelazną czy analitycy

> wskazujący na bezużyteczność pierwszego iPada po jego prezentacji).

Zapytam może tak, po co komu był telewizor 10- 15 lat temu z odnawialnością 100Hz czy rozdzielczością 1920x1080 czy nawet dzisiaj z funcją 3D, jak i tak transmitowane są programy przedpotopowe. Tak samo po co Ci czujka gazu, czadu jak i tak nie odetnie emisji w/w i zanim odetniesz gaz czy wyłączysz źródło czadu to się zatrujesz? niewiem.gif

Wytłumaczysz zasadność? Płacimy za gadżet nie za funkcjonalność, czyżbym się mylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena rzeczywiście przesadzona (1,0-1,5k droższa niż analogiczny model bez WiFi).

No i o to chodzi. Ten sam mechanizm marketingowy, który dekady temu wymyśliły linie lotnicze z klasą biznes. Koszt przewiezienia takiego pasażera to kilkanaście dolarów więcej, niż "ekonomicznego", a bilet droższy kilkukrotnie.

I to samo jest tutaj - w masowym zaopatrzeniu moduły WiFi kosztują pewnie po kilka dolców, tyleż samo na pralkę wychodzi doprowadzenie do nich sygnałów i oprogramowanie, a można wziąć dodatkowo wielokrotność tego kosztu. A zarabia się na amatorach nowinek, bo jeżeli poczekasz kilka lat, to nie znajdziesz pewnie łatwo pralki bez WiFi. W cenie normalnej, bo ta "premia za nowość" szybko spada bliżej kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.