Skocz do zawartości

a4 b7 , problem przy skręcaniu


Fazi87Fazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mojego ojca w Audi występuje następujący problem ....

Czasem przy skręcaniu w lewo/prawo przy niskich prędkościach coś niesamowicie zgrzytnie (jak metal o metal) , tak , że dźwięk przejdzie po całym aucie. Do tego zauważyłem , że kierownica przy skręcie jakby chodzi z lekkim oporem i nie wraca tak ochoczo po puszczeniu kierownicy do pozycji na wprost...

Co obstawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, u mojego ojca w Audi występuje następujący problem ....

> Czasem przy skręcaniu w lewo/prawo przy niskich prędkościach coś niesamowicie zgrzytnie (jak metal

> o metal) , tak , że dźwięk przejdzie po całym aucie. Do tego zauważyłem , że kierownica przy

> skręcie jakby chodzi z lekkim oporem i nie wraca tak ochoczo po puszczeniu kierownicy do

> pozycji na wprost...

> Co obstawiacie?

sprzęgiełko alternatora do wymiany na 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprzęgiełko alternatora do wymiany na 100% .

A z czego wnosisz?

Mam podobny problem, przy łagodnym ruszaniu lub leniwym toczeniu się w korku na 1. lub 2. biegu z okolic przodu dobiega niemiły dźwięk - takie chrobotanie. W zakresie 900-1100 obrotów, potem znika. Nie ma tego przy lekkim przegazowaniu bez ruszania. Też mi ktoś zasugerował sprzęgiełko, ale ja się pytam jakie są przesłanki? Jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Też mi ktoś zasugerował

> sprzęgiełko, ale ja się pytam jakie są przesłanki? Jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie?

Zablokować napinacz paska, zsunąć pasek, zakręcić sprzęgiełkiem w prawo i zatrzymać. W sprawnym wirnik alternatora powinien się nadal kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tam amortyzator skręca się z kołem?? żeby łożysko dawało jakieś odgłosy

no właśnie - to nie jest mcpherson

> Sprzęgiełko można łatwo sprawdzić, cienkim śrubokrętem trzeba przekręcić wirnik za łopatkę do

> tyłu jak da się obrócić to ok, jak nie to rozwalone

dokładnie, choć w którą stronę to zależy od punktu widzenia, tak czy inaczej w jedną stronę powinno puszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tam amortyzator skręca się z kołem?? żeby łożysko dawało jakieś odgłosy

> Sprzęgiełko można łatwo sprawdzić, cienkim śrubokrętem trzeba przekręcić wirnik za łopatkę do

> tyłu jak da się obrócić to ok, jak nie to rozwalone

Tak normalnie, przy założonym pasku obrócić? Tzn. powinno się chyba dać w jedną stronę a w drugą nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz musze się poprawić, wirnik alternatora przy sprawnym sprzęgiełku i założonym pasku

> powinien dać się kręcić się zgodnie z ruchem wskazówek, tak jest w tym AUDI

No i po problemie. Sprzęgiełko było jeszcze ok, ale mechanik ocenił że zużyte i wkrótce by poleciało. Za hałas odpowiedzialny był napinacz i rolka. Po wymianie błoga cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.