Skocz do zawartości

ECONOMY MODE ACTIVE


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

komunikat ECONOMY MODE ACTIVE+świecąca na desce kontrolka akumulatora rozumiem, że oznacza przejście auta w stan ekonomiczny na postoju (np. długo otwarte drzwi przy wyłączonym zapłonie), a nie awarię? Ktoś potrafi więcej na ten temat podpowiedzieć ? Na forach cytryny tylko jakieś lakoniczne stwierdzenie.

pozdrawiam palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> komunikat ECONOMY MODE ACTIVE+świecąca na desce kontrolka akumulatora rozumiem, że oznacza

> przejście auta w stan ekonomiczny na postoju (np. długo otwarte drzwi przy wyłączonym

> zapłonie), a nie awarię? Ktoś potrafi więcej na ten temat podpowiedzieć ? Na forach cytryny

> tylko jakieś lakoniczne stwierdzenie.

> pozdrawiam

U mnie sie pojawil wlasnie w takiej sytuacji ok.gif

Zazwyczaj kiedy odkurzam wnetrze w garazu, po kolejnym odpaleniu komunikat znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> komunikat ECONOMY MODE ACTIVE+świecąca na desce kontrolka akumulatora rozumiem, że oznacza

> przejście auta w stan ekonomiczny na postoju (np. długo otwarte drzwi przy wyłączonym

> zapłonie), a nie awarię? Ktoś potrafi więcej na ten temat podpowiedzieć ? Na forach cytryny

> tylko jakieś lakoniczne stwierdzenie.

> pozdrawiam

A jakiej więcej informacji potrzebujesz ???

Auto jest "madrzejsze" od właściciela i nie da sobie rozładować akumulatora smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mi sie wydaje, ze po prostu po stałym czasie, bez mierzenia stanu akumulatora.

EM mierzy stan akumulatora, po zmianie akumulatora na nowy EM włącza się później.

Wczesne włączanie się EM nie musi oznaczać że akumulator jest wyeksploatowany, EM jest nadwrażliwy nieco, ale lepiej mieć takie zabezpieczenie niż nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EM mierzy stan akumulatora, po zmianie akumulatora na nowy EM włącza się później.

> Wczesne włączanie się EM nie musi oznaczać że akumulator jest wyeksploatowany, EM jest nadwrażliwy

> nieco, ale lepiej mieć takie zabezpieczenie niż nie mieć.

Bez sensu i wnerwiajace to zabezpieczenie. Jakoś inni potrafią to normalniej rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu i wnerwiajace to zabezpieczenie. Jakoś inni potrafią to normalniej rozwiązać.

Czyli jak ?

Jak Ci się załączy po jakichś 30 min uruchamiasz na chwilę auto i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu i wnerwiajace to zabezpieczenie. Jakoś inni potrafią to normalniej rozwiązać.

No, i dopuścić do np rozładowania akumulatora zlosnik.gifhahaha.gif

Faktycznie lepsze normalniejsze rozwiązanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, i dopuścić do np rozładowania akumulatora

> Faktycznie lepsze normalniejsze rozwiązanie

Tak, przestań klepać bzdury hehe.gif Nigdy nie doprowadziłem do rozładowania akumulatora, a jak nie wiesz jak mozna to rozwiązać w normalny sposób to poużywaj jakiś normalny nowoczesny samochód zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, przestań klepać bzdury Nigdy nie doprowadziłem do rozładowania akumulatora, a jak nie wiesz

> jak mozna to rozwiązać w normalny sposób to poużywaj jakiś normalny nowoczesny samochód

No, uzywam czasami. 4 letni peugeot.

Ekonomy mode w zależności od stanu naładowania akumulatora sie sam włącza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, uzywam czasami. 4 letni peugeot.

> Ekonomy mode w zależności od stanu naładowania akumulatora sie sam włącza

Oj tam francuzy chyba wszystkie ten pomysł mają? Nie wiem jak reno zlosnik.gif

Dla mnie jest to irytujące, ale jakos da się żyć.

Dlaczego mnie to irytuje. W porzednim parchu, radio włączyłeś to po 20 min sie wyłaczało. Oświetlenie wnetrza tez samo po chyba 10 min, swiatła po zgaszeniu sinika. To było wygodne, w niczym nie irytowało i przez 5 lat posiadania akumulator kręcił jak złoto, tak samo we wcześniejszym przez 4 lata.

Więc dlatego uważam, że to lepsze rozwiązanie niz to w pugach i cytrynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na chwile uruchomisz to tylko na chwilę włączysz radio. Po drugie dlaczego mam uruchamiać auto?

> Bez sensu

To nie uruchamiają tylko grzecznie zamknij idź do domu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokładnie tak działa ekonomy mode. Dokładnie tak jak opisałeś.

Tylko że sprawdza też napięcie akumulatora i jesli spada ono ponizej zadanego progu, to uruchamia się wcześniej.`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dokładnie tak działa ekonomy mode. Dokładnie tak jak opisałeś.

> Tylko że sprawdza też napięcie akumulatora i jesli spada ono ponizej zadanego progu, to uruchamia

> się wcześniej.`

Nie działa tak jak opisałem, bo jak się włączy to musisz odpalić silnik przynajmniej na 10 min. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem, możesz jaśniej, czy tu po prostu licznik można sobie nabijać?

Pytasz co musisz więc odpisuję że nic nie musisz.

Nie ma żadnego przymusu.

Mi wystarczyło wyłączyć i włączyc zapłon i kolejne 20 minut wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytasz co musisz więc odpisuję że nic nie musisz.

> Nie ma żadnego przymusu.

> Mi wystarczyło wyłączyć i włączyc zapłon i kolejne 20 minut wszystko działało.

Ale u mnie nie jest jak u Ciebie, musisz odpalić silnik na kilka min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu i wnerwiajace to zabezpieczenie. Jakoś inni potrafią to normalniej rozwiązać.

Ja to sobie Lexią zmieniłem z 30 na 60 minut i rzadziej mam powody do narzekań. W zeszłym tygodniu wsadziłem nowy akumulator to zmienię może i na 2 godziny to będę miał jeszcze lepiej. W czym widzisz problem? Jak chcesz być mądrzejszy od może i zbyt prostej elektroniki to wyłącz i będziesz miał co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to sobie Lexią zmieniłem z 30 na 60 minut i rzadziej mam powody do narzekań. W zeszłym tygodniu

> wsadziłem nowy akumulator to zmienię może i na 2 godziny to będę miał jeszcze lepiej. W czym

> widzisz problem? Jak chcesz być mądrzejszy od może i zbyt prostej elektroniki to wyłącz i

> będziesz miał co chcesz.

Nie wiedziałem, że to można wyłączyć, do tego nie posiadam Lexi i nie wiem czy na gwarancji mogę tam grzebać clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem, że to można wyłączyć, do tego nie posiadam Lexi i nie wiem czy na gwarancji mogę

> tam grzebać

nie we wszystkich modelach BSI się da to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytasz co musisz więc odpisuję że nic nie musisz.

> Nie ma żadnego przymusu.

> Mi wystarczyło wyłączyć i włączyc zapłon i kolejne 20 minut wszystko działało.

nie ma takiej OPCJI smile.gif

jak EM się uaktywni żeby z niego wyjść trzeba uruchomić silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz poważnie, czy po prostu jesteś zaślepiony marką

Wyrosłem już dawno z tego wieku, żeby przesiadywać w samochodzie z włączoną muzą smile.gif

Jak coś przy nim robię i się uaktywni EM to jeśli potrzebuję prądu - uruchamiam auto, jeśli nie to robię dalej co robiłem. A najczęściej wysiadam z samochodu jak go wyłączę i idę tam gdzie potrzebuję.

A co do marki to masz w podpisie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.