Skocz do zawartości

Croma - światła do jazdy dziennej


z_ko

Rekomendowane odpowiedzi

> tutaj to fajnie wyglada.

> http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=287707024&an=0&page=0#Post287707024

bardzo fajnie zamontowane w tym GP ok.gif

ja od dawna 'choruje' właśnie na te lampy, ale montaż nad halogenami; nawet kupiłem kiedyś te zaślepki całe na halogeny; raczej się nie doczeka Croma montażu bo szybciej ją sprzedam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo fajnie zamontowane w tym GP

> ja od dawna 'choruje' właśnie na te lampy, ale montaż nad halogenami; nawet kupiłem kiedyś te

> zaślepki całe na halogeny; raczej się nie doczeka Croma montażu bo szybciej ją sprzedam

Nie szkoda Ci Cromy sprzedawac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale one dają 20% więcej światła. Czy w związku z tym nie oślepiają?

Nikt jeszcze mi nie mrugnął, a jeżdżę na nich od września więc chyba nie oślepiają. Jak się na nie patrzy to świecą bardziej na biało ale czy one dają rzeczywiście 20% więcej światła to nie wiem. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt jeszcze mi nie mrugnął, a jeżdżę na nich od września więc chyba nie oślepiają. Jak się na nie

> patrzy to świecą bardziej na biało ale czy one dają rzeczywiście 20% więcej światła to nie

> wiem.

Jakby wsadzić tam jakieś najtańsze H1 z niebieskim kloszem, to chyba efekt byłby podobny hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same i wszystko jest ok. , porównywałem z lampami do jazdy dziennej w Audi (oryginalnie w lampach mają miejsce na żarówki 21 wat) i te nasze z modułu nie odbiega mocą i widzialnością z przeciwka ideia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na wiecej fotek twoich dziennych

OK - no to dwa dzisiaj muszą styknąć wink.gif

287739286-Croma_sw-dz_2_800.jpg

287739286-Croma_sw-dz_3_800.jpg

Jak widać patrząc na światła z kierunku w którym świecą na wprost , to jasność jest niemała ok.gif

post-24156-14352524261605_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No to i u mnie zagościły dzienne. Wydawało mi się że będą mocniej dawać po oczach...

U mnie w świetle dziennym na wprost też nie oślepiają , choć lekka poświata od jasnych led-ów jest ok.gif

287757430-Croma_sw-dz_1_800.jpg

PS.

Zmień rozmiar swoich wklejonych obrazków na regulaminowy - maks. 900 pix w poziomie ...

post-24156-14352524391949_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dlatego masz bielsze światło bo Osram ma barwę 4200K natomiast Narva 4500K

Ale możliwe że zrezygnuje z nich na rzecz "zwykłych" żółtych... Te nie świecą się pełną mocą, przez co ta barwa i same światło ginie w tej lampie...

Kupie najzwyklejsze, porównam, zdecyduje...

> U mnie w świetle dziennym na wprost też nie oślepiają , choć lekka poświata od jasnych led-ów jest

Fakt, ale masz zestaw "fabrycznie" do tego dostosowany, ja miałem obawy czy kombinacja świateł długich i modułu nie będzie skutkować mimowolnym oślepianiem...

> PS.

> Zmień rozmiar swoich wklejonych obrazków na regulaminowy - maks. 900 pix w poziomie ...

poprawione tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale możliwe że zrezygnuje z nich na rzecz "zwykłych" żółtych... Te nie świecą się pełną mocą, przez

> co ta barwa i same światło ginie w tej lampie...

> Kupie najzwyklejsze, porównam, zdecyduje...

ww. Narvy zastąpiłem ostatecznie TUNGSRAM MegaWhite +120%

pierwsza fotka to narvy, kolejne dwie to tungsram

2abd9039cdd918a4gen.jpg4b91b55a35eb8123gen.jpgd7554d610261b07agen.jpg

Ostatnie dwie fotki trochę przekłamują i wygląda jakby świeciły dwie różne żarówki. Różnica? Więcej światła, cieplejsza barwa, za dnia i w słońcu bardziej widoczne. Nie ma mowy aby świeciło to tak jak ledowe DRL, ale miałem tego świadomość smile.gif

Do wyboru miałem jeszcze Philips Premium +30% ale dawały światła na poziomie żarówek Narvy a jednocześnie były bardziej żółte od Tungsram. Ale za radą kolegi Fox03 zostałem przy Tungsram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ww. Narvy zastąpiłem ostatecznie TUNGSRAM MegaWhite +120%

> pierwsza fotka to narvy, kolejne dwie to tungsram

> Ostatnie dwie fotki trochę przekłamują i wygląda jakby świeciły dwie różne żarówki. Różnica?

Jakoś słabo świecą te dzienne. Nie masz regulacji % mocy w module?

Mam zwykłe H1 za 2,50zł i świecą jaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś słabo świecą te dzienne. Nie masz regulacji % mocy w module?

> Mam zwykłe H1 za 2,50zł i świecą jaśniej.

Juz sie tak nie chwal zlosnik.gifzlosnik.gif

Pomylilem watki, to nie spamowy sick.gif

A tak na powaznie, tez mi sie wydawalo ze one swieca tak jak postojowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś słabo świecą te dzienne. Nie masz regulacji % mocy w module?

> Mam zwykłe H1 za 2,50zł i świecą jaśniej.

Wydaje mi się że to kwestia ujęcia... Zresztą zwróć uwagę na pierwsze foto które zamieściłem z żarówkami Narva... wydaje się że świecą mocno... Wydaje sie. Teraz świecą odpowiednio, przyjrzałem się Twojej fotce zamieszczonej w temacie... Mogę zrobić podobną, w tym samym ujęciu... Będziesz miał porównanie.

Moduł Proeltec bez regulacji (niestety)

Edit:

Dzisiaj wziąłem ze sobą "mini statyw" do aparatu, cyknałem dwie poniższe fotki z innego ujęcia...

42ee6e3b9e672fc2gen.jpg59498b06a1097f8cgen.jpg

A w ustronnym miejscu postarałem się nakręcić, jak to świeci w dziennym świetle (zalecam ustawić ogladanie w maksymalnej rozdzielczości):

1. pod nieznaczne wzniesienie w otwartym terenie

2. z niewielkiego wzniesienia w terenie zalesionym

3. jak świecą poszczególne światła

P.S. czeka mnie jeszcze wizyta na OSKP, lampa kierowcy świeci zbyt nisko, z kolei po stronie pasażera nieznacznie za wysoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się że to kwestia ujęcia... Zresztą zwróć uwagę na pierwsze foto które zamieściłem z

Na to wychodzi, wygląda to tak samo jak w mojej Cromie. Na tych filmach widać, że mega lighty i inne cool blue, nie zmieniają barwy światła i wszystkie świecą na żółto, a już się wybierałem do sklepu po jakieś H1 z niebieskim kloszem, za 5 zł sztuka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to wychodzi, wygląda to tak samo jak w mojej Cromie. Na tych filmach widać, że mega lighty i

> inne cool blue, nie zmieniają barwy światła i wszystkie świecą na żółto, a już się wybierałem

> do sklepu po jakieś H1 z niebieskim kloszem, za 5 zł sztuka

Jak kupisz Osramy H1 to będziesz miał bielsze i jak włączysz długie w nocy to nie będą ci się różnić od xenonów waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to wychodzi, wygląda to tak samo jak w mojej Cromie. Na tych filmach widać, że mega lighty i

> inne cool blue, nie zmieniają barwy światła i wszystkie świecą na żółto, a już się wybierałem

> do sklepu po jakieś H1 z niebieskim kloszem, za 5 zł sztuka

Megalights nie zmieniaja barwy, sa tylko nieznacznie jasniejsze od tradycyjnych. Co innego narva, rzuc sobie okiem na pierwsze fotki... Barwa biala. Ale swiatla dawaly mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Megalights nie zmieniaja barwy, sa tylko nieznacznie jasniejsze od tradycyjnych.

W Brava na mijania stosowałem właśnie Tungsram Megalights , nowe świeciły wyraźnie jaśniej , do tego były w dobrej cenie i trwałe .

A teraz w Cromie po zamontowaniu dodatkowych dziennych , myślę że problem z zakupem nowego źródła światła mijania oddalił się daleko w przyszłość smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> ww. Narvy zastąpiłem ostatecznie TUNGSRAM MegaWhite +120%

> pierwsza fotka to narvy, kolejne dwie to tungsram

> Ostatnie dwie fotki trochę przekłamują i wygląda jakby świeciły dwie różne żarówki. Różnica?

> Więcej światła, cieplejsza barwa, za dnia i w słońcu bardziej widoczne. Nie ma mowy aby

> świeciło to tak jak ledowe DRL, ale miałem tego świadomość

> Do wyboru miałem jeszcze Philips Premium +30% ale dawały światła na poziomie żarówek Narvy a

> jednocześnie były bardziej żółte od Tungsram. Ale za radą kolegi Fox03 zostałem przy

> Tungsram...

Kolego jak podłączyłeś ten moduł u siebie ?

Bo ja mam Rovera 75 i sobie sam dokładałem halogeny i nie było problemu z podłączeniem, ale rodzice mają Cromę z oryginalnymi halogenami i chcą wywalić ledy i podłączyć tak jak jak u Ciebie tylko w halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego jak podłączyłeś ten moduł u siebie ?

> Bo ja mam Rovera 75 i sobie sam dokładałem halogeny i nie było problemu z podłączeniem, ale rodzice

> mają Cromę z oryginalnymi halogenami i chcą wywalić ledy i podłączyć tak jak jak u Ciebie

> tylko w halogeny.

Czesc, dopiero wrocilem z urlopu... osobiście tego nie montowałem, ale byłem przy montażu więc jak masz pytania - wal na PW, chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> U mnie xenonki też już odpoczywają...

yikes.gif

qrcze... nie rozumiem dlaczego ludzie tak szpecą samochód wstawiając popierdółki LEDowe.... passed_out.gif

Dla mnie znacznie lepszym rozwiązaniem pod każdym względem (widoczności, braku dodatkowych lampek choinkowych) jest moduł z 30% w światłach drogowych.

Wstawienie światełek, jeszcze pod skosami, to całkowite zaburzenie harmonii przodu samochodu

sorki za szczerość 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> qrcze... nie rozumiem dlaczego ludzie tak szpecą samochód wstawiając popierdółki LEDowe....

> Dla mnie znacznie lepszym rozwiązaniem pod każdym względem (widoczności, braku dodatkowych lampek

> choinkowych) jest moduł z 30% w światłach drogowych.

> Wstawienie światełek, jeszcze pod skosami, to całkowite zaburzenie harmonii przodu samochodu

> sorki za szczerość

Nie ma za co smile.gif każdy montuje to co mu i jak odpowiada wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie znacznie lepszym rozwiązaniem pod każdym względem (widoczności, braku dodatkowych lampek

> choinkowych) jest moduł z 30% w światłach drogowych.

Pod względem estetyki może i tak ale już legalności na pewno nie. Ale niektórzy cenią estetykę ponad prawo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mam nic przeciwko ledom - ale niech sa widoczne.

Śmiesza mnie scanie, czy many - gdzie maja 5 ledzików na atrapie - i smigaja po Polsce.

NIe po darmo Inne marki maja "choinki" dookoła dziennych.

Chyba pasat ma zwykłe żarówki na dole, na rogach zderzaka.

Skoda miła swojego czasu ( pisze z pamięci).

Scrabit:

wytłumacz mi prosze, czy ty masz zamontowane słabe żarówki w miejscu długich?

Bo nie potrafie doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.