Skocz do zawartości

[F] problem z odpalaniem na benzynie X16SZ


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedys zakladalem juz podobny watek ale samo sie naprawilo wiec nie drazylem tematu. Teraz problem nawrocil.

Objawy:

- ciezko odpala na benzynie i zaraz gasnie, odpalenie i gasnie

- jak juz zapali i chodzi na jalowym, po wcisnieciu gazu potrafi gasnac

- przelaczeniu na gaz chodzi ok i ogolnie na gazie smiga jak ta lala.

Problem jest tylko na benzynie.

Lambda dziala - mam podglad na AFR wewnatrz. Kable WN to chyba nie sa bo nawet w deszczowe dni potrafi zapalic ok, poza tym po przelaczeniu na gaz pracuje ladnie. Mam nisko ustawiona temp, wiec przerzuca po paru sek. Problem jest tylko w momencie pracy na benzynie.

Filtr benzyny - nie zmieniany od ok 5 lat, ale jak juz zapali na benzynie to potrafi smigac bez problemow.

Podsumowujac: raz dziala, a raz nie. Imo cos elektrycznego?

Co sprawdzic i jak do tego podejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz problem a nawet slowkiem nie wspomniales czy raczyles sprawdzić bledy

bledow nie sprawdzalem bo zakladam, ze skoro nie swieci sie pomaranczowa kontrolka silnika to bledu nie ma.

ale sprawdze, musze znalezc tylko spinacz grinser006.gif

Orochimaru - myslisz, ze moze zalewac? obserwacja z AFR'a gdy gasnie - jest ubogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeciekać minimalnie, ale na tyle dużo, żeby przez noc wypełnić kolektor i cylindry gazem.

Bo zakładam, że problem jest rano, a nie jak zgasisz i po chwili chcesz odpalić.

> jak juz zapali i chodzi na jalowym, po wcisnieciu gazu potrafi gasnac

hmm.gif czujnik temp. sprawdzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie bylo podobnie w Asi z silnikiem c14nz.

Fakt ja b.malo jezdzilem na benzynie i tez benzyny nie bylo za wiele ale obiawy byly identyczne. kumpel zaproponowal mi wlac denaturat do baku bo niby benzyna sie skrapla i wode zaciaga. wiec zrobilem tak wlałem butelke denaturatu i 10L dolałem benzyny i problem sie rozwiazał.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo zakładam, że problem jest rano, a nie jak zgasisz i po chwili chcesz odpalić.

O ile dobrze pamiętam to jeśli odpalamy z gazem do dechy to komp nie daje paliwa i to jest awaryjne przewietrzenie kolektora.

Albo to jest miejska legenda, bo nie miałem okazji sprawdzić. Pamiętam tylko że ktoś kiedyś rzucił taki tekst na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje dzisiaj.

Dzieki.

Edyta:

A więc test wykonany i faktycznie na zimnym silniku auto przy wciśniętym gazie nie odpalało, ale jak zrobiłem jakieś 16 km po mieście, ze dwa postoje, jazda na LPG po przyjechaniu do domu postanowiłem sprawdzić ów funkcję i niestety - na rozgrzanym silniku przy wciśniętym gazie auto odpala jak szalone. Na wszelki wypadek przepaliłem trochę na NoPb, bo może gdzieś tam jeszcze błądzi LPG, ale i tak odpalało auto.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

> - ciezko odpala na benzynie i zaraz gasnie, odpalenie i gasnie

> - jak juz zapali i chodzi na jalowym, po wcisnieciu gazu potrafi gasnac

> - przelaczeniu na gaz chodzi ok i ogolnie na gazie smiga jak ta lala.

> Problem jest tylko na benzynie.

(...)

Miałem ostatnimi czasy identyczny problem. Ruszałem z parkingu na Pb i samochód po 1-2m gasł. Jak dałem na obroty i auto przełączyło się na LPG to było wszystko ok.

Jako że przede wszystkim jeżdżę na LPG postanowiłem zrobić ok 20km trasę tylko na Pb i przy okazji trochę przegazować auto. Po w/w operacji pomogło, teraz astrunia normalnie rusza na Pb, bez żadnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.