Skocz do zawartości

Mam problem z żarowymi...


MirekD

Rekomendowane odpowiedzi

świecami.

Rano było o.k., wystawiłem serce.gif Stilona z garażu i pojechała. Teraz wstawiam do "sypialni" i po odpaleniu cirka 10-15 sekund pracy silnika wywala spiralę i trójkąt w komplecie z komunikatem o fajlu podgrzewania. coś mi serce.gif wspominała ze 2 tygodnie temy,że w jeździe sie jej zabimbało i zaświeciło, ale zignorowałem, (co się tam baba zna). wykręciłem i pomierzyłem wszystkie, omy w normie (?): 1,4 pokazuje każda, podłączone do aku, się "czerwienią", nie mierzyłem stoperem czy tyle samo im to czasu zajmuje ale chyba tak. i teraz co jeszcze sprawdzić ?

dodam,że myszka uwiła sobie gniazdko między deklem zaworów a 3 wtryskiwaczem, nie znalazłem śladów izolacji tylko samo "szmaty" z mat wyciszających (kiedy się tam zadomowia i tyle zrobiła, wygląda,że nie wywiodła małych, nie mam pojecia , auto codziennie w ruchu, trutka w garażu uzupełniana. przejżałem co widać z izolacji na kablach i wygląda o.k.

po przekręceniu kluczyka spirala gaśnie, auto odpala i jak wyżej po 10-15 sekundach wywala komunikat i obrazek, świeci cirka 40 sekund i gaśnie, brak jakichkolwiek wachnięć w pracy silnika podczas tych "excesów".

sugestie pliz, świeczki wyciągałem 2 razy i sprawdzałem, wygląda,że dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeczki mogą być dobre, ale już sterownik nie koniecznie. (Przerabiane). Nie wiem jak to sprawdzić elektronicznie. Może wystarczy po przekręceniu kluczyka sprawdzić napięcie we wtyczkach świec, albo prąd pobierany przez każdą. Mając świece na wierzchu, mogłeś nałożyć na każdą wtyczkę, dobrze zmasować i pewnie coś by pokazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może wystarczy po przekręceniu kluczyka sprawdzić napięcie we wtyczkach świec,

> albo prąd pobierany przez każdą.

Zgadza się - jeśli jest tylko dojście do kabelków , to najszybszą metodą jest sprawdzenie miernikiem cęgowym poboru prądu przez każdą ze świec .

> Mając świece na wierzchu, mogłeś nałożyć na każdą wtyczkę,

> dobrze zmasować i pewnie coś by pokazało.

Dokładnie tak zrobiłem w moim Stilonie , żeby mieć absolutną pewność że świece prawidłowo grzeją - widać wtedy jak i ile czasu się żarzą , na jakiej długości i czy równomiernie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wpieto Stilacza do computra i wywaliło cos takiego:

kod usterki P0380

system podgrzewania wstępnego

- nieprawidłowe działanie.

sugestia magika :

- świece podgrzewania silnika,

- podgrzewanie płynu (chyba myślał o paliwie) ale czy to objawiało by sie fajlem na wyświetlaczu, był przypadek na forum, prosze o "upośledzonego przypadłościa" o info.

sterownik wymienłem sie nie zmieniło nic, jak zmierzyć prądu idącego na świeczk nie mam jak. przypomne były wykręcone i na sucho ładnie sie czerwienią i wszystkie mniej wiecej równo i jednkowo.

mam jeszcze skana z wydrukiem i całą masą fajli, co śmieśniejsze niektórych systemów nie ma w wyposażeniu auta a zgłaszana jest ich usterka, ale są za "obfite" i nie mogę ich wlepić do poczytania. może kto bardziej biegły pomoże, wyślę na priva i doczepi jaki miły admic, co ? dla potomności sie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wpieto Stilacza do computra i wywaliło cos takiego:

> kod usterki P0380

> system podgrzewania wstępnego

> - nieprawidłowe działanie.

> sugestia magika :

> - świece podgrzewania silnika,

> - podgrzewanie płynu (chyba myślał o paliwie) ale czy to objawiało by sie fajlem na wyświetlaczu,

> był przypadek na forum, prosze o "upośledzonego przypadłościa" o info.

> sterownik wymienłem sie nie zmieniło nic, jak zmierzyć prądu idącego na świeczk nie mam jak.

> przypomne były wykręcone i na sucho ładnie sie czerwienią i wszystkie mniej wiecej równo i

> jednkowo.

A mierzyłeś ich opór ? Komp właśnie tak sprawdza ich działanie, jeśli opór przekroczy jakąś wartość to komp wywala błąd mimo że świeca jest jeszcze sprawna i normalnie grzeje.

Prąd sprawdzić najprościej miernikiem cęgowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mierzyłeś ich opór ?

tak, wszystkie pokazały 1,4 na zakresie do 200 Ohm.

trzy stare pokazują : 2 szt. 1,2 jedna 1,3

> Prąd sprawdzić najprościej miernikiem cęgowym.

nie mam dojścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, wszystkie pokazały 1,4 na zakresie do 200 Ohm.

> trzy stare pokazują : 2 szt. 1,2 jedna 1,3

> nie mam dojścia.

Pomierz rezystancję świec ale poprzez wiązkę, odpinając ją od sterownika świec bo możliwe, że wiązkę masz gdzieś uszkodzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.