Skocz do zawartości

BMW 335i - opony zwykle czy run on flat


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

> Czesc

> Mam E93 na oponach run on flat (letnie i zimowki na osobnych felgach).

> Co myslicie o zmianie letnich na zwykle (zamiast run on flat) ?

> I tak na lato musze wymienic 4 opony.

ja myśle dobrze, zreszta jak dziesiątki użytkowników forum BMW. Run Flaty to tylko i wyłacznie wygoda przy przebiciu gumy, że nie trzeba zatrzymywac auta i zmieniać koła. Ale to większy ból głowy dla wulkanizatora, wyższa cena opon, gorszy komfort jazdy.

od początku posiadania auta jeżdże na zwykłych oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc

> Mam E93 na oponach run on flat (letnie i zimowki na osobnych felgach).

> Co myslicie o zmianie letnich na zwykle (zamiast run on flat) ?

> I tak na lato musze wymienic 4 opony.

Ja przy zmianie opon napewno kupie zwykłe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc

> Mam E93 na oponach run on flat (letnie i zimowki na osobnych felgach).

> Co myslicie o zmianie letnich na zwykle (zamiast run on flat) ?

> I tak na lato musze wymienic 4 opony.

Może to tylko w moim przypadku, ale u mnie zmiana z 225/55/R16 RF na 245/40/18 noRF poskutkowała poprawieniem komfortu jazdy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za ROF. musiałem teraz na lato kupić nowe i znowu wybrałem ROF. jak dobrze poszukasz to w cenie nie będzie wielkiej różnicy. mi wyszło ~ 200 zł na całym komplecie 19'

zimę jeżdżę na zwykłych i na kolejny sezon będę szukał ROF - jakoś pewniej się na nich czuje a, że troche mniejszy komfort to mi nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jestem za ROF. musiałem teraz na lato kupić nowe i znowu wybrałem ROF. jak dobrze poszukasz to w

> cenie nie będzie wielkiej różnicy. mi wyszło ~ 200 zł na całym komplecie 19'

> zimę jeżdżę na zwykłych i na kolejny sezon będę szukał ROF - jakoś pewniej się na nich czuje a, że

> troche mniejszy komfort to mi nie przeszkadza

Ja tez jestem za ROF - zawieszenie / prowadzenie / ABS jest w BMW dostarajane pod ten rodzaj opon i ich wymiana na zwykle moze zaburzyc wyjsciowy balans. Dochodzi tez kwestia wozenia zapasu albo chociaz jakiegos kompresora i srodka łatajacego. Natomiast nie ulega watpliwosci ze komfort jazdy na zwyklych oponach jest o wiele wyzszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez jestem za ROF - zawieszenie / prowadzenie / ABS jest w BMW dostarajane pod ten rodzaj opon i

> ich wymiana na zwykle moze zaburzyc wyjsciowy balans.

nie czuje, żeby jakikolwiek balans był zaburzony zlosnik.gif

> Dochodzi tez kwestia wozenia zapasu albo

> chociaz jakiegos kompresora i srodka łatajacego.

nie woże niczego, ani dojazdówki ani zestawu naprawczego, mam assistance z ktorego nigdy jeszcze nie skorzystałem. 3 razy w ciągu 5 lat złapalem gwożdzia w oponę, 2 razy w mieście, czujnik ciśnienia poinformował i dojechałem do wulkanizatora, raz w trasie, dałem radę dojechać do wulkanizatora.

> Natomiast nie ulega watpliwosci ze komfort

> jazdy na zwyklych oponach jest o wiele wyzszy.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc

> Mam E93 na oponach run on flat (letnie i zimowki na osobnych felgach).

> Co myslicie o zmianie letnich na zwykle (zamiast run on flat) ?

> I tak na lato musze wymienic 4 opony.

Wczoraj wyleczyłem się z myśli o zmianach runonflat-ów na zwykłe opony. Jadąc boczną droga przywaliłem w wielką dziure przy prędkości ok 120 km/h efekt taki że jedną opone minimalnie wybrzuszyło na boku a felga została nie naruszona. Miałem przed sobą jakieś 800 km i obawiałem sie że opona nie wytrzyma. Przejechałem trase opona żyje i wydaje mi się że pojezdzi jeszcze 10 tyś km.

Jestem pewny że gdyby były zwykłe opony to po takim uderzeniu do wymiany byłaby conajmniej felga i opona.

Podsumowując następne będa runonflaty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez jestem za ROF - zawieszenie / prowadzenie / ABS jest w BMW dostarajane pod ten rodzaj opon i

> ich wymiana na zwykle moze zaburzyc wyjsciowy balans. Dochodzi tez kwestia wozenia zapasu albo

> chociaz jakiegos kompresora i srodka łatajacego. Natomiast nie ulega watpliwosci ze komfort

> jazdy na zwyklych oponach jest o wiele wyzszy.

Nieprawda. Wiele modeli chyba nawet większość w maksymalnej wersji możesz kupic na zwykłych oponach lub rof do wyboru. Np M135i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wyleczyłem się z myśli o zmianach runonflat-ów na zwykłe opony. Jadąc boczną droga

> przywaliłem w wielką dziure przy prędkości ok 120 km/h efekt taki że jedną opone minimalnie

> wybrzuszyło na boku a felga została nie naruszona. Miałem przed sobą jakieś 800 km i obawiałem

> sie że opona nie wytrzyma. Przejechałem trase opona żyje i wydaje mi się że pojezdzi jeszcze

> 10 tyś km.

> Jestem pewny że gdyby były zwykłe opony to po takim uderzeniu do wymiany byłaby conajmniej felga i

> opona.

> Podsumowując następne będa runonflaty

Miałem podobna historie. Tyle ze mi pękła opona i przez pól dnia szukałem serwisu gdzie bedą mieli sprzęt do rof. Spóźniłem sie na pogrzeb. Od tej pory nie używam RFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieprawda. Wiele modeli chyba nawet większość w maksymalnej wersji możesz kupic na zwykłych oponach

> lub rof do wyboru. Np M135i

Z tego co sie oreintuje to zwykle opony seryjnie maja tylko 'prawdziwe' M. Opcja wyboru opon istnieje w wersjach M-Performance ale to wicaz jakis niewielki procent wszystkich dostepnych BMW na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.