Skocz do zawartości

odpowietrzenie hamulców i sprzegła


andre44

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wymieniam tuleje tylnej belki i spłynął mi cały płyn hamulcowy ze zbiornirniczka i o ile z otpowietrzeniem hamulców dam socie rade to pytanie czy będe musiał odpowietrzać sprzęgło? Teoretycznie płym w wężyku od sprzęgła nie spłynął bo nie był ruszany. Troche czytałem i jedni piszą że sie odpowietrza pedałem sprzęgła inni że podciśní!ieniowo i treche zgłupiałem. Pacjent stilo 1.9jtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja u siebie po wymianie płynu, zacisków itd. musiałem odpowietrzać sprzęgło, choć początkowo biegi

> wchodziły elegancko

Ale da rade pompując czy trzeba specjalnych przyrządów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale da rade pompując czy trzeba specjalnych przyrządów?

Nic nie potrzebujesz. Odpowietrzenie jest grawitacyjne. Wysun lekko zawleczke na przewodzie idacym do sprzegla i lekko wysun przewod. Najlepiej jakbys na krociec odpowietrznika nalozyl wezyk tak aby plyn nie lecial na ziemie albo przygotuj jakies szmaty. Odpowietrzasz poki nie ma pecherzykow powietrza kontrolujac jednoczesnie poziom plynu w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeszcze zalezy jaki masz wezyk od wysprzeglika bo byly rozne. Ja mam odpowietrznik na wezyku (na zlaczce, od gory, z gumowym kapturkiem) i tu moge powiedziec jak to wyglada. Wezyk sparcial (albo zlaczka z tworzywa sie rozsypala- juz nie pamietam) i zaczal cieknac, w efekcie uklad sie zapowietrzal i po dluzszej jezdzie pedal sprzegla zosatwal na podlodze mad.gif

Po wymianie zluzowalem delikatnie rzeczony wezyk, na odpowietrznik zakladalem pasujacy srednica przezroczysty wezyk (zeby bylo latwiej - widac babelki), jego drugi koniec do czystej butelki (ew do wyrownawczego jak masz dlugi i czysciutki wezyk) i druga osoba pompuje pedalem sprzegla dopoki doputy pojawiaja sie pecherzyki. Zeby zrobic to porzadnie to chwile trwa. Ja musialem powtarzac i za drugim razem , jak juz wiedzialem co i jak to zrobilem to nawet bez brudzenia rak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż od sprzegła znaleziony ale nie moge go wysunąć, niby jest na nim jakac opaska w kształcie litery "C" z płaskim noskiej u góry ale za cholere go nie moge ruszyć i nie wiem co teraz albo jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wąż od sprzegła znaleziony ale nie moge go wysunąć, niby jest na nim jakac opaska w kształcie

> litery "C" z płaskim noskiej u góry ale za cholere go nie moge ruszyć i nie wiem co teraz albo

> jak to zrobić.

Tak jak napiane zostalo wczesniej. Wysun ta zawleczke w ksztalcie litery c nieco do gory i wtedy lekko wysun waz. Otworz kapturek odpowietrznika wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak napiane zostalo wczesniej. Wysun ta zawleczke w ksztalcie litery c nieco do gory i wtedy

> lekko wysun waz. Otworz kapturek odpowietrznika wczesniej.

Wlasnie problem w tym ze tej zawleczkie moge ruszyć. Ciagne kombinerkami podwazam srubokletem i ani drgnie. Sprobuje jeszcze raz jutro albo w poniedzialek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na chwile obecna sytuacja opanowana. Chwilowo nie trzeba odpowietrzac, wszystko działa jak działało. W wolnej chwili jeszcze raz spróbuje ściągnąć zawlecze i zmienić płyn w przewodzie sprzęgła. Na tą chwile dzięki za rady 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Mam problem z sprzęgłem mianowicie pedał z rana jest miękki i wpada w podłoge z czasem sie podnosi, podejrzewam pompe sprzęgła że się zacina sie pompa sprzęgłowa. Podpowie jak ja wymienić, ktoś to juz robił? Wczoraj było odpowietrzane i przelany świeży płyn, ten w środku był czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.