Skocz do zawartości

Aeracja i wertykulacja trawy


Konrad`

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w jakim okresie najlepiej przeprowadzić na trawniku zabieg aeracji? O ile do wertykulacji przymierzam się już niedługo to do aeracji znalazłem różne opinie. Jedni polecają wczesną wiosnę inni lipiec. Trawa musi być skoszona czy niekoniecznie?

Z góry dzięki za porady zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak aereacja domowa. czym chcesz to zrobic takim badziewiem ze sprezynkami? to na glowie sobie mozna wyczesac wlosy. najtansza maszyna do aereacji kosztuje kilkanascie tysiecy i skonczcie prosze z tymi badziewnymi marketingowymi chwytami ktore z rzeczywistoscia nie maja nic wspolnego.

to jest aerator w najbardziej podstawowej wersji.

nie znam firmy w polsce ktora by wypozyczala taki sprzet, a nowy sprzedaje sie raz na 10lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdego roku robię taką operacje na wiosnę badziewnym urządzeniem z marketu. I naprawdę polecam.

> Wyczesuje z trawnika ponad sześć worków sfilcowanej trawy. Następnie dolomit i trzymiesięczny

> nawóz i co roku mam super trawnik.

o widzisz Ty wyczesujesz trawnik i tyle i tak sie powinno to nazywac a nie, ktos kiedys wpadl na durny pomysl zeby klientom wmawiac ze jest to aeracja.

polecam dodatkowo zrobic wertykulacje, najlepiej takim pozadnym sprzetem ciezkim spalinowym modelem, nie ma porownania do takiego marketowego, co roku robie u siebie i mam piekna trawe niestety w tym roku ja zniszcze calkowicie (nowy domek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czesanie" trawy już zrobiłem, wygrabiłem naprawdę sporo filcu. W takim razie teraz czas na domową aerację smile.gif

> Każdego roku robię taką operacje na wiosnę badziewnym urządzeniem z marketu. I naprawdę polecam.

> Wyczesuje z trawnika ponad sześć worków sfilcowanej trawy. Następnie dolomit i trzymiesięczny

> nawóz i co roku mam super trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Czesanie" trawy już zrobiłem, wygrabiłem naprawdę sporo filcu. W takim razie teraz czas na domową

> aerację

> > nawóz i co roku mam super trawnik.

Sprzęt do domowej aeracji :do starych butów przybij deski z gwoździami i możesz pospacerować po trawniku.

287612321-areator2.jpg

post-59682-1435252367128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma czegos takiego jak aereacja domowa. czym chcesz to zrobic takim badziewiem ze sprezynkami?

> to na glowie sobie mozna wyczesac wlosy. najtansza maszyna do aereacji kosztuje kilkanascie

> tysiecy i skonczcie prosze z tymi badziewnymi marketingowymi chwytami ktore z rzeczywistoscia

> nie maja nic wspolnego.

> to jest aerator w najbardziej podstawowej wersji.

> nie znam firmy w polsce ktora by wypozyczala taki sprzet, a nowy sprzedaje sie raz na 10lat

IMHO to jest 2w1.

Na początku filmu jest pokazana wertykulacja, a w drugiej części aeracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie "korki" już zanabyłem. Będę aerował jak już przestanie padać.

> Sprzęt do domowej aeracji :do starych butów przybij deski z gwoździami i możesz pospacerować po

> trawniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wertykulacje w tamtym roku okolicach połowy kwietnia taki był efekt

1 przejazd wertykulatorem

0t3n.jpg

przejazd kosiarka w celu zebrania

zy95.jpg

2 przejazd wertykulatorem

mg4t.jpg

przejazd kosiarka

qgw5.jpg

sprzęt

kadc.jpg

efekt w połowie czerwca

ayeg.jpg

aktualnie jestem już po wertykulacji i oczekuje podobnego efektu jak rok temu

przejazd wertykulatorem był w dwóch kierunkach #, sprzęt to kynast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aeracja tym marketowym sprzętem nic nie da, szkoda prądu.

Eeee tam, od razu nie da. W moim przypadku daje bardzo dużo.

Tyle że to nie aeracja, a zamiatanie. Używam takiego urządzonka jako zamiatarki do igieł. Kosiarka niestety ma za mały ciąg powietrza, aby je poderwać.

Wolałbym takie ręczne urządzenie, ale w PL niczego takiego nie widziałem.

1VEL1_AS01.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiesz na elektryczne "badziewie" o mocy koło dwóch kilowatów i nie ze sprężynkami, a z

> nożami? Bo takim robię i nie narzekam.

Wertykulacja to wertykulacja i nie o tym tu mowa.

Quote:

Mam pytanie w jakim okresie najlepiej przeprowadzić na trawniku zabieg aeracji?


Sprężynkami nie da się wykonać aeracji. Można jedynie wygrabić trawnik. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.