Skocz do zawartości

luz pomiędzy mocowaniem amortyzatora a karoserią astra g prz


zbyster

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie, nadmierny luz "kasuje" zastosowanie poduszki mcphersona w tzw. wykonaniu twardym. Spotkałem się też z opinią w VB (tam jest to samo rozwiązanie), że były 2 rodzaje nakrętek, jedne były wyższe, drugie niższe, mowa oczywiście o nakrętce nad poduszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale to miałem ze 3mm luzu, jak robiłem remont zawieszenia to już palec wchodził mimo że nic nie stukało. Z tego co zaobserwowałem to wiele osób po wymianie przedniego zawieszenia tak miało.

Poduszki mogą być od diesla AG, ewentualnie od VB, to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie stuka. I obstawiam ze to przez ten luz[ moze mam juz tą poduszkę zuzyt] .

Bo wymianiłem juz prawie całą prawą stronę [amortyzator, wahacz, i łozysko koła]-oczywiście te elementy były zużyte,wyszło na przeglądzie. I nadal stuka najbardziej na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>. I nadal stuka najbardziej na nierównościach.

Jeśli stuka na drobnych nierównościach to może to być albo łącznik stabilizatora albo gumy na drążku stabilizatora.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak go sprawdzić? Jeśli drązek niema luzu bocznego, oraz nie chodzi lekko[lekki opór] to jest

> dobry?

Łącznik powinien ciężko chodzić. Drążek stabilizatora najlepiej poszarpać z kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak go sprawdzić? Jeśli drązek niema luzu bocznego, oraz nie chodzi lekko[lekki opór] to jest

> dobry?

Jeżeli okazało by się, że wszystko wymienisz i dalej będzie stukać, to ja przerabiałem taki przypadek - w zawieszeniu miałem zero luzu, mechanicy szarpali auto na podnośniku, na szarpakach na stacji, także podczas gdy auto stało na kołach i zarzekali się "że nie ma luzu, a stuka" - pojechałem więc do człowieka który specjalizuje się w naprawach przekładni kierowniczych, pomp wspomagania etc. i na specjalnie przez siebie skonstruowanym przyrządzie wybadał luz na przekładni - który oczywiście powodował stuki. Diagnoza była prosta - jak stuka a nie cieknie i nic się nie dzieje - można jeździć, no chyba że ma się do wydania ok 1kzł na przekładnię to można ją wymienić, odpuściłem wink.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam. czy ma być luz[szpara] pomiędzy mocowaniem amortyzaroa [takim kielichem] u góry [pod maską]

> w astrze g z 2000r ?

Wszystko ok.

Odstęp pomiędzy poduszką, a karoserią ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpałem za drązek i za łącznik stabilizatora jednakże nic nie stukało.

Ale zauważyłem luz pomiędzy gumą a stabilizatorem z prawej strony[tej z której dochodzą stuki]. Z lewej strony mam zero luzu pomiędzy gumą a stabilizatorem.

Czyżby to była przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ot były różne średnice ? Z tego co widzę na aukcjach to chyba nie było różnych typów.

> http://allegro.pl/laczniki-gumy-stabilizatora-przod-opel-astra-g-ii-i4046656190.html

i jak można doradzić: skuś się jednak na GM. Do 40PLN za kpl i masz spokój, wiele zamienników nie ma tej średnicy jaką powinny. Nawet markowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo możliwe, ale wymieniłbym obie. Wiedz, że to z pozoru prosta czynność, bo dostęp do śrub jest

> tragiczny.

Tragiczny ale cierpliwość i zwykły klucz oczkowy nr 10 da radę ok.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się zeszło z 45 minut z obiema,

shocked.gif Sza-cun . Szybko się uporałeś !

> bo w kwietniu rok minie od remontu.

Moje chyba trzeci sezon ale coś już stuka i podejrzewam właśnie gumki.

Tak na przyszłość. Polecam spsikać całą gumkę silikonem w spraju.

Ona wtedy łatwiej się zamyka na drążku i lepiej układa pod tą blaszką mocującą.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko? Ja myślałem że to szybciej pójdzie. Zapomniałem jeszcze że właśnie pomagałem sobie kluczem oczkowym 10. Tu sprawę powinna przyspieszyć taka oczkowa dziesiątka z grzechotką, nie trzeba klucza zdejmować i macać, żeby trafił na łeb śruby. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybko? Ja myślałem że to szybciej pójdzie.

z_lol1.gif

> Tu sprawę powinna przyspieszyć taka oczkowa dziesiątka z grzechotką, nie trzeba

> klucza zdejmować i macać, żeby trafił na łeb śruby.

Mam takowy i niestety większa budowa oczka uniemożliwia założenie klucza na śrubę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.