Skocz do zawartości

Fotelik czy nakładka/podwyższenie?


rob3rt

Rekomendowane odpowiedzi

> Pacjent: trzylatek, waga 16kg,wzrost 100cm. Obecnie podróżuje w foteliku 9-36kg ale robi się już

> ciasno. Co kupić? Czy fotelik 15kg+ czy może podkładka podwyższająca na fotel?

to jest niestety wada fotelik o takiej rozpiętości wagowej - nie ma prawa być wygodny. Kup dobry fotelik 15-36 kg. Polecam Romer Kid - ma fajne oparcie do głowy, jak dzieciak zaśnie to mu główka bezwładnie nie lata. Miałem też fajny Chicco, też mega wygodny, ale niestety nie pamiętam modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Concord Transformer XT

Ja mogę polecić Maxi Cosi Rodifix. Szerokość regulowana (odchylane "skrzydełka"), cały fotelik można odchylić - wtedy dziecko wygodnie śpi.

Niedawno przetestowany w dłuższej trasie. Syn był bardzo zadowolony wink.gif

Poprzednio używałem Cybex Solution X. Maxi Cosi jest wygodniejszy.

Zamówiłem w ciemno Roemer Kidfix Sict - niestety jest wąski. Mój syn ma 8,5 roku i siedząc w samej koszulce nie mieścił się na wysokości ramion.

Bardzo mi się ten fotelik spodobał, jednak musiałem go zwrócić.

Oba modele wg ADAC (o ile można mieć do ADAC zaufanie) ocenione pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest niestety wada fotelik o takiej rozpiętości wagowej - nie ma prawa być wygodny. Kup dobry

> fotelik 15-36 kg. Polecam Romer Kid - ma fajne oparcie do głowy, jak dzieciak zaśnie to mu

> główka bezwładnie nie lata. Miałem też fajny Chicco, też mega wygodny, ale niestety nie

> pamiętam modelu.

Dołączam się do Roemer Kid, mały jeździ i jest zadowolony. Ma 4 gwiazdki i kosztuje bardzo przystępne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent: trzylatek, waga 16kg,wzrost 100cm. Obecnie podróżuje w foteliku 9-36kg ale robi się już

> ciasno. Co kupić? Czy fotelik 15kg+ czy może podkładka podwyższająca na fotel?

Fotelik 15+ z odkręcanym oparciem. Jak z niego wyrośnie to odkręcisz oparcie i będziesz miał gotowy podpupnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotelik 15+ z odkręcanym oparciem. Jak z niego wyrośnie to odkręcisz oparcie i będziesz miał gotowy

> podpupnik.

np Jane któryś (Indy?), rozszerzane oparcie (zimą puchówka, latem podkoszulek - nie sa problemem) - przesuwane bardziej do poziomu na bazie jak przyśnie, rosnący w góre zagłówek, i odkręcane oparcie=zostaje poddupnik na zaś i sensowne ceny na ISOFixa, zdjemowalne poszycie do pralki-fakt , że blaknie :-(

-jak dla mnie tylko bardzoej rozbudowanej części przy głowie brakuje-moim zdaniem jest za mała w razie wu typowo bocznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Pany za porady. Zatem młodego za frak do sklepu na przymiarki do fotelików Faktycznie

> chyba na "taborecik" jeszcze za kłapciaty (mały) jest.A jak podrośnie to się zdemontuje

> oparcie i taborecik zostanie.

dokładnie takok.gif z tego powodu wybrałem tego Romer'a. Poza tym mój młody w dłuższych podróżach często zasypiał, stąd ważne dla mnie było przytrzymywanie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.