Skocz do zawartości

Ważny przegląd szwedzki a nasz wydział Komunikacji


R0CK

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

Sytuacja taka: gosciu kupił auto ze Szwecji z ważnym przeglądem u nich na rok, w jaki sposób nasi urzędnicy sprawdzą przeglądu ważność. W szwecji dostaje się papier na przegląd, w dowodzie nic nie ma o tym, tłumaczyć papier z przeglądem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej!

> Sytuacja taka: gosciu kupił auto ze Szwecji z ważnym przeglądem u nich na rok, w jaki sposób nasi

> urzędnicy sprawdzą przeglądu ważność...

Wyślą na badanie techniczne do SKP wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi tylko chodzi o to, czy musi byc pełny przegląd /skoro jest ważny to nie rozumiem po co/ czy

> tylko ustalenie danych za 60 złociszy

Nie wiem gdzie Ty zrobisz za 60zł boje_sie.gif Najtaniej płaciłem 90 a najdrożej 160 i z tego co wiem w większości SKP właśnie takie stawki są. Podjedź na SKP i się dowiesz, oni wiedzą jakiego Ty kwitu do WK potrzebujesz, na 99% z badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem gdzie Ty zrobisz za 60zł Najtaniej płaciłem 90 a najdrożej 160 i z tego co wiem w

> większości SKP właśnie takie stawki są. Podjedź na SKP i się dowiesz, oni wiedzą jakiego Ty

> kwitu do WK potrzebujesz, na 99% z badaniem.

2 tyg temu rejestrowałem auto z zagranicy..... i SKP honoruje badanie techniczne z zagranicy....

-jeśli ważne jest dwa lata..... to ucinają jeden rok dostosowując do naszych standardów....

-ustalenie nacisku na osi , rocznika i numerów na SKP 60zł

-jeśli nie masz szwedzkich tablic , to do ustalenia , tablice próbne 60zł

Jeśli przegląd nie był robiony miesiąc temu .... to lepiej dać 98zł za pełny;)

I wszędzie widziałem te same ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd z końca stycznia 2014 zrobiony w Szwecji, wszystkie papiery są, tablice ori szwedzkie. Wkurza mnie tylko to, że nasz wydział komunikacji każe robić znowu przecież to paranoja. Pani powiedziała mi w informacji, że jeśli ważny /ale nie dopytywała gdzie mam to zapisane/ to tylko do diagnosty i ustalenie danych. I mówi, że od razu jechać do diagnosty, a diagnosta, że najpierw co Pani powie, noż kurcze zgłupiałem. Bardzo chętnie zrobię te ustalenie danych ale za nic nie mogę pojąć po co znów przegląd /choć pewnie dlatego, że nie ma w szwedzkim DR o tym info/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przegląd szwedzki uznany Byłem u siebie w mieście pierwszym, który się uparł na uznanie ze Szwecji

> - teraz już wiedzą jak robić Oparło się o kierownika referatu ale jestem usatysfakcjonowany.

Czyli zaoszczędziłeś 30zł tak?Bo ustalenie numerów i wizyta na stacji być musiała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przegląd szwedzki uznany Byłem u siebie w mieście pierwszym, który się uparł na uznanie ze Szwecji

> - teraz już wiedzą jak robić Oparło się o kierownika referatu ale jestem usatysfakcjonowany.

Nie dałeś zarobić - a tym samym wygenerowałeś stratę w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zaoszczędziłeś 30zł tak?Bo ustalenie numerów i wizyta na stacji być musiała?

zaoszczędziłem około 50 zł bo ustalenie danych 60 zł i tłumaczenie badań szwedzkich 50 suma 110, a przegląd z ustaleniem danych coś około 160 zeta. Pal licho 50 zl ale że prawo po mojej stronie to się uparłem i dopiąłem swego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaoszczędziłem około 50 zł bo ustalenie danych 60 zł i tłumaczenie badań szwedzkich 50 suma 110, a

> przegląd z ustaleniem danych coś około 160 zeta. Pal licho 50 zl ale że prawo po mojej stronie

> to się uparłem i dopiąłem swego.

I owszem dopiąłeś swego ale szczerze powiem że za 25 zł nie chciało by mi się użerać i tracić czas.

Dlaczego tylko 25zł a nie twoje 50zł ? Jak byś zrobił przegląd teraz miałbyś ważny do kwietnia a nie do stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaoszczędziłem około 50 zł bo ustalenie danych 60 zł i tłumaczenie badań szwedzkich 50 suma 110, a

> przegląd z ustaleniem danych coś około 160 zeta. Pal licho 50 zl ale że prawo po mojej stronie

> to się uparłem i dopiąłem swego.

Ja za ustalenie nr płaciłem 90zł (na innej stacji 160), dostałem jeszcze gifty w postaci pianki do tapicerki,koncentratu do spryskiwaczy i zmiotki ze skrobaczką, same gifty z 30-40 zł warte, nie wiem jak im się to opłaci. Ale w tym przypadku byłbym jeszcze do tyłu 20zł + przepychanka w WK, generalnie jak zostało mniej niż rok, to wg mnie temat zupełnie nieopłacalny.

Inna sprawa że WK nie zna przepisów. Jak skłoniłeś panią z okienka do tego by przyjęła papiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inna sprawa że WK nie zna przepisów. Jak skłoniłeś panią z okienka do tego by przyjęła papiery?

Ona twierdzi, że nie ma wzoru druku badań szwedzkich smile.gif, że im Ministerstwo nie dosłało smile.gif ręcę opadają smile.gif. Ja jej na to odpowiadam, że to już ich problem bo ja mam wszystko co trzeba. Chciała mnie już na przegląd pełny pogonić, ale że się uparłem to poszliśmy sobie do kierownika i kierowniczka referatu bardzo grzecznie odpowiedziała, aby uznać przegląd. Pani z okienka przeprosiła po wszystkim i była zadowolona, że ma już wzór badań szwedzkich smile.gif Nieźle co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pani z okienka

> przeprosiła po wszystkim i była zadowolona, że ma już wzór badań szwedzkich Nieźle co?

Nie dość, ze zaoszczędziłeś grinser006.gif nie dość, ze "przetarłeś ścieżkę", to jeszcze Cię tu wykpiwają... co to za oszczędność, jesteś pieniaczem, przegląd do kwietnia, a nie do stycznia... pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaoszczędziłem około 50 zł bo ustalenie danych 60 zł i tłumaczenie badań szwedzkich 50 suma 110, a

> przegląd z ustaleniem danych coś około 160 zeta. Pal licho 50 zl ale że prawo po mojej stronie

> to się uparłem i dopiąłem swego.

ja za pierwszy przegląd z ustaleniem nacisku osi i wagi itd. zapłaciłem 98zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.