Skocz do zawartości

jakie koszty wymiany tuleji w tylnych wahaczach


AZI ST

Rekomendowane odpowiedzi

> jak w temacie

> tuleje mam... a ile weźmie mechanior....

> do wymiany komplet czyli 2 wahacze po 2 tuleje

Jakies 2 lata temu, znajomy mechanik chcial 70-100zl za strone, a ze wtedy kiedy chcialem nie mial miejca to.... zrobilem sam. Robilem to pierwszy raz i zrobilem to w dwa popoludnia po 2 godziny. Bez kanalu i dostępu do prasy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakies 2 lata temu, znajomy mechanik chcial 70-100zl za strone, a ze wtedy kiedy chcialem nie mial

> miejca to.... zrobilem sam. Robilem to pierwszy raz i zrobilem to w dwa popoludnia po 2

> godziny. Bez kanalu i dostępu do prasy

Nie wiem jak z tyłu, ale z przodu tuleje wyciągałem i zakładałem za pomocą długiej śruby, nakrętki, podkładki i odpowiednio dużej nasadki.

Z doświadczenia powiem, że najlepsza śruba,to największa jaka zmieści się w otwór, bo bardzo łatwo zerwać gwint, chyba, że używa się śrub i nakrętek wzmocnionych.

Pamiętam, że na forach pisali, że z tyłu tuleje siedzą mocniej i może być problem, ale nidługo się będę za to brał i od razu kupię czarną śrubę i nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie

> tuleje mam... a ile weźmie mechanior....

> do wymiany komplet czyli 2 wahacze po 2 tuleje

Azi zadzwon do mnie dzisiaj popoludniu, zrobimy po sąsiedzku u chłopaków za rozsądną kaske, a auto zostawisz sobie u siebie na placu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proces naprawy znam

> Chodzi o to: ile zł musze dać komuś żeby mi to zrobił

> Powiedzmy że nie mam czasu i narzędzi i garażu !!! ale mam $

1,5 roku temu zapłaciłem 170 zł za obie strony (tuleje miałem swoje).

.

.

.

.

.

.

.

.

po czym za pół roku wymieniłem całą belkę z rzekomo nowymi tulejami bo moja była zgnita. sciana.gif

rzekomo, bo zaczęły niedawno znowu walić, jak młotkiem o bude, chyba się przesiądę na PU hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby wymienić tuleje za pomocą prasy, trzeba ściągnąć tarcze kotwiczne. W aso, za samą wymianę

> (tuleje moje) wahacze zawiozłem, zapłaciłem chyba 80zł.

gadasz. żadnego ściągania tarcz kotwicznych nie musiałem robić a używałem prasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azi, Kościelniak, kojarzysz na Kopernika w garażach przy zachodnich, mi 2 lata temu za stronę zaśpiewał 40 ale wymienił tylko po jednej tuleji bo stare ,twierdził, że są w śweitnym stanie więc wział za dwie strony tylko 60.

Możesz podjechać i się dopytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby wymienić tuleje za pomocą prasy, trzeba ściągnąć tarcze kotwiczne.

Żeby wymienić tuleje w tylnych wahaczach za pomocą prasy musisz:

Wyjąć zawleczkę i rozłączyć linkę hamulca ręcznego

Rozłączyć przewód w układzie hamulcowym (np przy cylinderku)

Wykręcić dolną śrubę mocującą amortyzator

Wykręcić dwie śruby mocujące wahacz do tylnej belki

Wahacz jest wolny i nie trzeba zdejmować tarcz kotwicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.