Skocz do zawartości

Balkon metalowy dokręcany do budynku


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowałem się dość konkretnie takim balkonem, po zauważeniu go w nowym budownictwie w blokach Krakowskich. Co prawda mam już balkon

wylany razem z płytą, ale jest zrobiony źle i będę musiał go dosyć cienko od góry ocieplić styro. teraz pojawiła mi się taka myśl czy by nie uciąć balkonu

i nie dokręcić sobie takiego. Jestem jeszcze przed elewacją więc chyba najlepszy moment na takie zmiany. Balkon jak widać na fotce jest bardziej

ozdobny niż funkcjonalny.

Wiecie może coś na temat firm robiących takie rzeczy?

287629774-2014-04-0211-58-16.jpg

post-43899-14352523735532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie balkony w Krakowie, ale tez w Hamburgu, z tym, że one miały własną konstrukcję nośną - w zewnętrznych rogach belki nośne pionowe z własną stopą, a od strony budynku były kotwione w murze.

Z kolei w zeszły weekend widziałem budynek z dostawionym tarasem z drewna - prosta konstrukcja samonośna, budynek miał loggię, którą przedłużono kładąc drewniany trap, k tóry zakrywał szczeline pomiędzy budynkiem i konstrukcją. Nawet to wyglądało, bo budynek miał więcej drewnianych akcentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem takie balkony w Krakowie, ale tez w Hamburgu, z tym, że one miały własną konstrukcję

> nośną - w zewnętrznych rogach belki nośne pionowe z własną stopą, a od strony budynku były

> kotwione w murze.

> Z kolei w zeszły weekend widziałem budynek z dostawionym tarasem z drewna - prosta konstrukcja

> samonośna, budynek miał loggię, którą przedłużono kładąc drewniany trap, k tóry zakrywał

> szczeline pomiędzy budynkiem i konstrukcją. Nawet to wyglądało, bo budynek miał więcej

> drewnianych akcentów.

Gdzieś znalazłem informację że można właśnie zakotwić w murze i zrobić podpory na gruncie,

można też zakotwić w murze i zrobić zastrzał od dołu. No i podobno także jest opcja że jest

wszystko wykonane w całości i mocowanie barierki robi za element utrzymujący do na ścianie.

Najbardziej to mnie interesuje cena takiej inwestycji, a to chyba bez kontaktu z firmą nie bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś znalazłem informację że można właśnie zakotwić w murze i zrobić podpory na gruncie,

> można też zakotwić w murze i zrobić zastrzał od dołu. No i podobno także jest opcja że jest

> wszystko wykonane w całości i mocowanie barierki robi za element utrzymujący do na ścianie.

> Najbardziej to mnie interesuje cena takiej inwestycji, a to chyba bez kontaktu z firmą nie bardzo..

Tu masz przykłady jak to wygląda i jak jest mocowane...

http://www.balkon.dk/altaner_facade.html

Większe wymagają "nogi": http://www.balkon.dk/altaner_soejle.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś znalazłem informację że można właśnie zakotwić w murze i zrobić podpory na gruncie,

Będziesz miał słupy przed oknami.

> można też zakotwić w murze i zrobić zastrzał od dołu. No i podobno także jest opcja że jest

> wszystko wykonane w całości i mocowanie barierki robi za element utrzymujący do na ścianie.

Zastrzału nie zrobisz bo w miejscu gdzie miałbyś go oprzeć masz okna.

Samo mocowanie do nieprzygotowanej ściany też czarno widzę - IMO przydałby się wieniec w poziomie mocowań. Do samych bloczków przecież nie będziesz łapał.

> Najbardziej to mnie interesuje cena takiej inwestycji, a to chyba bez kontaktu z firmą nie bardzo..

Na moje oko gra niewarta świeczki. Utnij tą płytę, zrób porte-fenetre w sypialniach u góry i zaoszczędzisz furmankę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będziesz miał słupy przed oknami.

> Zastrzału nie zrobisz bo w miejscu gdzie miałbyś go oprzeć masz okna.

> Samo mocowanie do nieprzygotowanej ściany też czarno widzę - IMO przydałby się wieniec w poziomie

> mocowań. Do samych bloczków przecież nie będziesz łapał.

> Na moje oko gra niewarta świeczki. Utnij tą płytę, zrób porte-fenetre w sypialniach u góry i

> zaoszczędzisz furmankę pieniędzy.

Zaraz pod małymi okienkami przy drzwiach balkonowych jest wieniec betonowy, więc można by do niego się podpiąć.

Albo np linki przykręcone do płatew i narożnika balustrady..

287629825-2014-04-0212-39-15.jpg

post-43899-14352523736598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Balkon jak widać na fotce jest bardziej

> ozdobny niż funkcjonalny.

Że tak zapytam po co Ci większy skoro masz taras? Jak dla mnie ten balkonik jest aż nadto funkcjonalny.

I tak nie będziesz balkonu używał. Może raz do roku jakąś pościel wywiesisz do wietrzenia a może i nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że tak zapytam po co Ci większy skoro masz taras? Jak dla mnie ten balkonik jest aż nadto

> funkcjonalny.

> I tak nie będziesz balkonu używał. Może raz do roku jakąś pościel wywiesisz do wietrzenia a może i

> nie?

Nie jest napisane nigdzie że chce większy. Aktualnego nie będę miał jak wykończyć poprawnie, za wysoko jest wylany. Będzie to dużo mostek cieplny, więc chciałem go zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest napisane nigdzie że chce większy. Aktualnego nie będę miał jak wykończyć poprawnie, za

> wysoko jest wylany. Będzie to dużo mostek cieplny, więc chciałem go zlikwidować.

Daj spokój. Takimi drobiazgami się przejmować. Myślisz, że mostków innych nie będziesz miał? Metalowy to niby jak do ściany przyczepisz? Na styropianowe kołki?

Robisz z igły widły. Pierwszą chatę budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój. Takimi drobiazgami się przejmować. Myślisz, że mostków innych nie będziesz miał?

> Metalowy to niby jak do ściany przyczepisz? Na styropianowe kołki?

> Robisz z igły widły. Pierwszą chatę budujesz?

Nie robię jaj tylko widzę co się teraz dzieje. Przemraża mi pod oknem płytę, robi się grzybek, to trzeba reagować teraz a nie olewać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już musisz uciąć to może nie kombinuj tylko zrób francuski i po temacie? ja mam dwa i nie wiem

> do końca po co... tyle że bryła domu ładniej wygląda bo taras niweluje w zasadzie potrzebę

> balkonów.

> pozdrawiam

No to też jest opcja, w sumie byle by się dało kołderkę powiesić na barierce i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z założenia zrezygnowałem z lanych balkonów. Na razie zostawiłem szpilki wystawione z płyty i w

> terminie późniejszym podejmę decyzję, czy konstrukcja balkonów będzie metalowa, czy drewniana.

No i to było bardzo dobre posunięcie, ale tak to jest jak się buduje pierwszy raz, nie da się uniknąć wpadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie robię jaj tylko widzę co się teraz dzieje. Przemraża mi pod oknem płytę, robi się grzybek, to

> trzeba reagować teraz a nie olewać temat.

To strop wewnątrz jest niżej niż płyta balkonu?!? icon_eek.gif

Jeśli jest równo to w czym masz problem z ociepleniem? Dajesz styro tak samo jak w środku. Nawet ciągłą izolację pod ościeżnicą. Tak samo od spodu i masz cała płytę zaizolowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś budował drugi, to dałbyś łącznik balkonowy np. Isokorb firmy Schöck i zapomniał o mostku...

Gdybym budował drugi dom zrobiłbym dokładnie tak samo.

Łączniki balkonowe nie są w ofercie od wczoraj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.