Skocz do zawartości

[G] Filtry do 14XEP


NOWOPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się już do przeglądu 120kkm i chciałem zakupic filtry i olej. Co do oleju to nie mam wątpliwości gdyż ostatnio był zalany GM 5w30 i teraz także wybór trafił na niego, co do filtrów mam dylemat na znanym portalu znalazłem zestaw do tego silnika firmy KRAFT, czy może macie doświadczenia z tą firmą? Może polecicie coś innego? Czy brac te co poniżej bo i tak nie ma to większego znaczenia.....

http://allegro.pl/zestaw-4-filtrow-opel-astra-g-ii-2-1-2-16v-1-4-i4057379950.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry niekoniecznie muszą być zle jeśli chodzi o krafta. Ja ich nie miałem wiec nie mam zdania. Od siebie polecę Mann, Hengst, Wix, Purflux, Filtron, z tymi mialem styczność. Ostatnio porownywalem filtry powietrza w AH to np. Hengst miał więcej tych lamelek, niż Filtron. Mann podobnie był wykonany co Filtron, teraz założyłem Manna właśnie. U siebie w AG wszystkie mam Hengst i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AG są dwa rodzaje filtra kabinowego, po nr vin nie jesteś w stanie stwierdzić który masz zamontowany. Najłatwiej to wykręcić schowek po stronie pasażera i zobaczyć jak jest zamontowana klapka od filtra PP, na śrubki albo na spinki.

p.s.

w z14xep były montowane 2 rodzaje filtrów oleju, ale te są do sprawdzenia po vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W AG są dwa rodzaje filtra kabinowego, po nr vin nie jesteś w stanie stwierdzić który masz

> zamontowany. Najłatwiej to wykręcić schowek po stronie pasażera i zobaczyć jak jest

> zamontowana klapka od filtra PP, na śrubki albo na spinki.

Dokładnie - albo kwadratowy, albo prostokątny, spinki są do kwadratowego...

Niestety kabinowy nie zawsze wychodzi po VINie...

> p.s.

> w z14xep były montowane 2 rodzaje filtrów oleju, ale te są do sprawdzenia po vin

Starsze miały filterek nieco niższy... nowsze wyższy... po VINie wyjdzie jednoznacznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W AG są dwa rodzaje filtra kabinowego, po nr vin nie jesteś w stanie stwierdzić który masz

> zamontowany. Najłatwiej to wykręcić schowek po stronie pasażera i zobaczyć jak jest

> zamontowana klapka od filtra PP, na śrubki albo na spinki.

Na konsoli środkowej jak wyciagnalem zaślepke pod radiem to pojawił się napis Behr więc przyjalem że filtr też Behr - no chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno jest OE648 sprawdzone przy ostatniej wymianie

Sprawdź (tak na wszelki wypadek) numer silnika, od numeru 19MA9235 był montowany dłuższy filtr. Mieliśmy kilka przypadków, gdy ktoś w dłuższą obudowę włożył krótszy filtr - przecież się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź (tak na wszelki wypadek) numer silnika, od numeru 19MA9235 był montowany dłuższy filtr.

> Mieliśmy kilka przypadków, gdy ktoś w dłuższą obudowę włożył krótszy filtr - przecież się da.

Zgadza się - mam numer silnika 19KU2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Przymierzam się już do przeglądu 120kkm i chciałem zakupic filtry i olej. Co do oleju to nie mam

> wątpliwości gdyż ostatnio był zalany GM 5w30 i teraz także wybór trafił na niego,

A jednak olej tez postanowiłem zmienić z GM na Mobil 3000XE 5W30. Posiada dexos 2 wiec chcę go przetestować a jeszcze takiego nie używałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.