Skocz do zawartości

PICASSO-wyświetlacz


nonet15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Xsara Picasso 1,6 LPG,2000r. I w tym samochodziku na wyświetlaczu, w słoneczny dzień prawie nic nie widać, nie widzę nawet z jaką predkościa jadę, a co dopiero mówić o wskaznikach pisanych mniejszą czcionką. Zapłacilem już jeden mandat za prędkość i żeby nie płacic więcej proszę Was o poradę. W jaki sposób przywrócić jasność temu wyświetlaczowi. Wiem, że w blasku słońca zawsze jest trochę gorzej widać, ale jak nic nie widać! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjąć zegary i wymienić żarówki od podświetlenia

>Mistrzu,dzięki, ale ja laik i żadnych zegarów nie widzę, może coś bliżej i wiecej, jak się do tego zabrać, od czego zacząć? te zegary/prędkość, stan licznika itp./stanowią jeden wyświetlacz? dobrze rozumuje? 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nic innego mi nie pozostaje jak serdecznie podziękować.O to właśnie szło. Krótko, jasno i do roboty. Pomyślę teraz jeszcze o zmianie koloru podświetlenia, ale najpierw muszę sprawdzić, jaki kolor będzie bardziej widoczny. Mam jeszcze jedno pytanie, które dotyczy gałki biegów. Ona się wyjmuje, wykręca?-bo ani jedno ani drugie u mnie nie chce zadziałać. Boję się, że coś spiep..ę. ok.gif

-----------

Jeżeli boisz się głośno mówić prawdę to już jesteś niewolnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No,no! Sprawdzę.

No i jeździsz w dzień na światłach mijania? Jeśli tak, to masz 2 wyjścia: założyć dzienne DLR (mogą być diodowe lub żarówkowe w halogeny), albo zrobic auomat mojego pomysłu zapalający światła mijania ale nie przyciemniający wyświetlacza. Schemat tu:

Auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jeździsz w dzień na światłach mijania? Jeśli tak, to masz 2 wyjścia: założyć dzienne DLR (mogą

> być diodowe lub żarówkowe w halogeny), albo zrobic auomat mojego pomysłu zapalający światła

> mijania ale nie przyciemniający wyświetlacza. Schemat tu:

> Auto

Albo włączyć w BSI funkcje "świateł szwedzkich" z automatycznymi światłami.

Wówczas za dnia zegary nie ściemniają się, widać wszystko, a z wieczorem/w tunelu reagują na czujnik zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo włączyć w BSI funkcje "świateł szwedzkich" z automatycznymi światłami.

> Wówczas za dnia zegary nie ściemniają się, widać wszystko, a z wieczorem/w tunelu reagują na

> czujnik zmierzchu.

Ale to chyba w późniejszych rocznikach. Tu mowa o 2000, ja miałem 2002 i nie było tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jeździsz w dzień na światłach mijania? Jeśli tak, to masz 2 wyjścia: założyć dzienne DLR (mogą

> być diodowe lub żarówkowe w halogeny), albo zrobic auomat mojego pomysłu zapalający światła

> mijania ale nie przyciemniający wyświetlacza. Schemat tu:

> Auto

Kolega ma z 2001r i wyświetlacz mu się nie ściemnia po zapaleniu świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo włączyć w BSI funkcje "świateł szwedzkich" z automatycznymi światłami.

> Wówczas za dnia zegary nie ściemniają się, widać wszystko, a z wieczorem/w tunelu reagują na

> czujnik zmierzchu.

W zwykłej Xsarze z 2002 też się da? Bo automat zmierzchowy to w naszych warunkach prawnych patyk w szprychy a full-automat to ja bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zwykłej Xsarze z 2002 też się da? Bo automat zmierzchowy to w naszych warunkach prawnych patyk w

> szprychy a full-automat to ja bardzo chętnie.

A czemu nie ?

jak masz czujnik zmierzchu i klik w lewej manetce AUTO

to się powinno dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie ?

> jak masz czujnik zmierzchu i klik w lewej manetce AUTO

> to się powinno dać

Mam.

A pytam się głupio bo przesiadka do francy ze starej astry to przeprowadzka do innego świata. I inna specyfika i też dostępność informacji inna, jak dla mnie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam.

> A pytam się głupio bo przesiadka do francy ze starej astry to przeprowadzka do innego świata. I

> inna specyfika i też dostępność informacji inna, jak dla mnie niższa.

To idź tu:

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/index.php?cat=3

a w kwestiach technicznych tu:

http://peugeotklub.pl/forum.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.