Skocz do zawartości

Szafka pod piekarnik do zabudowy


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

Piekarnik Mastercook Futura, szerokość 59,5 cm.

Problem w tym, że żeby szuflada pod piekarnikiem była standardowa front musi mieć 59,6 cm, a tym samym szafka musi mieć 60 cm szerokości i piekarnik nie pasuje (ma takie obejmy metalowe na brzegi szafki).

Jak ogarniacie temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 59,5 to szerokość frontu, wnęka musi mieć ok 56cm, a szafka i tak ma 60cm. Więc front szuflady 59,6

> nie robi problemu.

O Matko, przecież napisałem:

- front ma 596mm

- rozstaw obejm piekarnika 595mm

- więc jak ma wejść szafka szeroka na 600 w obejmy 595mm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O Matko, przecież napisałem:

> - front ma 596mm

> - rozstaw obejm piekarnika 595mm

> - więc jak ma wejść szafka szeroka na 600 w obejmy 595mm ???

dobra inaczej, jaka jest szerokość zabudowy piekarnika. tzn jaką szerokość ma wymagana wnęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szafka musi mieć 60 cm szerokości i piekarnik nie pasuje (ma takie obejmy metalowe na

> brzegi szafki).

> Jak ogarniacie temat?

Jakie obejmy? hmm.gif Podrzuć konkretny model sprzętu.

Kołnierz frontowy piekarnika nie może "obejmować" szafki z zewnątrz, bo szafka nie weszła by na styk pomiędzy inne, sąsiednie szafki. To się przykręca na styk do szafki 60cm- ścianki szafki muszą jeszcze ciut wystawać po obu stronach kołnierza. Wkręty są nawet niekiedy ustawione pod kątem i wchodzą ukośnie w ścianki boczne szafki.

Nie spotkałem normalnego piekarnika, który byłby przeznaczony do szafki mniejszej niż standardowa 60cm...

Mastercooki mają szerokości frontu katalogowo 592mm, czyli przeznaczone są do szafek 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 564mm

no czyli jest do szafki o łącznej szerokości 60cm.

Nie wiem co rozumiesz przez

Quote:

- rozstaw obejm piekarnika 595mm


chyba, że chodzi o zewnętrzną krawędź tych ''obejm''. Wtedy one mają za zadanie wejść na frontową stronę ścianek szafki, tam idą wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wasylek i Ozarek - piszecie dwie sprzeczne rzeczy...

> Zawsze mi się wydawało, że boki szafki powinny wejść w "obejmy".

piszemy obaj dokładnie to samo. Tylko chyba obaj, a przynajmniej ja, nie rozumiem już zupełnie o co Ci chodzi.

Piekarniki do zabudowy maja 3. główne wymiary

1. szerokość frontu

2. szerokość wnęki zabudowy

3. wysokość zabudowy

1. i 3. określają jaka powierzchnię ''kryje'' front piekarnika żeby przy zamkniętych drzwiach nie było widać szafki/elementów montażowych

2. natomiast określa jaką szerokość musi mieć wnęka żeby piekarnik się tam zmieścił, boczne obejmy zaszły na przód ścianek bocznych i można było dać wkręty mocujące. Od dołu albo piekarnik jest na specjalnych szynach albo na dodatkowej półce - ale to już nie jest istotne.

Na Twoim szkicu całkowita szerokość szafki to 60cm - ok ALE szerokość piekarnika od frontu nie jest taka sama jak tej części, która chowa się w szafce.

Popatrz na rysunek, dość fajnie jest pokazane o co chodzi z tymi wymiarami montażowymi.

Piekarnik-Electrolux-EOA3430AAK-rysunek-techniczny-goracakuchnia-pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piekarnik Mastercook Futura, szerokość 59,5 cm.

> Problem w tym, że żeby szuflada pod piekarnikiem była standardowa front musi mieć 59,6 cm, a tym

> samym szafka musi mieć 60 cm szerokości i piekarnik nie pasuje (ma takie obejmy metalowe na

> brzegi szafki).

> Jak ogarniacie temat?

w moim pierkarniku szerokosc z uszami to jakies 59 cm, po skreceniu zostaje po pol centymetra boczka szafy z kazdej strony. Drzwiczki od piekarnika sa nieco szersze niz szerokosc uszow i po wlozeniu i zamknieciu wszystko ladnie pasuje do pozostalych frontow.

wloz swoj piekarnik 'na sztuke' sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To będzie to.

> Jeżeli boki szafki mają wystawać poza obejmy pierkarnika to nie ma problemu.

> Wydawało mi się logiczne, że obejmy powinny zajść na boki szafki (a tym samym boki do obejm).

no wlasnie nie jest to az tak logiczne, bo (na logike) to jakbys mial dosunac szafki obok tak zeby szczelin nie bylo skoro chcesz 'zachodzic' na boczki szafki w ktora wbudowujesz piekarnik? smile.gif

na tym rysunku montazowym masz podane (moze nie wpros) ze minimalna szerokosc szafki/wneki to 560mm a szerokosc frontu piekarnika to 595, czyli praktycznie frontu szafki 600mm (bo musisz miec minimalna szczeline zeby sie drzwiczki otworzyly, czy szuflada wysunela nie szorujac po tych obok). Wiec wsuwasz sie we wneke, a potem

Quote:

W celu zwiększenia stabilności, piekarnik należy zamocować do mebla za pomocą dwóch wkrętów, wykorzystując do tego otwory znajdujące się na listwach bocznych.


i juz... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To będzie to.

> Jeżeli boki szafki mają wystawać poza obejmy pierkarnika to nie ma problemu.

no toć Ci to od początku piszę zlosnik.gif

> Wydawało mi się logiczne, że obejmy powinny zajść na boki szafki (a tym samym boki do obejm).

nie zajdą, nie mają prawa przy takich zasadach montażu jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze mi się wydawało, że boki szafki powinny wejść w "obejmy".

No to źle Ci się wydawało. wkręty mocujące piekarnik wchodzą w płyty (ściany szafki) boczne pod kątem (oglądnij sobie prowadniki wkrętów), front (tj. drzwiczki) są szersze od tych "maskownic" (jak je nazwałeś), więc krótko mówiąc - jest dokładnie tak, jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wkręty mocujące piekarnik wchodzą w płyty (ściany szafki) boczne pod

> kątem (oglądnij sobie prowadniki wkrętów

A to nie zawsze, nie w każdym piekarniku tak jest. Niektóre mają frontowy "kołnierz" na tyle szeroki, że ścianki szafki wystają tylko minimalnie a wkręty wchodzą wtedy prostopadle.

Autor pytania akurat trafił na piekarnik, który ma coś na kształt profilowanych "obejm" i to go zapewne zmyliło.

Inne piekarniki mają po prostu kołnierz z otworami i płaską powierzchnią od strony szafki.

Swoją drogą instrukcję tego Mastercooka napisano dość fantazyjnym językiem:

"Piekarnik należy ustawić na środku mebla tak aby zachować minimalną odległość 20mm od sąsiedniego mebla."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.