Skocz do zawartości

Połączenia wydechu?


Rekomendowane odpowiedzi

> Czy przy wymianie wydechu - połączenia powinno się uszczelniać jakąś pastą?

Dobrze by bylo, ale to tez zalezy od sposobu laczenia. Niektore wydechy maja specjalnie uszczelki w postaci grubego pierscienia i bez tego nie zmontujesz wydechu w powodu duzej roznicy w srednicach rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przy wymianie wydechu - połączenia powinno się uszczelniać jakąś pastą?

zalezy czy dmucha czy nie wink.gif

technologie garazowe sa rozne - sznur azbestowy(?), silikon wysokotemperaturowy, nacinanie rury i 'cybant'.

a technologie zalecane przez producentow - gotowe uszczelki, pierscienie o zmiennej srednicy (tuleja/stozek) itp

nie polecam 'cementu do wydechow' bo jest twardy, ciezko sie z niego czysci wydech jak sie chlapnie a i tak od wibracji sie wykrusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz kupić na alledrogo pierścień uszczelniający jeśli jest różnica między tłumikiem a

> kolektorem, ale jak kupisz dydykowany to wszystko jest plug&Play

Teoretycznie zamówiłem dedykowany...

Ale zaczynam mieć przeczucie, że coś pomieszali zlosnik.gif

Na wszelki wypadek wysłałem jeszcze parę chwil temu maila z pytaniem zlosnik.gif

A jak nei to w przyszłym tygodniu się okaże zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Bandicie jest uszczelka pomiędzy kolektorem a wydechem wykonana z "prasowanego drutu", dodatkowo w oryginale, połączenie jest spinane na "sprężynki" ok.gif

Cement do wydechów się nie nadaje, wykrusza się, aczkolwiek, jako doraźny środek zaradczy na parę km starcza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik przyszedł zlosnik.gif

Nie wytrzymałem - ledwo wróciłem do domu - musiałem go założyć zlosnik.gif

Wszystkie połączenia są "szczelne" ale chyba i tak wyapdałoby dać jakaś pastę pomiędzy kolektor a rurę blush.gif

Sprężynek mi sie nie udało naciągnąć sick.gif

AAAALE TO BRZMI!!! serduszka.gif

Dzisiaj już mi sie nie uda - ale jak tylko będzie okazja to zaraz śmigam szukać jakiegoś dłuższego tunelu rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AAAALE TO BRZMI!!!

Trzymaj DR na wierzchu zebys nie musial go szukac jak policial.gif beda chcieli go sobie zatrzymac zlosnik.gif

A w takiej sytuacji jest tez zazwyczaj zakaz dalszej jazdy i czeka laweta albo przyczepa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzymaj DR na wierzchu zebys nie musial go szukac jak beda chcieli go sobie zatrzymac

> A w takiej sytuacji jest tez zazwyczaj zakaz dalszej jazdy i czeka laweta albo przyczepa

To widocznie mnie zazwyczaj nie dotyczy, nigdy się nie czepiali wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem żeby komukolwiek z okolicy policja zabrała DR.

Za niedługo mam przegląd - zobaczymy co powie diagnosta zlosnik.gif

Seryjny wydech zostawiam w garażu ale planuję za jakiś czas dokupić DB killera.

Muszę trochę pojeździć, żeby zobaczyć czy mnie za bardzo nie będzie drażnił zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę trochę pojeździć, żeby zobaczyć czy mnie za bardzo nie będzie drażnił

Mi dają do pieca opony kostki, wydech jest niby z tyłu... Ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To widocznie mnie zazwyczaj nie dotyczy, nigdy się nie czepiali wydechu.

Bo pewnie nie posiadali sprzetow do pomiaru glosnosci wink.gif. Niestety do kolegi sie doczepili. O ile jakis akcesoryjny wydech jak jest nowy to trzyma normy, to z czasem zaczyna je przekraczac. Cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie słyszałem żeby komukolwiek z okolicy policja zabrała DR.

A ja wiele razy tak samo jak za zenony w moto czy samochodzie zlosnik.gif.

Moze u Was jeszcze nie ganiaja albo malo jezdzisz, ale w Stolicy tak. Swego czasu bylo wiele skarg mieszkancow, ze po nocach jezdza glosne motocykle. I w sumie dobrze, ze ganiaja, bo niektorzy na 2oo przeginaja z glosnoscia. Dzis takiego jednego slyszalem jak przemknal obok mnie gdy jechalem samochodem z zamknietymi oknami - masakra sick.gif, do tego jeszcze strzelal z wydechu przy ujmowaniu gazu no.gif. I nie byla to armatura tylko jakas szlifiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.