Skocz do zawartości

Fundament pod grill - jak zrobić?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę postawić grilla a dokładnie grillo-wędzarnię. Potrzebuję zrobić fundament o wymiarze ok. 1 m2. Z tego co już wiem z innego postu wystarczy 30 cm w głąb. I teraz tak, poszedłem dzisiaj do Castoramy, gość polecił mi jakiś gotowy beton, ale tak wychodzi, że 25 kg worka uzyskam 1 cm grubości na pow. 1 m2. Przy cenie worka 8zł to na sam fundament musiałbym wydać 250 zł. Wiem, że w marketach inaczej wychodzi to cenowo niż z gruchy, ale gruchy nie zamówię z wiadomego powodu. Ludziska, jak się robi beton/cement czy to coś co potrzebuję na wylanie fundamentu pod grill żeby to miało ręce i nogi? I podajcie proszę proporcie typu 20 kg piasku, itd.

Jak budowlanemu debilowi proszę o wytłumaczenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem 3 do 1

czyli 3 łopaty piasku i jedna łopata cementu.

jak wylewka to może kamień z piaskiem szarym i tez 3 do 1. stoi i ma się dobrze już ponad 30 lat, zawsze jak robie to takie same proporcje, nie wierze w gotowey materiał w workach.

old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem bardzo prosto - wykopałem dziurę. Do niej nasypalem takich drobnych kamyków. Na to nasypalem piach. Ubilem porządnie. Na to położyłem 4 płyty chodnikowe (takie z ładnego betonu), podsypalem piaskiem i juz. 6 lat stoi i nadal równiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja robiłem 3 do 1

> czyli 3 łopaty piasku i jedna łopata cementu.

> jak wylewka to może kamień z piaskiem szarym i tez 3 do 1. stoi i ma się dobrze już ponad 30 lat,

> zawsze jak robie to takie same proporcje, nie wierze w gotowey materiał w workach.

No dobra, a tak na oko to ile wody trzeba do tego dodać? I można to lać warstwami? W tym znaczeniu, że nie od razu rozrobię na całość, tylko po chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> No dobra, a tak na oko to ile wody trzeba do tego dodać? I można to lać warstwami? W tym znaczeniu,

> że nie od razu rozrobię na całość, tylko po chwili.

Co to znaczy po chwili? Najlepiej to zalać na raz..

Jak nie masz betoniarki to się bedziesz nieźle z tym paprał..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób wykop - nawet głębszy, niż 30 cm, na spód dla ustabilizowania wsyp tłuczeń lub np. gruz, potem na wierzch beton - mieszankę taką, jak pisali Koledzy. Betonu będziesz potrzebował znacznie mniej a płyta będzie naprawdę stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to znaczy po chwili? Najlepiej to zalać na raz..

> Jak nie masz betoniarki to się bedziesz nieźle z tym paprał..

> Krawiec

No betoniarki nie mam, co najwyżej taczkę, ewentualnie wiaderko smile.gif Dlatego na raz nie zrobię bo nie mam jak, muszę kawałek po kawałku to wylewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No betoniarki nie mam, co najwyżej taczkę, ewentualnie wiaderko Dlatego na raz nie zrobię bo nie

> mam jak, muszę kawałek po kawałku to wylewać.

weź do taczki wsyp żwiru do tego cement wymieszaj szpadlem , grabiami aby żwirt połączyl się z cementem i dopiero lej wodę stopniowo , wymieszaj dolej znów wody i znów mieszaj tak aby nie bylo suchego , taki zarobiony beton dajesz do dziury w której uprzednio dobrze wsypać jakiś gruz. jak wlejesz taczkę to zaraz urabiaj drugą , nie zajmie Ci zrobienie dwóch taczek wiecej jak 30 minut , pierwsza warstwa nie zdąży się związać jak będzie dolewał druga warstwę .

Nie baw się na wiaderka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź do taczki wsyp żwiru do tego cement wymieszaj szpadlem , grabiami aby żwirt połączyl się z

> cementem i dopiero lej wodę stopniowo , wymieszaj dolej znów wody i znów mieszaj tak aby nie

> bylo suchego , taki zarobiony beton dajesz do dziury w której uprzednio dobrze wsypać jakiś

> gruz. jak wlejesz taczkę to zaraz urabiaj drugą , nie zajmie Ci zrobienie dwóch taczek wiecej

> jak 30 minut , pierwsza warstwa nie zdąży się związać jak będzie dolewał druga warstwę .

> Nie baw się na wiaderka.

Ja mieszałem piasek z cementem od razu na ziemi i do taczki sypałem gotową mieszankę i potem tylko woda. W 2 osoby 3-4 taczki w godzinę szły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktoś z sąsiadów nie ma małej betoniarki do pożyczenia? Bo w taczce czy kastrze to się zarżniesz.

> Ja sobie po budowie zostawiłem mieszarko/betoniarkę koło 150 litrów pojemności i do dziś się

> przydaje.

Nie, nie ma nikt. Panie, my bogacze z domków i do tego gotowych od developera, więc nikt rąk pracą fizyczną nie pobrudził zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za grosze pożyczysz Betoniarki We Wrocławiu też są.

Tutaj mają tylko 3 fazowe, a pytanie, czy kolega ma takie przyłącze i gniazdo. Moja 150 litrówka jest jednofazowa i to ułatwia sprawę, bo na przykład nie potrzeba przedłużacza trójfazowego, a to też nie każdy ma w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj mają tylko 3 fazowe, a pytanie, czy kolega ma takie przyłącze i gniazdo. Moja 150 litrówka

> jest jednofazowa i to ułatwia sprawę, bo na przykład nie potrzeba przedłużacza trójfazowego, a

> to też nie każdy ma w domu.

Mają z silnikiem spalinowym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuudzie, kiedyś betoniarek nie było a ludzie się budowali zlosnik.gif

Ja grilla robiłem tak:

Wykopałem kwadratową dziurę, na głębokość z 30-40cm, (chciałem żeby wystawała trochę ponad powierzchnie ziemi więc wokoło dałem deski), potem nasypałe kilkucentymetrowa warstwę piasku, potem trochę gruzu i drutów zbrojeniowych, na to wylewka mieszana w taczce (wylewka: cement + piasek, nie gotowa ze sklepu).

Proporcje już koledzy wyżej podali wink.gif

Trzyma się do dziś - jednak wylewając drugi raz, dodałbym trochę szkła wodnego, żeby wylewka tak wody nie chłonęła wink.gif

I taka płyta to nic - kiedyś wylewaliśmy posadzkę w piwnicy ok. 25mkw - też mieszane ręcznie w taczce wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, a tak na oko to ile wody trzeba do tego dodać? I można to lać warstwami? W tym znaczeniu,

> że nie od razu rozrobię na całość, tylko po chwili.

stopniowo żeby była dobra masa nie za rzadka nie ma gęsta na oko smile.gif

A warstwami możesz ważne żeby jedna warstwa z druga nie była równa tylko zrób jakies wgłębienia itd żeby warstwy się dobrze przewiązały bez gładzenia. Gładzenia na końcu smile.gif będzie gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, cenne rady, dzięki

Ja bym Ci poradził jeszcze jedną rzecz. W taczkach kijowo się miesza, dużo lepiej na jakimś twardym, równym podłożu (np. płycie tarasu jeśli nie ma płytek, nawet na ulicy, jeśli jest betonowa po wszystkim zamieciesz i śladu nie będzie). Namieszasz od razu na 3 taczki w czasie kilku przejść naokoło kupy. Sposób sprzedał mi jeszcze jak byłem dzieciakiem pewien zbrojarz - betoniarz. Usypujesz sobie kupkę z piasku/żwiru, do tego wrzucasz cement w odpowiedniej proporcji. I zaczynasz chodzić naokoło tej kupy rozwalając ją łopatą na zewnątrz, a potem wrzucasz z powrotem do środka. Po kilku takich okrążeniach masz elegancko zmieszany beton/zaprawę. Teraz bierzesz taczki i wlewasz wodę, mieszasz i masz. Możesz też domieszać wodę już na miejscu jak wykiprujesz w miejscu grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.