Skocz do zawartości

Nie działający przełącznik bp/lpg Autronic


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

W facie punto mam instalację firmy Autronic.

Ni z tego ni z owego przestał działać przełącznik pb/lpg ( ten guziczek wewnątrz kabiny )

Samochód przełącza się na gaz ale nie ma możliwości żeby ręcznie przełączyć go na benzynę.

Na guziku paliła się lampka - zielona bądź żółta w zależnosci na czym silnik pracował - teraz nie pali się nic.

Mógł się zepsuć sam przełącznik ?

I tak pojadę z tym do gazownika ale chciałbym uniknąć naciągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógł się zepsuć sam przełącznik ?

Mógł, mi się zepsuł, ale go naprawiłem, tam nie ma wyszukanej elektroniki, mozna go nawet zbudować od podstaw.

Natomiast u ciebie nie działa przełacznik i dioda (klasyczny zwis softu), więc może poskutkować zresetowanie centralki - odłączenie jej zasilania na kilka sekund - poprzez wyjęcie i włożenie bezpiecznika. To też raz czy dwa przerabiałem. Schemat przełącznika opublikowałem na tym forum jest w wątku "manuale".

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógł, mi się zepsuł, ale go naprawiłem, tam nie ma wyszukanej elektroniki, mozna go nawet zbudować

> od podstaw.

> Natomiast u ciebie nie działa przełacznik i dioda (klasyczny zwis softu), więc może poskutkować

> zresetowanie centralki - odłączenie jej zasilania na kilka sekund - poprzez wyjęcie i włożenie

> bezpiecznika. To też raz czy dwa przerabiałem. Schemat przełącznika opublikowałem na tym forum

> jest w wątku "manuale".

> Pozdr.

Głupie pytanie - gdzie znajdę bezpiecznik od lpg ?

powinien jakiś przewód iść prosto z plusa na aku z bezpiecznikiem ?

mogę też ewentualnie odpiąć na chwilę całą klemę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Sterownik Autronic AL 700 i przełącznik Autronic gdy przełączę na gaz to dioda na przełączniku świeci na zielono tak jak zawsze, ale silnik nie jest przełączony na gazie tylko pali na benzynie, co mogło się zepsuć ? podejrzewam na sterownik.

Sprawdzałem bezpiecznik jest dobry po kablach patrzyłem nic nie zauważyłem niepokojącego, resetowałem auto nic nie pomogło, oglądałem elektronikę sterownika nic na niej nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobny problem.

A ja sądzę, że zupełnie inny, wręcz odwrotny...

1. Zakładam, że zawory LPG nie stukają po przełaczeniu w tryb LPG i zapaleniu się zielonej LED. Sprawdź wtedy, czy jest napięcie na przewodzie niebieskim na elektrozawory.

280893478-ZlaczeAL700small.jpg

Jesli jest, to sprawdź, który zawór nie ma masy lub ma spaloną cewkę i nie działa.

2. Jesli na przewodzie niebieskim na elektrozawory nie ma napięcia, to obejrzałbym ścieżkę prądową na płytce sterownika idącą od +12V po stacyjce do przekaźnika, a dalej idącą na wyjście na elektrozawory i emulator wtrysków, bo może być upalona. Potem sprawdziłbym ten przekaźnik, a jesli jest dobry to również tranzystor, który go wysterowuje, chociaż ciężko będzie, bo jest w technologii smd. Na płytce nie ma oznaczeń, więc nie podaję nr elementów - o które chodzi, dojdziesz po schemacie podanym wyżej.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tak jak napisałeś. Napięcie po stacyjce czerwony kabel jest 12 v, natomiast nie wychodzi napięcie na elektrozawory, ścieżki na płytce sterownia są pomalowane lakierem bezbarwnym zabezpieczone przed wilgocią i wszystkie są w porządku. do przełącznika wychodzą 3 kable czarny masa brązowy i żółty pytanie który kabel zewrzeć aby sprawdzić czy przełącznik działa żeby wykluczyć przełącznik że jest doby chociaż gdy przełączam to dioda zielona świeci.

Zrobiłem tak podałem 12 V osobnym kablem z przełącznikiem na elektrozawory i silnik pali na gazie rozwiązanie zastępcze prowizorka.

Z tego wynika ze sterownik jest uszkodzony będę musiał kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdy przełączam to dioda zielona świeci.

> Z tego wynika ze sterownik jest uszkodzony będę musiał kupić nowy.

1. przełącznik to przewód brązowy do masy - nie widać na podanym schemacie? Tu masz powiększony:

280875449-Przelacznik-schemat.JPG

2. czy dioda zielona świeci cały czas, czy na początku mruga, a zaświeca się po przegazowaniu?

3. sterownik jako całość nie musi być do wyrzucania - jeśli procesor działa, to można wymienić uszkodzony element wykonawczy - opisany wcześniej przekaźnik.

PS. Jest to ten najmniejszy, kwadratowy przekaźnik typu V23086.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. czy dioda zielona świeci cały czas, czy na początku mruga, a zaświeca się po przegazowaniu?

> 3. sterownik jako całość nie musi być do wyrzucania - jeśli procesor działa, to można wymienić

> uszkodzony element wykonawczy - opisany wcześniej przekaźnik.

Dioda na początku mruga po przy gazowaniu świeci cały czas. Na płytce są 3 przekaźniki trudno powiedzieć który nie działa trzeba by było wszystkie po kolei wlutowywać i sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.