Skocz do zawartości

Po wielu wysiłkach...


Rekomendowane odpowiedzi

> Zdałem w dniu dzisiejszym kat. D

Gratulacje!

ile było tych wysiłków zlosnik.gif i ile to kosztowało/kosztuje obecnie?

Chciałem robić parę lat temu ale zakończyło się zanim zacząłem - na wizycie u lekarza buu.gif A mogłem mieć za friko beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest się czym chwalić ale za 4 smile.gif

Pierwsze 2 razy pokonał mnie Sprzęt (raz na placu i raz na mieście).

Trzeci raz ja dałem ciała wjeżdżając do garażu najechałem tylnym prawym kołem na stopkę od pachołka.

Za czwartym razem zdawałem na wynajętym od PKS Łódź nowszym autobusie Autosan A1010T Lider i się powiodło smile.gif

Co do kosztów to każda wizyta w WORD - 200 zł frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie adekwatnie do cen przejazdu

Być może PB celuje cenowo by być dużo bardziej konkurencyjny niż PKP bo ceny przejazdów są duuużo tańsze. Pewnie jakiegoś wielkiego szału nie ma ale robota przyjemna przynajmniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może PB celuje cenowo by być dużo bardziej konkurencyjny niż PKP bo ceny przejazdów są duuużo

> tańsze. Pewnie jakiegoś wielkiego szału nie ma ale robota przyjemna przynajmniej

z tą przyjemnością różnie bywa zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości. Ile płacą?

Staż kandyd. 3 mies. po 2400, później ok. 3000 plus różne dodatki (socjalne, zielone szkoły, op. medyczna itp). ZUS od pełnej kwoty. Czas pracy ściśle przestrzegany - przerwa to stajesz z ludźmi w polu 10 km przed dworcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Staż kandyd. 3 mies. po 2400, później ok. 3000 plus różne dodatki (socjalne, zielone szkoły, op.

> medyczna itp). ZUS od pełnej kwoty. Czas pracy ściśle przestrzegany - przerwa to stajesz z

> ludźmi w polu 10 km przed dworcem.

to warunki całkiem całkiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to warunki całkiem całkiem

biorąc pod uwagę, że zarobki takiego kierowcy w reszcie UE zaczynają się od 4000 ale Ojro, to faktycznie jest się czym chwalić,

moim zdaniem kierowca wiozący 1000 km pięćdziesięciu ludzi , szczególnie po polskich drogach powinien zarabiać na nasze ponad 5 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorąc pod uwagę, że zarobki takiego kierowcy w reszcie UE zaczynają się od 4000 ale Ojro, to

> faktycznie jest się czym chwalić,

> moim zdaniem kierowca wiozący 1000 km pięćdziesięciu ludzi , szczególnie po polskich drogach

> powinien zarabiać na nasze ponad 5 koła.

Ponad 5 to powinni normalnie zarabiać na ciężarówkach ale ludzie teraz tacy spragnieni, że za takie pieniądze jeżdżą w systemie 7/1 gdzie ten jeden to właściwie od poniedziałku do piątku.

3 tysie to ja miałem jeżdżąc solówką po Poznaniu od poniedziałku do piątku od 8 do 16...

Kierowca autobusu pełnego ludzi powinien mieć spoko ponad 7 w normalnym trybie pracy z przerwami itp, żeby mu nie było szkoda kupić kawy na stacji we Francji za 5 euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorąc pod uwagę, że zarobki takiego kierowcy w reszcie UE zaczynają się od 4000 ale Ojro, to

> faktycznie jest się czym chwalić,

> moim zdaniem kierowca wiozący 1000 km pięćdziesięciu ludzi , szczególnie po polskich drogach

> powinien zarabiać na nasze ponad 5 koła.

tu jest Polska a nie reszta uni. Gdzie płacą kierowcy od 4keuro wzwyż? Chyba ze kierowcy autokarów maja faktycznie o niebo lepsze warunki finansowe od kierowców 40tonowek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorąc pod uwagę, że zarobki takiego kierowcy w reszcie UE zaczynają się od 4000 ale Ojro, to

oj chyba z tymi zarobkami to kolega przesadził. Ja jeszcze takiej oferty nie znalazłem Tyle zarabiają kierowcy w UK brutto i nie na supermarkecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierowca autobusu pełnego ludzi powinien mieć spoko ponad 7 w normalnym trybie pracy z przerwami

> itp, żeby mu nie było szkoda kupić kawy na stacji we Francji za 5 euro...

O tym właśnie mówię, 7 to nadal jest powyżej 5 zlosnik.gif

ja mam to szczęście że po Europie jeździłem nie za swoje i jeszcze dieta byłą płacona smile.gif

inaczej to za swoje faktycznie wstyd byłoby z auta wysiąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj chyba z tymi zarobkami to kolega przesadził. Ja jeszcze takiej oferty nie znalazłem Tyle

> zarabiają kierowcy w UK brutto i nie na supermarkecie.

Ostatnio były oferty na podmiejskie autobusy w okolicach Berlina i była mowa o ponad 3000 Ojro, zresztą niewiele wyższa jest tam średnia krajowa.

Nawet jeśli to brutto, to i tak kosmos w porównaniu do tego co mamy tutaj w Pl, a wymaga się od ludzi tego samego albo i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio były oferty na podmiejskie autobusy w okolicach Berlina i była mowa o ponad 3000 Ojro,

> zresztą niewiele wyższa jest tam średnia krajowa.

> Nawet jeśli to brutto, to i tak kosmos w porównaniu do tego co mamy tutaj w Pl, a wymaga się od

> ludzi tego samego albo i więcej.

czyli zarobki podobne jak w UK.

Na zachodzie wymaga się dużo, ale nie koniecznie tego samego. Nikt np. bezpośrednio nie pogania kierowców, nie wymaga łamania przepisów czy jazdy niesprawnym autem. Ważniejsza jest ekonomiczna jazda, bezpieczeństwo, przestrzeganie przepisów etc.

Znajomy jeździ autokarem między stacją kolejową w Reading, a lotnieskiem Heathrow w sytemie 5/3 po 10-11h pracy dziennie. Podstawe ma 31tyś funtów brutto co daje około 2k na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad 5 to powinni normalnie zarabiać na ciężarówkach ale ludzie teraz tacy spragnieni, że za takie

> pieniądze jeżdżą w systemie 7/1 gdzie ten jeden to właściwie od poniedziałku do piątku.

> 3 tysie to ja miałem jeżdżąc solówką po Poznaniu od poniedziałku do piątku od 8 do 16...

> Kierowca autobusu pełnego ludzi powinien mieć spoko ponad 7 w normalnym trybie pracy z przerwami

> itp, żeby mu nie było szkoda kupić kawy na stacji we Francji za 5 euro...

nie da sie jesli kilent wymaga aby 1km 50tka kosztowal 3zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorąc pod uwagę, że zarobki takiego kierowcy w reszcie UE zaczynają się od 4000 ale Ojro, to

> faktycznie jest się czym chwalić,

> moim zdaniem kierowca wiozący 1000 km pięćdziesięciu ludzi , szczególnie po polskich drogach

> powinien zarabiać na nasze ponad 5 koła.

4000 miesiecznie?

To by wychodzilo 48k rocznie.

Nie wiem gdzie tyle, ale w Irlandii to kierocow autobusow ktorzy maja tyle brutto, to pewnie mozna policzyc na placach jednej reki.

30 - 35k na autobusie rocznie brutto to jest dobra wyplata na ktora nikt nie bedzie marudzil.

To daje miedzy 2000 - 2300 na reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy jest się czym chwalić ale za 4

> Pierwsze 2 razy pokonał mnie Sprzęt (raz na placu i raz na mieście).

> Trzeci raz ja dałem ciała wjeżdżając do garażu najechałem tylnym prawym kołem na stopkę od

> pachołka.

> Za czwartym razem zdawałem na wynajętym od PKS Łódź nowszym autobusie Autosan A1010T Lider i się

> powiodło

> Co do kosztów to każda wizyta w WORD - 200 zł

Ja w 2008 robilem kategorie D (mialem tylko B).

Kosztowalo mnie wsumie 3000zl (kurs 2500+ 2 egzaminy + badania lekarskie).

Naszczescie nic wiecej nie musialem robic (zadnych kursow na przewoz osob bo to bylo przez 10 wrzesnia 2008, zadnych badan psychologicznych, itp).

Poprostu zdalem PJ, i pojechalem do Irlandii pracowac wink.gif

I od wtedy tylko co roku 7h kursu CPC aby utrzymac uprawnienia nabyte automatycznie we wrzesniu 2008.

Na kategorie C zdawalem w Irlandii w 2012.

Koszt 1000 euro.

Najpierw test z teorii 40 euro.

Wzialem sobie 4h jazdy (80 euro kazda) wiec 320.

Egzamin 140 ale oni nie daja pojazdu (trzeba samemu przywisc) wiec jeszcze 160 musialem zaplacic za wynajem auta ze szkoly jazdy. Razem 300.

No i musialem robic CPC (kwalifikacje wstepna, bo inna jest na ciezarowki i inna na autobusy). To bylo 2 testy z teorii po 70 euro kazdy wiec 140.

I egzamin praktyczny 30 euro (jego sie zdawalo zaraz po egzaminie na prawo jazdy).

Takze razem za wszystko 830euro.

Gdybym potrzebowal wziac wiecej godzin jazdy to by oczywiscie bylo drozej.

Ale ogolnie obowiazku nie ma brac zadnych lekcji, takze mozna sie nawet zupelnie z ulicy zapisac na egzamin i zdac jak sie umie jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie da sie jesli kilent wymaga aby 1km 50tka kosztowal 3zl.

gdyby klient zarabiał tyle w Ojro co ma teraz w złotówkach, to by spokojnie dał 3 Ojro za kilometr a nie 3 zł, to jest zamknięty łańcuch biedy, ta Ketchupowa kawa we Francji za 5 Ojro u nas kosztuje 5 złoty tylko dlatego że kierowca zarabia 3000zł a nie 3000 Ojro a ten w Makdonaldzie przy trasie 1500 i tak dalej i tak dalej... Trudno powiedzieć od czego zacząć tępić tą biede bo wszędzie mało0, niemniej jednak trudno się nie zgodzić, że 3 tysiące złotych miesięcznie za przewożenie żywych ludzi wielkim autokarem nawet po "autostradzie" w naszym kraju to żenada i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdyby klient zarabiał tyle w Ojro co ma teraz w złotówkach, to by spokojnie dał 3 Ojro za kilometr

> a nie 3 zł, to jest zamknięty łańcuch biedy, ta Ketchupowa kawa we Francji za 5 Ojro u nas

> kosztuje 5 złoty tylko dlatego że kierowca zarabia 3000zł a nie 3000 Ojro a ten w Makdonaldzie

> przy trasie 1500 i tak dalej i tak dalej... Trudno powiedzieć od czego zacząć tępić tą biede

> bo wszędzie mało0, niemniej jednak trudno się nie zgodzić, że 3 tysiące złotych miesięcznie

> za przewożenie żywych ludzi wielkim autokarem nawet po "autostradzie" w naszym kraju to żenada

> i tyle

Zarobki nie są adekwatne do odpowiedzialności jaka ciąży na kierowcy. Ale od dawna planowałem to zrobić i jak to powiedział Laska "Trzeba sobie zadać w życiu pewne ważne ale to z********e ważne pytanie. Co chciałbyś w życiu robić? A potem zacznij to robić" wink.gif

Póki co chciałbym bardzo jeździć w Łódzkim MPK a co będzie za kilka lat to nie planuję bo przez ten czas może się bardzo dużo w branży zmienić dlatego nie ma co planować. Komunikacja Miejska była, jest i będzie wink.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorąc pod uwagę, że zarobki takiego kierowcy w reszcie UE zaczynają się od 4000 ale Ojro,

W przedziale 4000 - 5000 euro brutto na miesiąc to są zarobki kierowców z najstarszymi umowami i czterdziestoletnim stażem w firmie.

"Młody" kierowca autobusu, na początku swojej pracy w firmie miejskiej ( odpowiednik np. warszawskiego MZA), dostaje obecnie ok. 2200 brutto podstawowego wynagrodzenia (płaca wg taryf z układu zbiorowego, jednakowe, minimalne warunki dla wszystkich firm miejskich w landzie) + oczywiście wszystkie taryfowe dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz do Polskiego Busa!!!! W Krakowie na 18-stu "egzaminowanych" nadało się czterech... Kolega

> ich testował.

Bardzo chciałem zaraz na początku ich działalności. Za cholerę nie mogłem namierzyć jak się do nich dostać niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorąc pod uwagę, że zarobki takiego kierowcy w reszcie UE zaczynają się od 4000 ale Ojro, to

> faktycznie jest się czym chwalić,

> moim zdaniem kierowca wiozący 1000 km pięćdziesięciu ludzi , szczególnie po polskich drogach

> powinien zarabiać na nasze ponad 5 koła.

w 2008 ostatecznie rozstałem się z wożeniem na D a miałem pracę, gdzie było wielu kandydatów w każdej chwili na moje miejsce. Wyliczyłem, że moja stawka to było 5zł brutto za godzinę spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.