Skocz do zawartości

peugeot 206. ..


Piterus_123

Rekomendowane odpowiedzi

> Z silnikiem 1.4 16v jakies porady poproszę co tam sie sypie czemu warto a czemu nie

A przypadkiem nie chodzi o 1,4 8v ? bo jeśli tak, to mam wiele do powiedzenia sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z silnikiem 1.4 16v jakies porady poproszę co tam sie sypie czemu warto a czemu nie

1.4 8v, przebieg 140kkm, usterki w ciągu ostatnich 25kkm:

  • UPG
  • dziurawa chłodnica
  • wentylator chłodnicy
  • odpadający wydech (rdza) - niby nie bezpośrednio związane z silnikiem, ale w 1.4HDI nie miałem takiego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z silnikiem 1.4 16v jakies porady poproszę co tam sie sypie czemu warto a czemu nie

Mam teraz takiego, do 107 tys serwisowany w ASO, z grubszych spraw to rozrząd przy 90 (normalne), sprzęgło przy 120, belka regenerowana przy 120, reszta to pierdoły jakieś w zawieszeniu, jakieś uszczelnienie etc, więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 8v, przebieg 140kkm, usterki w ciągu ostatnich 25kkm:

> UPG dziurawa chłodnica wentylator chłodnicy odpadający wydech (rdza) - niby nie bezpośrednio

> związane z silnikiem, ale w 1.4HDI nie miałem takiego problemu

siostry 206 1100ccm , przebieg niecałe 106 tys

pompa paliwa , pompa wspomagania , oczywiście wentylator chłodnicy, alternator , belka tył regeneracja, zgniła chłodnica , zgnił i odpadł uchwyt w podłodze do którego jest mocowany tylny tłumik , wahacze , osłona przegubu zewnętrznego , teraz niedawno padło łożysko oporowe sprzęgła i uszkodziło docisk - więc skoro zrzucanie skrzyni to już kpl nowe sprzęgło ,

ale mała ciekawostka , silnik był 2 razy przegrzany - raz z powodu awarii wentylatora , raz z powodu chłodnicy , nie poszła UPG , padlina jeździ do dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież to wszystko jest połączone ze sobą i prawdopodobnie jedno za drugim poszło przez brak

> kontroli.

Dokładnie - ale czy to odkrywcze? Stwierdziłem co było wymienione. Wentylator padł, (rdza czy co tam) zjadła chłodnicę jak i uchwyty wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siostry 206 1100ccm , przebieg niecałe 106 tys

> pompa paliwa , pompa wspomagania , oczywiście wentylator chłodnicy, alternator , belka tył

> regeneracja, zgniła chłodnica , zgnił i odpadł uchwyt w podłodze do którego jest mocowany

> tylny tłumik , wahacze , osłona przegubu zewnętrznego , teraz niedawno padło łożysko oporowe

> sprzęgła i uszkodziło docisk - więc skoro zrzucanie skrzyni to już kpl nowe sprzęgło ,

> ale mała ciekawostka , silnik był 2 razy przegrzany - raz z powodu awarii wentylatora , raz z

> powodu chłodnicy , nie poszła UPG , padlina jeździ do dzisiaj

106 tysięcy a napraw na max 2 tysiące-w ile czasu te 106 tys natrzaskała?Bo takie usterki jak na auto miejskie, które w większości robi krótkie odcinki, doliczając kierownika kobietę to wcale to źle wg mnie nie wygląda. Poza tym tak jak koyote pisze, niektóre sprawy mogły być przez niedopatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie - ale czy to odkrywcze? Stwierdziłem co było wymienione. Wentylator padł, (rdza czy co

> tam) zjadła chłodnicę jak i uchwyty wydechu.

wentylator pada bo idioci zamontowali go przed chłodnicą a nie za , i ładnie go deszcz myje facepalm%5B1%5D.gif , tak jak woda z spryskiwacza w masce kapie na cewkę na silniku - ale to szybko poprawiłem i nie doszło do kolejnej typowej usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 106 tysięcy a napraw na max 2 tysiące-w ile czasu te 106 tys natrzaskała?Bo takie usterki jak na

> auto miejskie, które w większości robi krótkie odcinki, doliczając kierownika kobietę to wcale

> to źle wg mnie nie wygląda. Poza tym tak jak koyote pisze, niektóre sprawy mogły być przez

> niedopatrzenie.

niby tak , ale 3 razy paścia holowałem na krawacie , a raz wracała bez wspomagania , więc niby nie źle , ale posypał się praktycznie cały osprzęt silnika , jednakże oprócz regeneracji belki reszta części w miarę tania ;

niedopatrzenie to było w fabryce przy projektowaniu niektórych rozwiązań , choć ominęły go awarie bsi ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak , ale 3 razy paścia holowałem na krawacie , a raz wracała bez wspomagania ;

Od nowości miałeś?Bo wiele egz w PL jest po sporych cofkach, więc tym bardziej nie ma się co dziwić.

> niedopatrzenie to było w fabryce przy projektowaniu niektórych rozwiązań , choć ominęły go awarie

> bsi ,

To swoją drogą, ale każda marka ma jakieś słabe punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od nowości miałeś?Bo wiele egz w PL jest po sporych cofkach, więc tym bardziej nie ma się co

> dziwić.

> To swoją drogą, ale każda marka ma jakieś słabe punkty.

ma go od przebiegu 40tys km , wcześniej od nowości miał go brat jej męża

spineyes.gif czy jak to sie tam mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma go od przebiegu 40tys km , wcześniej od nowości miał go brat jej męża

> czy jak to sie tam mówi

A lat ile z 10 ma?Bo tak szczerze mówiąc to naprawdę te wymiany nie odbiegają od konkurencji w tym segmencie, to typowy mieszczuch więc ta ilość odpalań, ruszań itd powoduje że sprzęgła tak wytrzymują jak nie lata w trasach to 80-150 tys, dużo też od umiejętności kierownika zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.