Skocz do zawartości

[GP] Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek typowo z serii "chwalę się" zlosnik.gif

287707024-spy.JPG

287707024-spy1.JPG

287707024-spy2.JPG

Żeby nie było, że nie całkiem technicznie - to czy w skrzynce pod maską jest "sygnał" ze świateł postojowych? Czy tylko przekaźnik od mijania?

Nie chcę ciąć wiązki przy lampie crazy.gif

post-16402-14352524130471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinny

> Lampa jest tak zbudowana i zamontowana, że diody są w kierunku na wprost.

> Poza tym na pierwszym zdjęciu światła są zgaszone

Aha, myślałem, że ledy są wmontowane prostopadle do podstawy.

Pokaż foto z załączonymi i co to za lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo roboty?? Ciezko odmierzyc aby jednakowo zamontowac oba swiatla??

Ciekawe czy nie beda parowac.

A co do polaczenia, to lepiej wszystko robic w kabinie i tam sie podpinac, Pod maska wszelakie dodatkowe polaczenia szlak trafi sick.gif. Naprawialem w rioznych autach kable w gumie pomiedzy drzwiami, a slupkiem czy klapa i po 2-3 latach znowu trzeba bylo robic mimo dobrego zaizolowania (koszulka termokurczliwa + izolacja + oslona gumowa), wilgoc, sol itd robia spustoszenie, tym bardziej, ze kable w nowszych autach nie sa miedziane tylko chyba jakas mieszanina i do tego cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sporo roboty??

Serwis raczej się tego nie podejmie wink.gif

Taśma malarska, nóż do cięcia pcv i jedno wolne popołudnie smile.gif

> Ciezko odmierzyc aby jednakowo zamontowac oba swiatla??

Raczej nie. Metr krawiecki rządzi wink.gif

> Ciekawe czy nie beda parowac.

A dlaczego mają parować? Że lipna jakość samych świateł?

> A co do polaczenia, to lepiej wszystko robic w kabinie i tam sie podpinac,

A podpowiesz którędy najlepiej/najłatwiej do kabiny wejść? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwis raczej się tego nie podejmie

To wiadomo. A jak je zamocowales, przyklejone czy jakos przykrecone do zderzaka??

> Taśma malarska, nóż do cięcia pcv i jedno wolne popołudnie

> Raczej nie. Metr krawiecki rządzi

> A dlaczego mają parować? Że lipna jakość samych świateł?

W kilku samochodach zakladalem userom rozne inne dzienne i niestety zaczely parowac.

> A podpowiesz którędy najlepiej/najłatwiej do kabiny wejść?

Do kabiny masz przejscie pod podszybiem, w okolicach lewej wycieraczki. Na upartego nie trzeba demontowac podszybia, wystarczy je odchylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiadomo. A jak je zamocowales, przyklejone czy jakos przykrecone do zderzaka??

Przyklejone. Nic innego nie wymyśliłem crazy.gif

> W kilku samochodach zakladalem userom rozne inne dzienne i niestety zaczely parowac.

Ale tej firmy? Pożyjemy - zobaczymy.

> Do kabiny masz przejscie pod podszybiem, w okolicach lewej wycieraczki. Na upartego nie trzeba

> demontowac podszybia, wystarczy je odchylic.

A to wiem którędy waytogo.gif

Choć i tak będę musiał to przedłużyć bo od "modułu" nie ma aż tyle przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyklejone. Nic innego nie wymyśliłem

Ja kiedys widzialem inne halogeny z wbudowanymi dziennymi led. Takie rozwiazanie by mnie interesowalo, bo nie chce niszczyc zderzaka.

> Ale tej firmy? Pożyjemy - zobaczymy.

Nie, innych. Dokladnie, czas pokaze wink.gif

> A to wiem którędy

> Choć i tak będę musiał to przedłużyć bo od "modułu" nie ma aż tyle przewodu.

Tylko przy samych dziennych zaloz wtryczki hermetyczne, zebys zawsze mogl odlaczyc swiatla np: przy zdejmowaniu zderzaka. Zwykle wtyczki szybko szlak trafi. Modul sterujacy, zasilanie itd masz w kabinie w jednym miejscu. Sterowanie mozna wziac z podswietlenia nawiewow, zapalniczki itd zamiast z samych pozycyjnych wink.gif. Potrzebny Ci schemat aby podlaczyc sie pod odpowiedni pin w body czy kabel idacy od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedys widzialem inne halogeny z wbudowanymi dziennymi led. Takie rozwiazanie by mnie

> interesowalo, bo nie chce niszczyc zderzaka.

Rozumiem, że mówisz o tym?

http://archiwum.allegro.pl/oferta/swiatla-led-drl-dzienne-halogen-fiat-grande-punto-i3327105358.html

> Nie, innych. Dokladnie, czas pokaze

> Tylko przy samych dziennych zaloz wtryczki hermetyczne, zebys zawsze mogl odlaczyc swiatla np: przy

> zdejmowaniu zderzaka. Zwykle wtyczki szybko szlak trafi. Modul sterujacy, zasilanie itd masz w

> kabinie w jednym miejscu. Sterowanie mozna wziac z podswietlenia nawiewow, zapalniczki itd

> zamiast z samych pozycyjnych . Potrzebny Ci schemat aby podlaczyc sie pod odpowiedni pin w

> body czy kabel idacy od niego.

Wtyczki hermetyczne są w zestawie. Muszę na spokojnie pomyśleć jak to ogarnąć "elektrycznie" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super wygląda - też o tym myślałem ale planuję tuż nad halogenami takie same lampy jak twoje.

> Daj znać (opisz) jak rozwiązałeś podłączenie

Podlaczenie to najmniejszy problem przy tej operacji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super wygląda - też o tym myślałem ale planuję tuż nad halogenami takie same lampy jak twoje.

Tuż na halogenami się nie da.

Poza tym linia nad halogenami ucieka od poziomu frown.gif

Najlepiej (jeśli myślisz poważnie) weź kartkę A4, utnij z długości (lampa ma prawie 30cm) pasek szeroki na 2cm i szukaj opcji żeby z astona nie zrobić chińczyka wink.gif

> Daj znać (opisz) jak rozwiązałeś podłączenie

Na razie podpiąłem niezgodnie z przepisami do przekaźnika od mijania (nie miałem już sił na elektrykę)

Ale teraz walcze z parrotem, lampkami dla pasażerów z tyłu to i wiązką wejdę do auta i zrobie legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji zaloz sobie w kabinie dodatkowa mala skrzynke bezpiecznikow, np: MTA. Do niej glowny pradowy z aku przez wiekszy bezpiecznik. Bedziesz mial na przyszlosc gdzie podlaczac nowe gadzety ok.gifwink.gif. Mam tak zrobione u siebie i tez porobilem w kilku innych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciwmglowe z ledowymi dziennymi.

> Kosztuja prawie 1000. zl

Kiedys na alledrogo widzialem za 749zl, ale moze gdyby kupil gdzies za granica to byloby taniej.

To chyba najsensowniejsze rozwiazanie dla GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.