Skocz do zawartości

Ubezpieczalnia i VAT


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam działalność, w której NIE jestem VATowcem.

Mam auto w leasingu, za które płace wsio BRUTTO.

Dostałem strzała w tył, robię auto z OC sprawcy.

Podpisałem oświadczenie, że NIE jestem VATowcem.

I dziś, PO NAPRAWIE, bez żadnej info, dowiaduję się, że nie zostanie wydane mi auto, jeśli nie dopłacę VAT'u.

Skoda, bo o Skodzie mowa, dostała info od Gothaer, że dostaną tylko kwotę netto. Więc żebym dostał moje auto muszę Skodzie dopłacić VAT.

To moja 3 szkoda i pierwsza raz każą mi płacić VAT.

Jak nastraszyć Gothaer'a, żeby wypłacił Skodzie kwotę BRUTTO?

Gothaer twierdzi, że jak jest FV to każdy może sobie ją rozliczyć i NIE INTERESUJE ich, że jak VATowcem nie jestem ...

Pomożecie?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> mam działalność, w której NIE jestem VATowcem.

> Mam auto w leasingu, za które płace wsio BRUTTO.

> Dostałem strzała w tył, robię auto z OC sprawcy.

> Podpisałem oświadczenie, że NIE jestem VATowcem.

> I dziś, PO NAPRAWIE, bez żadnej info, dowiaduję się, że nie zostanie wydane mi auto, jeśli nie

> dopłacę VAT'u.

> Skoda, bo o Skodzie mowa, dostała info od Gothaer, że dostaną tylko kwotę netto. Więc żebym dostał

> moje auto muszę Skodzie dopłacić VAT.

> To moja 3 szkoda i pierwsza raz każą mi płacić VAT.

> Jak nastraszyć Gothaer'a, żeby wypłacił Skodzie kwotę BRUTTO?

> Gothaer twierdzi, że jak jest FV to każdy może sobie ją rozliczyć i NIE INTERESUJE ich, że jak

> VATowcem nie jestem ...

> Pomożecie?

> Dzięki.

ja bym poprosił ubezpieczyciela o podstawę prawną .... a potem dopiero myślał biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> FV wystawią na właściciela czy użyszkodnika?

Na użyszkodnika ...

Pozawracałem im trochę głowę dziś telefonicznie i teraz twierdzą, że "nie mają w dokumentacji" mojego oświadczenia o "niebyciu" VATowcem. Pani z imienia i z nazwiska powiedziała, że jak je dostaną to będzie po temacie. Dopytałem się, czy rozmowa się nagrała, zapisałem godzinę i jutro zadzwonię ponownie popołudniu jak dokument będzie wysłany zlosnik.gif

Zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do firmy w której masz leasing i daj znać że nie jesteś płatnikiem Vat-u. Ubezpieczyciel wystawi wtedy fakturę na firmę leasingową która weźmie na siebie vat i po kłopocie.

Jeśli nadal będzie kłopot daj znać na priv.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.