Skocz do zawartości

Kilka pytań o listwę w zderzaku


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ściągnąć czarną listwę w zderzaku tylnym aby jej nie połamać - listwa gdzie przychodzą czujniki parkowania ??

Posiada ktoś zdjęcia jak wygląda zderzak pod nią? Zmieści mi się tam kamera cofania 5x5x5 [cm] ??

Którędy są ciągnięte kable od czujników parkowania do wewnątrz auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ściągnąć czarną listwę w zderzaku tylnym aby jej nie połamać - listwa gdzie przychodzą czujniki

> parkowania ??

bezpieczniej chyba cały zderzak,

> Posiada ktoś zdjęcia jak wygląda zderzak pod nią? Zmieści mi się tam kamera cofania 5x5x5 [cm] ??

będzie ciasno, ale w tych rozmiarach powinna wejść,

obrazki są gdzieś w archiwum.

> Którędy są ciągnięte kable od czujników parkowania do wewnątrz auta ??

jest otwór za zderzakiem z gumową zaślepką (dość spory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ściągnąć czarną listwę w zderzaku tylnym aby jej nie połamać - listwa gdzie przychodzą czujniki

> parkowania ??

> Posiada ktoś zdjęcia jak wygląda zderzak pod nią? Zmieści mi się tam kamera cofania 5x5x5 [cm] ??

> Którędy są ciągnięte kable od czujników parkowania do wewnątrz auta ??

w skrócie

zmieści się kamera, listwę popsujesz.

A tak serio to są tu gdzieś moje fotki zderzaka od tyłu w wersji MW i 5D

3D pewnie się niedługo pojawią, jak się batmobil młodej doczeka wink.gif

Za zderzakiem dużo miejsca, ale tam jest belka. Lepiej to na spokojnie obok auta spasować przed dziurawieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> listwę popsujesz.

Dlaczego? Ja już 3 razy ją ściągałem i dalej nic jej nie brakuje.

Najlepiej jest na słoneczku to robić, trzeba zacząć od podważenia z 15 cm od któregoś końca i następnie odczepić koniec listwy, dalej już bez problemu ściągniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Ja już 3 razy ją ściągałem i dalej nic jej nie brakuje.

> Najlepiej jest na słoneczku to robić, trzeba zacząć od podważenia z 15 cm od któregoś końca i

> następnie odczepić koniec listwy, dalej już bez problemu ściągniemy.

próbowałem w 5d na podłodze i łatwo nie było..

Dodatkowo jak chce coś upchnąć za zderzakiem to zdjęcie listwy nic mu nie da.

Przetłoczenia pod czujniki nie ma na środku, jak przypuszczam ma być kamera zamontowana.

Dla bezpieczeństwa i zachowania belki z tyłu ściągnął bym zderzak- to raptem kilka śrub i ze 20 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie masz czujniki cofania ?? Taki wybór na Alledrogo że ciężko się zdecydować

Za 50 kupione w Katowicach.

Wybrane z powod lokalizacji-czytaj łatwej reklamacji.

Moje i Wojtas znajdziesz w zaś, ojcu podobne założtłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Stilonie 3D z 2002r zderzak ma kilka zaczepów. Chyba cztery z góry, cztery z dołu i po jednym na końcach. Przy zdejmowaniu musisz zacząć od środka. Jak wyciągniesz do siebie środek listwy, to boczne zaczepy same się wysuną. Plastik jest dość sprężysty wychodzi łatwo. Pod listwą w belce są cztery otwory, przygotowane pod czujniki, a głębiej, od strony bagażnika, po prawej stronie jest zaślepiony gumą otwór do przeciągnięcia przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Udało się wszystko zamontować

> Prezentuje się tak:

jak to podłączyłeś do CN+??

jak bardzo ostatnio nie lubię swojego zółtasa to chętnie bym się pobawił w coś takiego.

Gratulacje ok.gif

Pierwsza myśl - to zamontować kamerę wewnątrz profilu zderzaka nad imitacją dolnej listwy hmm.gif. Zastanawiałeś się nad tym miejscem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to podłączyłeś do CN+??

Robisz wejście video in w cn+ najprościej dolutowując się do taśmy między pcb a wyświetlaczem. Sygnał musi być ntsc także kamerka musi dawać na wyjściu ntsc. Do tego jakiś przekaźnik na obwód biegu wstecznego który będzie sterował przełączaniem sygnału tak by po wrzuceniu wstecznego wyświetlał się automatycznie obraz z kamerki (można oczywiście prościej czyli manualnie zapodać tam przełącznik). To tak w skórcie. W necie są schematy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to podłączyłeś do CN+??

Tak jak Kolega wyżej napisał.

> Pierwsza myśl - to zamontować kamerę wewnątrz profilu zderzaka nad imitacją dolnej listwy .

> Zastanawiałeś się nad tym miejscem?

Pierwsza myśl to środek auta w podsufitce - ale kąt szyby zły i widać 1m za zderzakiem.

Druga myśl to czarna listwa tam gdzie czujniki cofania, ale jest belka i nie ma miejsca.

Więc wyszło jak wyszło. zlosnik.gif

Na przyszłość na pewno nie kupiłbym kwadratowej kamery. Polecam okrągłą bo nie ma takiej szopki z montażem. Ja do wykończenia użyłem gumowych uszczelek które bardzo chwytają kurz i brud, więc w około kamery jest ciągle brudna oblamówka sick.gif Zastanawiam się czy czymś ich nie posmarować hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prezentuje się tak:

No ładnie się prezentuje u Ciebie ten mój sprzęcik. Najważniejsze, że już w aucie, a nie leży na półce.

I jak wrażenia? bo u mnie jeszcze kamera leży w domu i czeka na przeróbkę, ale kable już przeciągnięte do tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.