Skocz do zawartości

drgania kierownicy przy delikatnym hamowaniu z duż. prędk.


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem taki problem- kiedy hamuje z większych prędkości ale delikatnie (powyżej 90km/h) to drży mi kierownica. Opony nowe, klocki były wymieniane, tarcze te same od nowości , mają 95 000km.

Co może być winne? Tarcze? Problem pojawił się nie dawno,bo po założeniu nowych opon, przez dłuższy czas hamowanie z 200km/h nie powodowało nic niepokojącego.

Jeśli zamiast delikatnie hamować, nacisnę mocniej na hamulec to drgania się minimalizują... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy mozliwe>

opony zle wywazone, lub wadliwe frown.gif na wywazarce ci sprawdza

felgi krzywe lewa lub prawa

tarcze krzywe> najprosciej je sprawdzisz> podniesc auto kolo w gorze , na luzie sprawdz jak sie obraca czy swobodnie sa wyczuwalne otarcia krecac> jezeli tak tarcze K.O.

mialem podobne> hamowanie z dosc duzej predksoci wpadlem w kaluze i tarcze szlak trafil bo sie odksztalcila < MIKODA GT SERIES nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłem taki problem- kiedy hamuje z większych prędkości ale delikatnie (powyżej 90km/h) to drży

> mi kierownica. Opony nowe, klocki były wymieniane, tarcze te same od nowości , mają 95 000km.

> Co może być winne? Tarcze? Problem pojawił się nie dawno,bo po założeniu nowych opon, przez

> dłuższy czas hamowanie z 200km/h nie powodowało nic niepokojącego.

> Jeśli zamiast delikatnie hamować, nacisnę mocniej na hamulec to drgania się minimalizują...

To jest spora szansa że tarcze się skrzywiły /wyeksploatowały jeśli się to dzieje jedynie przy hamowaniu. Niestety

ALE jak kolega napisał - można koła na wyważarkę z testem drogowym. Zapytaj jaka jest siła bicia.

to ta "3" w prawy dolny róg - przy 10KG lub wiecej może się tak dziać

1581f4be57f309c8gen.jpg

trzeba zerknąć

-czy koło jest okrągłe (a nie jajowate) - tj guma - a niestety tak bywa nawet z nowymi oponami marek premium (continental - niestety mialem 2 takie przypadki)

-felga prosta

-cisnienie w oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sobie sprawdź czy nie masz wyrąbanej końcówki drążka.

Miałem takie objawy oraz stukanie z okolic jednego koła przy delikatnym hamowaniu z większych prędkości. Przy mocniejszym depnięciu przestawało się tłuc.

Ale przy przebiegu 95 tyś IMHO w tym modelu tarcze lecą do wymiany.

Kiedyś gdzieś czytałem, że [tu mogę się mylić] nowe maja grubość coś 22,0 mm a granica zużycia to 20,2 mm

Tył nowe to chyba 9 mm za granica zużycia to 8,5 mm.

Tak coś mi świta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 95tyś mają tarcze i się zastanawiasz co jest nie tak ? retoryczne pytanie zadałeś

To dużo? Ja widziałem tarcze po 250 kkm i nie wyglądały najgorzej i co najważniejsze nie biły smile.gif Teraz już takich nie robią frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 95tyś mają tarcze i się zastanawiasz co jest nie tak ? retoryczne pytanie zadałeś

W stilo wymienilem przod przy 205 000 km... (tarcze)

I nie,ze musialem,ale ot tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

winne okazały się za słabo dokręcone koła oink.gif

to by tłumaczyło nagłe pojawienie się objawów i dodatkowe typu stuki przy hamowaniu i ruszaniu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.