Skocz do zawartości

pedał sprzęgłą w podłodze/ stilo 1.6 16v


boossu

Rekomendowane odpowiedzi

No więc kolejny problem.

Kompletne sprzęgło wymienione, i od pewnego czasu jeżeli jest gorąco na dworze i silnik nagrzany wpada pedał sprzęgła w podłogę.. oslabiony.gif

ASO, na początek odpowietrzyło układ- pomogło na 7 dni do pierwszych temperatur powyżej 20 st C no.gif

następnie wymieniło pompę sprzęgła pod pedałem oink.gif, pomogło na 7 dni, gdy pojawiło się słońce i auto zostalo dobrze nagrzane (silnik) problem powrócił no.gif

ponoć rozpinali wysprzęglik, ruszali "ramieniem", które odpowiada za ruch sprzęgła i wydaje się być ok, sam wysprzęglik też ponoć jest ok..

dlatego też pytanie do Was, co może być przyczyną? sprężyna "na pedale"? wysprzęglik?

objawy są takie, że gdy silnik osiaga temperaturę roboczą 90st i na dworze jest powyżej 20st C, głownie na 1- wszym biegu pedał sprzęgła zostaje w podłodze.. przed samym tym zdarzeniem zaczyna być czuć jakby to, że idzie on za daleko i się przycina...

Auto stoi znów w ASO, które nie chcąc naciągać mnie na koszty, po raz kolejny free of charge diagnozuje usterkę zlosnik.gif więc obstawiajmy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn Ci gdzieś nie ucieka?

Płyn w normie ok.gif nic nigdzie nie ucieka ok.gif

dzownili, i prawdopodobnie widełki przesuwające sprzęgło a reczej tulejki na nich przycierają "na gorąco" sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam na pompę sprzęgla jest plastikowa i tak się dzieje

nie wiem jak dokładnie czytałeś wcześniejsze moje wypociny, ale pompa sprzęgła była już wymieniana zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na zapowietrzenie bo może i mam JTD ale odpowietrzałem 5 razy i teraz jest gitara. Popatrz jak możesz czy przy zamykaniu odpowietrzenia pedał sprzęgła maja w podłodze. Bo ja tak nie miałęm przez pare odpowietrzeń i później doczytałem że jak zamyka odpowietrznik to pedał ma byc w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniana nie znaczy OK

skrzynia zrzucona, łożysko wymienione, tulejki na "dzwigni" od sprzęgła też, następnie złożona i....

problem nie wyeliminowany rotfl.gif

z częsci nie wymienionych, została jeszcze sprężyna pod/nad pedałem sprzęgła i wysprzęglik, który od samego początku nieby jest ok rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

> Witam serdecznie. Mam prawie identyczny problem, z tym ze nawet nie musi być wysoka temperatura

> zewnętrzna. Czy udało się znaleźć przyczynę?

tak, na początku ASO wymieniło pompę sprzęgła, później łożysko oporowe sprzęgła (zrzucało skrzynie zlosnik.gif), później plastikowe tulejki od "widełek" sprzęgła ( zrzucało skrzynie zlosnik.gif) a winowajcą okazał się....

wysprzęglik rotfl.gif (który wymienia się w 15 min) grinser006.gif- u mnie też działo się to tylko podczas wysokich temperatur na dworze, oraz na zagrzanym silniku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> winowajcą okazał

> się....

> wysprzęglik (który wymienia się w 15 min)

Dzięki za info, bo właśnie bałem się tego że trzeba będzie zrzucać skrzynie. Teraz mam pewność, że to w układzie hydraulicznym. Dziwne jest tylko to że stało się tak po wymianie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info, bo właśnie bałem się tego że trzeba będzie zrzucać skrzynie. Teraz mam pewność, że

> to w układzie hydraulicznym. Dziwne jest tylko to że stało się tak po wymianie sprzęgła.

u mnie też problem wystąpił zaraz po wymianie sprzęgła icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.