Skocz do zawartości

Smartfon jako rejestrator, jak zamontować i zasilić.


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zmianie telefonu została mi nokia n8 sprzedawać sie nie opłaca więc można wykorzystać ją jako rejestrator.

Chciałem ja zamontować na szybie przed lusterkiem, ale uchwyt komórkowy zdecydowanie za duży, możecie zaproponować jakąś alternatywę?

287728130-25767_fiat-stilo-przod.jpg

Druga rzecz jak mogę rozwiązać sprawę zasilania w czasie nagrań. Lepiej kupić ładowarkę do zapalniczki z dłuższym kablem czy wpiąć się np. do lampki oświetlenia wnętrza.

Pzd

post-140973-14352524222658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Druga rzecz jak mogę rozwiązać sprawę zasilania w czasie nagrań. Lepiej kupić ładowarkę do

> zapalniczki z dłuższym kablem czy wpiąć się np. do lampki oświetlenia wnętrza.

Mam 3 różne ładowarki do zapalniczki. I z gniazdem USB i bez. Wszystkie zakłócają mi radio no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 3 różne ładowarki do zapalniczki. I z gniazdem USB i bez. Wszystkie zakłócają mi radio

kiepska instalacja w aucie... podobnie miałem tylko w Lanosie ale tam zakłócało mi CB grinser006.gif:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Po zmianie telefonu została mi nokia n8 sprzedawać sie nie opłaca więc można wykorzystać ją jako

> rejestrator.

> Chciałem ja zamontować na szybie przed lusterkiem, ale uchwyt komórkowy zdecydowanie za duży,

> możecie zaproponować jakąś alternatywę?

Masz na myśli przyssawkę do szyby czy coś na stałe ponad szybą?

> Druga rzecz jak mogę rozwiązać sprawę zasilania w czasie nagrań. Lepiej kupić ładowarkę do

> zapalniczki z dłuższym kablem czy wpiąć się np. do lampki oświetlenia wnętrza.

> Pzd

Pociągnąłem kabelek wzdłuż szyby i słupka, pod kokpitem do kanału środkowego obok zapalniczki. Do przewodów zasilających zapalniczkę wpiąłem na szybkozłączki dodatkowe gniazdko i tam wpiąłem ładowarkę. Wszystko schowane w kanale środkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>alternatywę?

> Pzd

w sumie, poniekąd w temacie zastanawiam sie teraz nad taką kamerką:

Czeska kamerka

Patrząc na youtube całkiem fajnie nagrywa, i ma gps czyli przy okazji prędkośc się dogrywa, plus pokazuje potem na mapach google przebieg ok.gif

W przeliczeniu sądzę, że nawet dobra cena.

Kupował już to ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz na myśli przyssawkę do szyby czy coś na stałe ponad szybą?

Przyssawkę mam i zajmuje dużo miejsca na szybę. Wolałbym coś co pozwoli mi na zamontowanie kamery przed lusterkiem tak aby nie ograniczała widoczności, w grę wchodzi stały montaż.

> Pociągnąłem kabelek wzdłuż szyby i słupka, pod kokpitem do kanału środkowego obok zapalniczki. Do

> przewodów zasilających zapalniczkę wpiąłem na szybkozłączki dodatkowe gniazdko i tam wpiąłem

> ładowarkę. Wszystko schowane w kanale środkowym.

Mam zamontowany na boku tunelu rozgałęziacz na cb, ładowarkę do tel. itp. narazie szukam długiego kabla zasilającego. Pytanie laika czy długi kabel może spowodować dłuższe ładowanie telefonu?

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyssawkę mam i zajmuje dużo miejsca na szybę. Wolałbym coś co pozwoli mi na zamontowanie kamery

> przed lusterkiem tak aby nie ograniczała widoczności, w grę wchodzi stały montaż.

> Mam zamontowany na boku tunelu rozgałęziacz na cb, ładowarkę do tel. itp. narazie szukam długiego

> kabla zasilającego. Pytanie laika czy długi kabel może spowodować dłuższe ładowanie telefonu?

> Pzd

kilka dni temu sprzedałem n8 za 280zł na alle, za tą kwotę kupisz całkiem przyzwoity rejestrator. Jest sens się bawić w taką kombinację i za każdym razem uruchamiać, a w przypadku pozostawienia telefonu w uchwycie narażać na wybicie szyby ?

Złodziej prędzej zwinie telefon niż rejestrator.

Co do długości kabla to nie, nie ma on znaczenia jeśli chodzi o czas ładowania baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyssawkę mam i zajmuje dużo miejsca na szybę. Wolałbym coś co pozwoli mi na zamontowanie kamery

> przed lusterkiem tak aby nie ograniczała widoczności, w grę wchodzi stały montaż.

No to trzeba porzeźbić

> Mam zamontowany na boku tunelu rozgałęziacz na cb, ładowarkę do tel. itp. narazie szukam długiego

> kabla zasilającego. Pytanie laika czy długi kabel może spowodować dłuższe ładowanie telefonu?

Nie. No chyba, że ten kabelek ma z 15m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie, poniekąd w temacie zastanawiam sie teraz nad taką kamerką:

> Czeska kamerka

> Patrząc na youtube całkiem fajnie nagrywa, i ma gps czyli przy okazji prędkośc się dogrywa, plus

> pokazuje potem na mapach google przebieg

> W przeliczeniu sądzę, że nawet dobra cena.

> Kupował już to ktoś może?

Tak. Jako GS1000. I działa bardzo dobrze. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz przyczepić do lusterka przy pomocy czegoś na wzór gumki recepturki tylko obsługa telefonu

> będzie wtedy utrudniona, ale nie będzie nic zasłaniać.

Ale lusterko jest pod kątem i potem film będzie jak by nagrywany przez operatora z parkinsonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Jako GS1000. I działa bardzo dobrze.

Oo oczyli jest i po polsku 893goodvibes.gif

Nawet taniej.

Tylko jak patrzyłem to wyświetlane info jest nieco inne niż na tym filmiku

Nie dość, że font ładniejszy to jeszcze pełniejsze dane lokalizacyjne ma hmm.gif

W tej polskiej tez takie coś jest możliwe?

I pytanie jaką pojemnośc karty masz --> ile można nagrać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nocy już dobrze nie jest. Ja bym odpuścił i dołożył ze 200zł.

Dużo wieczorami i w nocy nie jeżdżę.

Póki co jako pierwsza kamerka starczy palacz.gif

A Tu jak siewłaczy pełne YT HD t ocoś widąc moim zdaniem.

Zreszta za takie pieniądze kamerka z GPS powinna ujść ok.gif

Najwyżej za rok dorwę lepszą, teraz nie dam rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz przyczepić do lusterka przy pomocy czegoś na wzór gumki recepturki tylko obsługa telefonu

> będzie wtedy utrudniona, ale nie będzie nic zasłaniać.

Raczej odpada tel trochę waży, narazie wygrywa mocowanie które zrobił kolega z kącika astry. Plastik wygięty po ogrzaniu, przymocowany do szyby taśma dwustronną a z drugiej strony połączenie kamerki na rzep.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej odpada tel trochę waży, narazie wygrywa mocowanie które zrobił kolega z kącika astry.

> Plastik wygięty po ogrzaniu, przymocowany do szyby taśma dwustronną a z drugiej strony

> połączenie kamerki na rzep.

> Pzd

Przy ciężarze telefonu będzie to latać jak Żyd po pustym sklepie. Jakość nagrań będzie kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.