Skocz do zawartości

BMW X3 - 2.0i - EML


Wojtucha

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła mi się taka kontrolka - kilka dni temu, po uruchomieniu auto jakby nierówno pracowało, ale po ok 30s wszystko wróciło do normy, aktualnie autko jeździ ok ale kontrolka świeci.

Do serwisu trafi w przyszłym tygodniu ale jutro czeka mnie jeszcze długa wycieczka - co to za kontrolka?

Nie znam dokładnie danych auta - X3 z 2006/07, 2.0i noPb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś z elektroniczną przepustnicą jest nie halo

Właśnie googlam, jutro muszę przejechać kilkaset km, przyszły tydzień też zaczyna się od wycieczek więc do serwisu auto pewnie trafi pod koniec tygodnia - chyba że jeżdżenie z palącym się EML to tykająca mina...

O ile pamiętam to gdy po raz pierwszy problem wystąpił auto po uruchomieniu przez ok pół minuty chodziło nierówno, dziwnie wkręcało się na obroty - po czym wszystko wróciło do normy, jeździ normalnie ale EML świeci...

PS

Właśnie gadałem z kumplem, rano przed wyjazdem podskoczą na KTSa i zobaczymy co to za błąd... inaczej ciężko zgadywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę może pomóc reset kompa (klemą)

ja tak kiedyś wróciłem z południa Polski do domu, później problem wrócił, pomogło przeczyszczenie przepustnicy

po kilku tysiącach kilometrów znowu był taki problem, auto ledwo się toczyło, więc na holu do mechanika i wymiana przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechałem rano na zaprzyjaźnionego KTSa, oprócz pierdół w różnych układach pokazał 3 poniższe usterki.

Ostatecznie błędy wykasowałem, na razie na desce czysto ale od poniedziałku setki km wpadną tym autem więc zobaczymy co się urodzi...

287744780-20140530_085204.jpg

post-52163-14352524286522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak jest nie teges - przez weekend jeździłem i było w miarę ok a dzisiaj wracając tuż przed domem ruszam na skrzyżowaniu i mało mocy - zapaliła się EML - po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu auto znowu jeździ normalnie ale EML świeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś jednak jest nie teges - przez weekend jeździłem i było w miarę ok a dzisiaj wracając tuż przed

> domem ruszam na skrzyżowaniu i mało mocy - zapaliła się EML - po zgaszeniu i ponownym

> uruchomieniu auto znowu jeździ normalnie ale EML świeci...

to lada chwila staniesz i nic nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to lada chwila staniesz i nic nie pomoże...

Na razie chodzi - dzisiaj jeszcze raz odczytam błędy bo na razie świecą kontrolki EML i silnik...

Spalanie z autostrad i S (Warszawa-Katowice) (prędkości 140-160) ok 10.5 l więc chyba w normie...

Zapisany jest już do warsztatu - każdy podejrzewa przepustnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> luknij na kompie jak pracują lambdy i przygladnij sie układowi dodatkowego powietrza do wydechu

> (zawor przy glowicy + pompa + sterowanie)

Powiem że przejechałem znowu kilka tys. km - mam wrażenie że auto nie przyspiesza tak jak powinno, ale jedzie nieźle, spalanie przy ostrej jeździe z klimą cały czas 11l/100 (trasa) ale prędkości często pod 180 (załóżmy że niemiecka autostrada).

Wjadę jeszcze raz na serwis i pobawimy się - oprócz świecących cały czas kontrolek innych objawów nie zauważyłem.

Problem chwilowego spadku mocy nie wraca póki co.

Dzięki za rady. Pochwalę się co ustaliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.