Skocz do zawartości

GP 1.4 16v starjet


Rekomendowane odpowiedzi

Profilaktycznie zasiegam jezyka

- co ile rozrzad nalezy robic w tej motorowni

- jakie swiece przyjmuje ten potwor i .... jakiego klucza ( rozmiar ) potrzebuje... bo widzialem jak sa zamontowane i jest lekki dramat smile.gif Takze jak mi podpowiecie jaki klucz to sobie sam wykrece i sprawdze swiece. Tyle ze musze taki klucz wpierw kupic crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klucz 16-ka do świec , rozrząd pewnie co ~100tyś km lub 5 lat.

dobra, wlazlem do tych swiec, troche okopcone no ale sucho itp itd..

jaka zywotnosc ma taka swieczka ? Obecnie na budzie jest 61kkm...

obecnie sa wkrecone NGK ZKR7A-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w instrukcji sobie sprawdz 40tkm

dobra to inaczej. Traktowac ten silnik jak kazdy inny benzyniak czy ta jednostka wymaga jakis specjalnych czarow ?

Nie wiem na ile pozwolic zona.gif jezdzic bez serwisu grinser006.gif Wiadomo ze auto jezdzi dopoki jezdzi, a jak stanie to znaczy ze sie zepsulo i wtedy jest ratuj grinser006.gif

Ostatnimi czasy mam wieksze szanse zeby zajrzec tu i owdzie wiec grzebie pod maska starajac sie eliminowac problemy zanim sie pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie jeździło, to dosyć zwykła benzyna, tylko poziomu oleju pilnuj

Otoz to, czego sie nie wleje to spala hehe.gif

> Ogólnie to o silnik bałbym się w tym aucie najmniej

Ament zlosnik.gif o dziwo zawieszenie jest dosc trwale, poza lacznikami i poduszkami kolumny z przodu spineyes.gif no i wiecznie mokry wybierak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otoz to, czego sie nie wleje to spala

Jak Kolega pisze, że jeździła będzie oink.gif, to może nie będzie źle (tu zasada prosta: gonisz wskazówkę obrotomierza - dolewasz oleju) wink.gif

> Ament o dziwo zawieszenie jest dosc trwale, poza lacznikami i poduszkami kolumny z przodu no i

> wiecznie mokry wybierak

Z którego leje się na półoś, która się kreci, bryzgając na wszystko dookoła.

O w sumie przyszło mi do głowy, żeby sobie masę sprawdził, bo się serce.gif może zdziwić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Kolega pisze, że jeździła będzie , to może nie będzie źle (tu zasada prosta: gonisz wskazówkę

> obrotomierza - dolewasz oleju)

> Z którego leje się na półoś, która się kreci, bryzgając na wszystko dookoła

Ja kiedys zalalem 10W-60 i tez palil biglaugh.gif

> O w sumie przyszło mi do głowy, żeby sobie masę sprawdził, bo się może zdziwić

Ktora to masa? Ja ostatnio jak grzebalem przy akumulatorze to myslalem, ze mi klema w reku zostanie. I niech sobie odplyw wody sprawdzi czy ma pozmianowy, czy tradycyjnie leje sie na alternator zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedys zalalem 10W-60 i tez palil

Bardzo dużo zależy od stylu jazdy. smile.gif

> Ktora to masa? Ja ostatnio jak grzebalem przy akumulatorze to myslalem, ze mi klema w reku

> zostanie.

Inżynier wink.gif wymyślił masę idącą od aku do skrzyni biegów jako jeden przewód. W połowie jest on odizolowany i przykręcony do nadwozia. Buda "stoi", skrzynia drga, odkryta miedz + sól robi resztę.

>I niech sobie odplyw wody sprawdzi czy ma pozmianowy, czy tradycyjnie leje sie na

> alternator

W ASO grosze ok.gif wymieniłem u siebie już dawno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dużo zależy od stylu jazdy.

Glownie zona jezdzi, wiec w miare spokojnie... chyba hehe.gif

> Inżynier wymyślił masę idącą od aku do skrzyni biegów jako jeden przewód. W połowie jest on

> odizolowany i przykręcony do nadwozia. Buda "stoi", skrzynia drga, odkryta miedz + sól robi

> resztę.

Musze sie tej masie dokladnie przyjrzec hmm.gif

> W ASO grosze wymieniłem u siebie już dawno

Owszem, ale ne kady wie, ze trzeba zmienic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedys zalalem 10W-60 i tez palil

> Ktora to masa? Ja ostatnio jak grzebalem przy akumulatorze to myslalem, ze mi klema w reku

> zostanie. I niech sobie odplyw wody sprawdzi czy ma pozmianowy, czy tradycyjnie leje sie na

> alternator

macie jakies foto na to ? .. tzn jak to POWINNO wygladac . Orientacyjnie wiem gdzie szukac wg opisu tylko jak wyglada zle a jak dobrze ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Profilaktycznie zasiegam jezyka

> - co ile rozrzad nalezy robic w tej motorowni

Jeżeli części "ricambi orginalli" to ASO mówi 80 tyś km lub 5 lat

> - jakie swiece przyjmuje ten potwor i .... jakiego klucza ( rozmiar ) potrzebuje... bo widzialem

W stilo 1,4 16 V mam NGK DCPR7EN-10

Klucz 16 + przedłużka.

Moment dokręcenia 27 Nm

Po wymianie jak szarpie i falują obroty można zrobić autoadaptację przepustnicy.

U mnie schodzi oleju od 130 do 230 ml / 1000 km

w zależności co tam wleje.

Można też:

Olej w skrzyni 6 biegowej co 60 tyś. zmienić.

Sprawdzać poziom co 30 tyś.

Sprawdzać wycieki z uszczelniaczy wału,

Kontrolować stan koła pasowego wału korbowego napędu akcesoriów.

(Edytowano pierdoły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece ktorymi ruszylem watek byly ladne okopcone ... no ale przerwa jakas taka na oko sporawa wiec je po uprzednim przejechaniu sciernym papierzyskiem brutalnie dogialem zeby elektrody mialy godniejsze warunki pracy.

Dzisiaj zerkne na to kolanko odplywu -bo nie mam zielonego pojecia jak to tam wyglada u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to jest sprzegielko alternatora?

Ma za zadanie wytłumić wibracje i "skakanie" paska wielorowkowego w momencie zapłonu czyli ogólnie przy przyspieszaniu. Występuje najczęściej w dieslach, w sumie nie wiem na ile to jest powszechne w benzyniakach hmm.gif Pewnie w nowych turbo benzynach zaczyna być stosowane podobnie jak koło dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Jeżeli części "ricambi orginalli" to ASO mówi 80 tyś km lub 5 lat

> W stilo 1,4 16 V mam NGK DCPR7EN-10

> Klucz 16 + przedłużka.

> Moment dokręcenia 27 Nm

> Po wymianie jak szarpie i falują obroty można zrobić autoadaptację przepustnicy.

Ja mam standardowe ZKR7A-10, takie wkladaja w ASO. Cena 40pln za sztuke...

W czym te twoje lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.