Skocz do zawartości

Żal wątek - kurs A


ancka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, ze mogę tu opisać moje żale. Może wyjść długie więc od razu przepraszam za to. 

8 kwietnia rozpoczęłam kurs na kat A, ośrodek proponował lekcje po godz 18 i tak mi pasowało. Wypytałam o wszystko itd miał być plac i motocykl jak trzeba. Zaczęło się i co ....teoria odwalona na każdym spotkaniu filmikami itd a że na kursie na kat A byłam tylko ja, to omawiana teoria była w większości na B. Wiem już wtedy powinnam szukać innej szkoły ale jeszcze myślałam, że choć na końcu poświęcą mi trochę czasu. Trudno było minęło egzamin wewnętrzny zaliczyłam.

Teraz czas na jazdy i co.....znowu wtopa okazało się, ze motocykl to jednak nie taki i że plac też. Jednak oni współpracują z inną szkołą i umówili mnie z instruktorem, który z nimi ma umowę, super polecanym itd. Myślę ok. Znów dopytałam czy na pewno jeździ wieczorami i w weekendy, sprawdziłam miał dobre opinie. Byłam też na jednym wykładzie tam, super sala i lekcja przygotowawcza przed pierwszą jazdą, wrażenia ok.

Stawiłam się na placu szkoleniowym o ile tak to można nazwać, bo był z płyt betonowych, które się rozjeżdżają z dziurami. Poprosiłam wcześniej o mniejszy motocykl, ponieważ chciałam żeby było bezpieczniej, dawno nie jeździłam i pomyślałam, ze najpierw spróbuje na mniejszym, dostałam kask z odpadającą szybka. Innego instruktora, który przyjechał w krótkich spodenkach po czym pokazał gdzie są światła jak mniej więcej poruszać się po placu i usiadł kilkadziesiąt metrów dalej się opalać bo gorąco było i bawił się telefonem... Do tego nie oddzwania a jak już łaskawie to zrobi to chce się umówić na godź 6,30 rano.. 

Na placu brak urządzeń do pomiaru prędkości ale to można przeżyć gdyby działał prędkościomierz w motocyklu. Słupy na środku placu, że można wydzwonić w nie ...porażka

Jestem właśnie na etapie odzyskiwania pieniędzy od szkoły i dokumentów potwierdzających ukończenie kursu teoretycznego... Maja to wszystko przygotować na czwartek.

A tyle entuzjazmu miałam w sobie jak zaczynałam, minęło prawie dwa miesiące a ja przejeździłam godzinę na zdezelowanym motocyklu, A raczej pokręciłam parę kółek. 

Gdyby ktoś dopiero zaczynał to niech naprawdę popyta i sprawdzi gdzie się zapisuje. Ja niestety nie miałam nikogo kto by podpowiedział gdzie i jak to wszystko wygląda....

Postaram się to jakoś ogarnąć i kontynuować bo mi zależy na prawku, to miało być spełnienie małego marzenia o moto i tak łatwo nie zrezygnuje. 

Wiem, sierota powinnam od razu zabrać się z pierwszej szkoły itd ale nie pomyślałam, że mogą aż tak ściemniać i po prostu kłamać aby wziąć kasę i tyle

Dzięki za możliwość wyżalenia się. Przepraszam, ze długo wyszło...   20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, celowo poprosiłam o mniejszy moto na pierwszą lekcje, pomyślałam, że tak będzie mi łatwiej zacząć, mimo, że trochę już jeździłam. Nie szło mi najgorzej robiąc po swojemu ale wolałabym jeździć jak należy a nie jak mi się wydaje. Tam nikt nie zwracał uwagi na technikę mimo, ze to pierwsza lekcja i powinny byc to podstawy moim zdaniem. Szkoły obie w Mińsku Mazowieckim to Emola i Nova Europa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mon kumpel się niedawno zapisał też na A. Tak z ciekawości podjechalem na plac zobaczyć jak mu idzie na pierwszych godz, okazało się ze on jeździ sobie bez ładu i składu a instruktor jeździ sobie z kursantem na B oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, celowo poprosiłam o mniejszy moto na pierwszą lekcje, pomyślałam, że tak będzie mi łatwiej

> zacząć, mimo, że trochę już jeździłam. Nie szło mi najgorzej robiąc po swojemu ale wolałabym

> jeździć jak należy a nie jak mi się wydaje. Tam nikt nie zwracał uwagi na technikę mimo, ze to

> pierwsza lekcja i powinny byc to podstawy moim zdaniem. Szkoły obie w Mińsku Mazowieckim to

> Emola i Nova Europa.

Alez ja Cie wpelni rozumiem, bo to co piszesz ma sens i tak sie generalnie szkoli, tyle, ze niestety nie w PL.

Zycze Ci aby dalsza nauka poszla lepiej. JAk bedziesz miala Jakis dylemat to pisz albo na PW

pozdro.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, widziałam ale chodzi o kurs w Mińsku, kurcze skoro jest tyle szkół to myślałam, że będzie oki. Nie chciałam dojeżdżać ponad 40 km żeby odbyć np godzinę jazdy na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem, widziałam ale chodzi o kurs w Mińsku, kurcze skoro jest tyle szkół to myślałam, że będzie

> oki. Nie chciałam dojeżdżać ponad 40 km żeby odbyć np godzinę jazdy na moto.

Oj tam, na moto by Ci to zajęło ze 20 minut góra w jedną mańkę zlosnik.gif

A tak w ogóle to współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mon kumpel się niedawno zapisał też na A. Tak z ciekawości podjechalem na plac zobaczyć jak mu

> idzie na pierwszych godz, okazało się ze on jeździ sobie bez ładu i składu a instruktor jeździ

> sobie z kursantem na B

Widze ze to norma.Ja przychodziłem na plac instruktora nie ma.

Telefon do instruktora gdzie jest a on na B po miescie jeździ.

Standardowa odpowiedz wiesz gdzie jest moto to odpalaj i jezdzi po placu cool.gif i tak z 15 godzin.Motocykle trupy og€lnie olewka kursanta.Nszczescie zdałem na nowych zasadach a uczyłem sie na starych smile.gif

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze ze to norma.Ja przychodziłem na plac instruktora nie ma.

> Telefon do instruktora gdzie jest a on na B po miescie jeździ.

> Standardowa odpowiedz wiesz gdzie jest moto to odpalaj i jezdzi po placu i tak z 15

> godzin.Motocykle trupy og€lnie olewka kursanta.Nszczescie zdałem na nowych zasadach

> a uczyłem sie na starych.

ja w ogóle na kursie nie siedziałem na moto.... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobnie było u mnie, pomimo, że wybrałem niby "najlepszą szkołę w mieście" zlosnik.gif

O technice jazdy wiedziałem więcej jak mój instruktor, podobnie zresztą moje umiejętności były "nieco" wyższe oslabiony.gif

Z tą różnicą, że ja już sporo jeździłem wcześniej na 2oo i zależało mi "na czasie" a nie na kursie... więc ja byłem zadowolony, że w miesiąc dostałem papiery i na egzamin.

W przeciwnym wypadku, byłbym troszkę zawiedziony no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mon kumpel okazało się ze on jeździ sobie bez ładu i składu a instruktor jeździ

> sobie z kursantem na B

Widzę, że to się popularne stało: sam też widziałem "2w1" czyli instruktor jedzie z kursantem na PJ B w aucie, a tuż za nimi, na zderzaku wisi kursant na PJ A i to w takiej odległości, że kiedy auto stanie dęba z obojętnie jakiego powodu, to jeździec "zwiedzi bagażnik" zanim zdąży zamknąć gaz... facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas u mnie też był ważny bo łatwiej mi było o wolny czas w kwietniu maju a to wszystko już trwa dwa miesiące prawie. mad.gif

Widzę, że niestety nie tylko ja mam takie problemy. Kurcze niby to wszystko miało być dla większego bezpieczeństwa przyszłych motocyklistów,by poprawić umiejętności na starcie. Wymagania na egzaminie zwiększono, szkoda tylko, że zapomniano o szkołach i ich kontroli o kwalifikacjach instruktorów. Z korzyścią dla wszystkich byłoby gdyby to szkoły więcej wymagały i od siebie i uczniów niż w większości przypadków uczyły tylko jak zdać egzamin a reszty trzeba się uczyć na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.