Skocz do zawartości

Pożegnanie


artur-wiater

Rekomendowane odpowiedzi

No i nadejszła wiekopomna chwila...

Najpierw Nubira kilka latek, później 7 lat Eva i czas zmienić coś w swoim życiu.

Moja piękna Eva ma prawie 10 lat (9,5 dokładnie), a to graniczny wiek dla mojego auta. Nigdy mnie nie zawiodła tz. nie stanęła, zawsze dowiozła do celu. Ma teraz 100 tyś i jest w doskonałym stanie technicznym, nie bierze oleju, wszystko działa, nic nie stuka - słowem ideał - żona się ciągle zbija, że najpierw jest Eva, później dopiero ona biglaugh.gif. Szkoda mi strasznie ale cóż takie życie, auto idzie do szwagra i pewnie będzie mu służyła długo.

Co do następcy - miała być Epica, miał być C5, Niestety po nieskończonej liczbie telefonów, 4 wizytach w ASO za 250 zł każda (3 Epcie i jeden C5) dałem spokój to bez sensu - same graty - albo licznik cofany, albo fatalny stan techniczny - oszust na oszuście, człowiek dzwoni, pyta "panie igła, pewniak, zwracam kasę za paliwo jak coś Pan znajdzie" itd., a na miejscu okazuję się C5 - cieknące siłowniki hydro, błędy ECU, wymieniana szyba itd.., Epcie generalnie traktowane jak gówno - poobijane, śmierdzące, cieknące i pokryte rdzą od spodu - KOSZMAR.

Następcą będzie już za tydzień Meganka combi z 2013 roku z silnikiem 1.6 110 km i 6 biegową skrzynią przebieg 23 tysiące - śmigała w firmie skojarzonej z Renult-em. Auto na gwarancji jeszcze przez rok więc zero stresu. Wyposażenie ok - ma pełną elektrykę, kompa, 2 strefową klimę, tempomat. W stosunku do Evandy brak jej lusterka fotochromatycznego ale dokupię i zamontuję oraz składanych elektrycznie lusterek. Rozstaw osi ma o dziwo taki sam jak Eva i szerokość też niemal identyczna.

Śmigałem tym i powiem, że nastawiony byłem bardzo negatywnie i niesłusznie to nie jest dawna Meganka - Franole zrobili gigantyczny postęp.

Chciałem BARDZO wszystkim podziękować, byłem tu kupę lat i spotkało mnie wiele dobrego.. buu.gif

Wiele osób mi pomogło, ja też starałem się pomóc jak mogłem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i obiecuje zaglądać..

banana-wave.gifbanana-wave.gifbanana-wave.gifbanana-wave.gifbanana-wave.gif

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powodzenia. Mam zamiar pójść podobną drogą. Jako że chevrolet zdradził to zerkam ostatnio z

> zaciekawieniem na francuzy kombi/sedan. Podoba mi się P508 , laguna 3 i własnie nowa meganka

> kombi.

No właśnie to wycofanie się z rynku to niewybaczalna rzecz. Co innego DU - tam było bankructwo, a tutaj SZKODA.

No cóż byłem sceptyczny do ,meganki bo kiedyś nią śmigałem. Ale muszę przyznać, że po jeździe próbnej jestem w szoku - nie myślałem, że jest tak dobrze.

Silnik niby 1.6 ale elastyczność jest bardzo dobra - miałem 50 dałem 6 bieg, gaz do końca i o dziwo wstawał w bardzo ładnym tempie boje_sie.gif, Może dlatego, że Eva ma 2.0 ale waży 200 kg więcej. Co do zawieszenia jest dużo sztywniejsze niż kiedyś ale nie twarde jak w WieśVagenach, układ kierowniczy ok, skrzynia znacznie lepiej niż w Evie no i te 6 biegów. Wersja kombi ma masę miejsca. Co do wad w stosunku doi Evy - znacznie gorsza tapicerka - brak weluru, jest trochę głośniej przy wysokich obrotach, idiotyczna karta zamiast kluczyka. Generalnie auto fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie to wycofanie się z rynku to niewybaczalna rzecz. Co innego DU - tam było bankructwo, a

> tutaj SZKODA.

> No cóż byłem sceptyczny do ,meganki bo kiedyś nią śmigałem. Ale muszę przyznać, że po jeździe

> próbnej jestem w szoku - nie myślałem, że jest tak dobrze.

> Silnik niby 1.6 ale elastyczność jest bardzo dobra - miałem 50 dałem 6 bieg, gaz do końca i o dziwo

> wstawał w bardzo ładnym tempie , Może dlatego, że Eva ma 2.0 ale waży 200 kg więcej. Co do

> zawieszenia jest dużo sztywniejsze niż kiedyś ale nie twarde jak w WieśVagenach, układ

> kierowniczy ok, skrzynia znacznie lepiej niż w Evie no i te 6 biegów. Wersja kombi ma masę

> miejsca. Co do wad w stosunku doi Evy - znacznie gorsza tapicerka - brak weluru, jest trochę

> głośniej przy wysokich obrotach, idiotyczna karta zamiast kluczyka. Generalnie auto fajne.

Tylko, ze te 6 biegow za wiele nie zmienia...

Przy predkosciach autostradowych obroty sa niestety za wysokie i robi sie glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powodzenia. Mam zamiar pójść podobną drogą. Jako że chevrolet zdradził to zerkam ostatnio z

> zaciekawieniem na francuzy kombi/sedan. Podoba mi się P508 , laguna 3 i własnie nowa meganka

> kombi.

Zaraz, zaraz - ale zgodnie z filozofią GM powinieneś raczej zacząć się rozglądać za Oplem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz, zaraz - ale zgodnie z filozofią GM powinieneś raczej zacząć się rozglądać za Oplem

NIGDY - dla zasady rzecz jasna, niech nie w ****... pocałują

Skoro GM ma mnie gdzieś wycofując mój ulubiony produkt to ja w ramach "wdzięczności" już nigdy nie dam im zarobić nawet złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, ze te 6 biegow za wiele nie zmienia...

> Przy predkosciach autostradowych obroty sa niestety za wysokie i robi sie glosno.

To prawda, prędkość obrotowa na 6 jest tylko delikatnie mniejsza niż przy skrzyni 5 biegowej. Ale dla mnie ma to małe znaczenie autostradami śmigam raz w roku. Eva przy 140 też robi się głośna, tylko w Megane słychać bardziej silnik, a w Evie szum powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.