Skocz do zawartości

Skuter -przegląd


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

> 51 zł

a jaka jest kara za brak przegladu w skucie?

mam oczywiście ważne OC a od grubo ponad roku smigam beż ważnego przegladu. Teoretyczna konieczność oczywiście znam ale jakos wewnętrznie nie czuje potrzeby robic przeglady czegoś co jeszcze parę lat temu przegladu mieć nie musiało. Światła i klakson to mogę sobie sprawdzic sam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaka jest kara za brak przegladu w skucie?

> mam oczywiście ważne OC a od grubo ponad roku smigam beż ważnego przegladu. Teoretyczna konieczność

> oczywiście znam ale jakos wewnętrznie nie czuje potrzeby robic przeglady czegoś co jeszcze

> parę lat temu przegladu mieć nie musiało. Światła i klakson to mogę sobie sprawdzic sam

A co gdy spowodujesz wypadek pojazdem niedopuszczonym do ruchu ?

Wątpię aby ubezpieczyciel miał ochotę pokrywać wtedy szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaka jest kara za brak przegladu w skucie?

> mam oczywiście ważne OC a od grubo ponad roku smigam beż ważnego przegladu. Teoretyczna konieczność

> oczywiście znam ale jakos wewnętrznie nie czuje potrzeby robic przeglady czegoś co jeszcze

> parę lat temu przegladu mieć nie musiało. Światła i klakson to mogę sobie sprawdzic sam

taka sama jak przy aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co gdy spowodujesz wypadek pojazdem niedopuszczonym do ruchu ?

> Wątpię aby ubezpieczyciel miał ochotę pokrywać wtedy szkodę.

Pewnie masz rację z tym, że ja nie jeżdzę tym skuterem praktycznie po drogach gdzie jeżdzą inne auta. To zwykle leśne drogi, gdzieś zakamarki nad Wisłą itd. Wielkiego zagrozenia nie ma

Zawsze Policjantowi mogę powiedziec że nie mam dowodu rejestracyjnego przy sobie i dostane 50zł mandatu co i tak wyjdzie taniej niz przeglad, którego juz od 2 lat nie miałem jak i spotkania z Policja - gdyż niespecjalnie jest ngdzie się spotkac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie masz rację z tym, że ja nie jeżdzę tym skuterem praktycznie po drogach gdzie jeżdzą inne

> auta. To zwykle leśne drogi, gdzieś zakamarki nad Wisłą itd. Wielkiego zagrozenia nie ma

> Zawsze Policjantowi mogę powiedziec że nie mam dowodu rejestracyjnego przy sobie i dostane 50zł

> mandatu co i tak wyjdzie taniej niz przeglad, którego juz od 2 lat nie miałem jak i spotkania

> z Policja - gdyż niespecjalnie jest ngdzie się spotkac

icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

1zł oszczędności... ŁAŁ... icon_eek.gif

Ty tak na serio?? Te 51 zł to tak dużo żeby legalnie poruszać się po drodze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesć. Ile kosztuje przegląd skutera do 50poj. Posiada zipa qantum 2006r z przebiegiem 2700km

> Zamierzam jezdzic nim do roboty 16km w jedna stronę

Fabrycznie nowy motorower po 3 latach a potem co 2 lata. Koszt 50 zł na 2 lata.

Quote:

Co grozi za poruszanie się pojazdem bez badań technicznych?

Statystyki alarmują, że aż co piąty polski właściciel pojazdu przyjeżdża do stacji kontroli pojazdów po przekroczeniu wyznaczonego terminu badań. Praktyka dobitnie pokazuje, że o wiele taniej jest jednak wykonywać terminowo badania techniczne, niż ponosić konsekwencje ich braku.

Jeśli podczas kontroli drogowej wyszłoby na jaw, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych, nieuniknioną konsekwencją jest zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Policjant może ponadto nałożyć mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł. Funkcjonariusz zatrzymujący dowód rejestracyjny, wystawia skierowanie ważne przez okres 7 dni.

Pokwitowanie nie stanowi zamiennika dowodu rejestracyjnego. Wydawane jest tylko po to, aby możliwe było dojechanie do stacji kontroli bez konieczności wynajmowania lawety. W niektórych przypadkach policjant może w ogóle nie pozwolić na kontynuowanie jazdy. Dotyczy to głównie sytuacji, gdy od przewidywanego terminu przeglądu minęło już więcej niż kilka tygodni, albo gdy widoczny gołym okiem stan pojazdu daje podstawy do przyjęcia, że auto ewidentnie wymaga interwencji mechanika.


Jak trafisz na nadgorliwego policial.gif to na parkig pilicyjny odwiozą. IMO gra nie warta świeczki.

Źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz to trochę przesadziłeś

Ludzie są różni. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz.

> Motorower czy motocykl zawsze możesz po prostu pchać i wtedy jesteś traktowany jako pieszy

Na początku lat `90tych pchałem motorynkę 8km. Przebiłem przednią oponę między wioskami. Nie było innego wyjścia jak zdjąć oponę, dętkę i pchać do domu. Mimo, że Poniak ważył tylko 40kg to spacerek nie był przyjemny.

Mój obecny motorower waży 114kg. Pchanie go to marny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o pchaniu po kilka kilometrów. Chodzi o to, że wezwanie lawety przez policję byłoby bez bez sensu, bo właściciel pojazdu może swobodnie i zgodnie z przepisami przepchnąć taki motorower na najbliższy parking czy posesję i policjant nie może go zmusić do skorzystania z lawety grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załozyłem nowy aku 4A do zippa .Po 2 dniach juz nie odpalił. Zipp ma alarm ,czy ktos wie która kostka jest odpowiedzialna za alarm?

2.Odpala tylko z pilota ,ze startera echo..

W stacyjce śa 4 pozycje na której zostawiacie wyłączony skuter ?

pierwszy to chyba uzbrojony alarm ,drugi napis push ,3 nie wiem ,4 zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie mówię o pchaniu po kilka kilometrów. Chodzi o to, że wezwanie lawety przez policję

> byłoby bez bez sensu, bo właściciel pojazdu może swobodnie i zgodnie z przepisami przepchnąć

> taki motorower na najbliższy parking czy posesję i policjant nie może go zmusić do

> skorzystania z lawety

Niby masz rację.

Mieliśmy na dzielnicy jednego milicjanta, tak jeszcze milicjanta, który wykręcał wentyle z kół niegrzecznym chłopcom.

Nie zmienia to faktu, że badanie techniczne motoroweru w przeliczeniu na miesiąc to groszowa sprawa. Jedno 20.GIF więcej kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1zł oszczędności... ŁAŁ...

> Ty tak na serio?? Te 51 zł to tak dużo żeby legalnie poruszać się po drodze??

Tylko na przegląd to bym usiał "do miasta" się kopsnąć a jak wspominałem ja się kręcę wokół komina. Dziś z córka w ortalionach i kamaszach sponiewieraliśmy się na powoli wysychającym rozlewisku przy Wiśle. Nie jestem wewnętrznie przekonany czy do tego jest niezbędny przegląd gdzie co mi sprawdzą? Klakson i światła? No dajcie spokój smile.gif Nawet aku do niego nie kupuje i na kopajkę zapalam bo szkoda mi tych 5-6 dych na kilka setek przejechanych rocznie a i tak na wiosnę aku do d..y wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy skuter moze nie przejśc przegladu jak nie odpala ze startera ? tylko z pilot w stacyjce?

powinien przejść, to twoje zabezpieczenie przed złodziejem przecież zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak badania technicznego nie ma wplywu na wyplate odszkodowania z OC

Wypłacić - wypłacą z twojego OC, ale później zwrócą się do ciebie po zwrot wypłaconej gotówki na pokrycie szkód powstałych pojazdem nie dopuszczonym do ruchu drogowego którym kierowałeś....poczytaj dobrze OWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.