Skocz do zawartości

Sprezarka klimy


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

Wykorzystując temat.... offtopic.gif

Czy w stilo była na tyle licha klima że na pierwszym biegu ciężko jest schłodzić auto? Nie chodzi mi oczywiście o pierwsze kilkanaście min po długim postoju. W weekend zrobiłem 400km i żeby czuć chłód w aucie musiałem jechać na 3 biegu. To normalne hmm.gif

Dodam że klimatyzacja odgrzybiona i nabita.

W tym tyg wymieniam filtry, chodź nie wierzę że to przyczyna.

Taka przypadłość czy jakaś usterka ?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wykorzystując temat....

> Czy w stilo była na tyle licha klima że na pierwszym biegu ciężko jest schłodzić auto? Nie chodzi

> mi oczywiście o pierwsze kilkanaście min po długim postoju. W weekend zrobiłem 400km i żeby

> czuć chłód w aucie musiałem jechać na 3 biegu. To normalne

> Dodam że klimatyzacja odgrzybiona i nabita.

> W tym tyg wymieniam filtry, chodź nie wierzę że to przyczyna.

> Taka przypadłość czy jakaś usterka ??

U mnie jest klima automatyczna, na początku daje prawie na maxa, później schodzi do 2-3 stopnia prędkości i tak utrzymuje wink.gif(max jest 12 stopni prędkości wentylatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wykorzystując temat....

> Czy w stilo była na tyle licha klima że na pierwszym biegu ciężko jest schłodzić auto? Nie chodzi

> mi oczywiście o pierwsze kilkanaście min po długim postoju. W weekend zrobiłem 400km i żeby

> czuć chłód w aucie musiałem jechać na 3 biegu.

Wydajność klimatyzacji jest związana z prędkością obrotową silnika (stojąc na swiatlach odczuwam jakby wyzszą temperature - ale moze mi sie wydawac).

Chyba że w dieslach sprężarka jest spięta z półosią zlosnik.gif

Niech się koledzy pośmieją z mojej teorii - strzelam palacz.gif

Może jest coś nie tak ze schładzaniem czynnika? Wentylator się włącza (oba biegi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chłodzić skraplacz żeby dobrze chłodziła, najlepiej jest chłodzony podczas jazdy, a na postoju włącza się na chwilę wentylator.

Zależy też od obrotów sprężarki, co wczoraj sprawdziłem MESem na postoju. Przytrzymałem obroty na około 2000 temperatura parownika i powietrza spadała, a na wolnych wracała do wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy czy we wszystkich sprezarkach klimy jest to samo lozysko?

> 35x52x12 ?

> pytam bo czas na wymiane

nie w każdym, ja się naciąłem-wyczytałem na forum że jest tam łożysko 35x52x12 i takie też zawczasu zakupiłem, po wyciągnięciu sprężarki okazało się że mam łożysko dwurzędowe 35X52x22 (czy też x20) nie pamiętam teraz

stilo jtd 1.9 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że u mnie też klima słabo chłodzi i nie wiem czy to taka uroda stilo bo tak samo miałem w poprzednim. W moim przekonaniu powinno być tak że jak ustawię temp. na 16 stopni lub nawet LOW to w środku powinno się zrobić zimno. Ja muszę jeździć cały czas na LOW i to z zamkniętym obiegiem żeby w samochodzie było jako tako. Nawet w służbowym kangoo dziś musiałem regulować nawiew bo momentami robiło się zimno w samochodzie. Nie ogarniam tej klimy angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

tak trochę z innej beczki smile.gif Wymienialiście kiedyś osuszacz? Zastanawiam się nad tym, ponieważ słyszałem że trzeba to co jakiś czas w klimie wymieniać. CO o tym myślicie?

Miłej i upalnej środy życzę wszystkim stilowcom smile.gif

kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> tak trochę z innej beczki Wymienialiście kiedyś osuszacz? Zastanawiam się nad tym, ponieważ

> słyszałem że trzeba to co jakiś czas w klimie wymieniać. CO o tym myślicie?

> Miłej i upalnej środy życzę wszystkim stilowcom

> kubussss

U nas osuszacz jest chyba zintegrowany z cala chlodnica od klimy i nie da sie go wymienic....chyba ze sie myle...ale wymienialem 3 lata temu chlodnice i o ile sie nie myle to osuszacza osobno nie ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas osuszacz jest chyba zintegrowany z cala chlodnica od klimy i nie da sie go wymienic....chyba

> ze sie myle...ale wymienialem 3 lata temu chlodnice i o ile sie nie myle to osuszacza osobno

> nie ma

jest zintegrowany, ale z tego co pamiętam to się sam wkład wymienia, wygląda mniej więcej tak:

c804d2fa1ff6b4cfafe260a1ea9036a4_1542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest zintegrowany, ale z tego co pamiętam to się sam wkład wymienia, wygląda mniej więcej tak:

Widzialem cala chlodnice na wlasne oczy poza samochodem (podczas montażu) i nie za bardzo czuje jakby ten osuszacz wymienic....zarowno z gory jak i z dolu chlodnicy (w miejscu osuszacza) jest zaslepione na glucho....chyba ze sie myle i jest jakis patent na wymiane tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzialem cala chlodnice na wlasne oczy poza samochodem (podczas montażu) i nie za bardzo czuje

> jakby ten osuszacz wymienic....zarowno z gory jak i z dolu chlodnicy (w miejscu osuszacza)

> jest zaslepione na glucho....chyba ze sie myle i jest jakis patent na wymiane tego...

na tym zdjęciu widać zaślepkę, ale jak dokładnie się ten wkład wyciąga to nie wiem bo jeszcze nie próbowałem:

287767689-4144405396.jpg

post-147826-14352524467081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.