Skocz do zawartości

Klima, nie chłodzi.


akapap

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

stilo 1.9 jtd 115

Odpalam klimę po zimie i nie czuje zimna. Czuć, że obroty silnika się zmieniają. Po wyłączeniu klimy jest metaliczny stuk. Czy to znaczy, że nie mam czynnika? Fakt, że od 3 lat nie nabijałem klimy.

Nie mogę się dobrać FES do fiata, bo mam małe problemy techniczne. Mogę coś sprawdzić, żeby ocenić  czy z klimą dzieje się coś poważniejszego?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> stilo 1.9 jtd 115

> Odpalam klimę po zimie i nie czuje zimna. Czuć, że obroty silnika się zmieniają. Po wyłączeniu

> klimy jest metaliczny stuk. Czy to znaczy, że nie mam czynnika? Fakt, że od 3 lat nie

> nabijałem klimy.

> Nie mogę się dobrać FES do fiata, bo mam małe problemy techniczne. Mogę coś sprawdzić, żeby ocenić 

> czy z klimą dzieje się coś poważniejszego?

> Pozdro!

ciekawy problem. Bo jakby nie bylo czynnika to klima by sie w ogole nie wlaczala i obroty by nie rosly.

A moze klapki od cieplo/zimno sie zblokowaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawy problem. Bo jakby nie bylo czynnika to klima by sie w ogole nie wlaczala i obroty by nie

> rosly.

> A moze klapki od cieplo/zimno sie zblokowaly?

Chyba niekoniecznie, bo np. u mnie przy ilości czynnika ok. 100g, sprężarka startowała, ale powietrze było praktycznie niezauważalnie chłodniejsze niż bez *.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba niekoniecznie, bo np. u mnie przy ilości czynnika ok. 100g, sprężarka startowała, ale

> powietrze było praktycznie niezauważalnie chłodniejsze niż bez *.

Ale jakbys przeczytal moje wypociny dokladnie to bys zrozumial ze "przy braku czynnika"...... wink.gif

Moze rzeczywiscie kolega ma go stanowczo za malo i stad nie chlodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy w domowy sposób mogę ocenić ilość czynnika?

> Pozdro!

Tak wink.gif

Wystarczy kupic odpowiednie rurki z manometrami i sie podlaczyc do instalacji klimatyzacyjnej w aucie wink.gif.

A tak na serio - podlacz FES/MES i przy wlaczonej klimie sprawdz jakie jest cisnienie w ukladzie klimy...u mnie o ile pamietam pokazuje 0,32 ale glowy nie dam uciac....(jednostek tez nie pamietam).

Ewentulanie podlaczyc sie do maszyny napelniajacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jakbys przeczytal moje wypociny dokladnie to bys zrozumial ze "przy braku czynnika"......

> Moze rzeczywiscie kolega ma go stanowczo za malo i stad nie chlodzi

ok.gif

Inaczej odczytałem twoją wypowiedź - masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie brak czynnika. Mi też przestała chłodzić, pojechałem na nabicie. Było tylko 100g. Przy okazji okazało się, że klima w ogóle nie startowała nawet po nabiciu. Ostatecznie wyszło na to, że padł przekaźnik od wentylatora chłodnicy. Teraz już wszystko hula i dobrze chłodzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.