Skocz do zawartości

przeprogramowanie mida w astra f


michal8176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie. Nie wiem czy dobry temat wybralem. Ale mam problem. Właśnie założyłem mida wraz z manetka R i S. Wszystko jest podpiete tylko chodzi teraz o przeprogramowanie na moja astre f 1.6 8v 75konie rok 95. Wtyczki jest OBD2 16pinowy. Jak go podłączyć. Z góry dziękuje za pomoc.

post-159393-14352524491891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kółeczku zaznaczyłem pin nr 8 w Twoim gnieździe.

287778656-gniazdo.JPG

Musisz skądś zdobyć ten pin, zamontować go w gnieździe i podłączyć kabelek, który wychodzi z pinu 14 MIDa, jeśli chcesz żeby było "fabrycznie.

Ja bym sobie nie zawracał głowy i do jednego czy dwóch programowań podpiął się bezpośrednio przy MIDzie.

A teraz trochę nagany od moda.

Używaj przycisku Edycja jeśli chcesz coś dopisać do posta. Możesz to robić przez 36 godzin. Nie pisz jednego pod drugim. I ogarnij proszę pisownię, bo ciężko się czyta.

post-53490-14352524498231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolor przewodu to Brązowy-Szary 0,5 pin do gniazda najlepiej pozyskać z jakiegoś innego gniazda diag

Zapewne jak czytałeś materiał o podłączeniu MID-a

przy zamontowanym TID mialeś wtyczkę 12 pinową (X19) aby podlączyć MID-a potrzebne jest dodatkowe złącze 26-pinowe (X20). jeśli takowe posiadasz to tylko podpiąć się jeżeli nie to dorobić sobie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz najpierw, kto konkretnie będzie programował Ci MID-a: ASO Opel, inny warsztat, Ty lub kolega?

Bo jak ASO, czy inny warsztat, to zapomnij o druciarni, musisz mieć pin 8 w złączu, a do niego kabelek idący do 14MID. Jak kolega, albo samodzielnie to wystarczy, że wyprowadzisz sobie:

- +12V

- masę

- kabelek z 14MID

i zrobisz "na pająka", tylko porz.ądnego, żeby się podczas programowania coś nie uwaliło...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie programowal mi szwagier. Tylko jak na pająka zrobić mógłbyś jakoś to narysowac;-) jeśli mógłbyś. A ktoś pisał że można podpiac w złącze x9. W progu. Bo już mam metlik. A jak bym wykręcil skrznke z bezpiecznikam to bym gdzies znalazl ten kabel do programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie programowal mi szwagier. Tylko jak na pająka zrobić mógłbyś jakoś to narysowac;-)

No jak mam ci to narysować? +12V i masę? Taki dobry z rysunków to ja nie jestem, może ktoś inny ma zdolności artystyczne?

Czy Ty naprawdę

Quote:

Właśnie założyłem mida wraz z manetka R i S. Wszystko jest podpiete...


bo zaczynam mieć wątpliwości... Wszystko Ci już napisali róznymi językami, co masz zrobić, a Ty jak mantrę powtarzasz te same pytania.

Najlepiej poproś szwagra, niech przeczyta ten wątek i sam podłaczy, bo jeszcze mu usmażysz fejsa.

PS. Albo inaczej: Ty narysuj nam urządzenie, którym szwagier będzie programował mida, a ktoś z forum dorysuje co i gdzie podłaczyć.

PS2 IMO przebijasz Mortina.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie dorobilem pin do gniazda 16-pin z manetki, teraz nie pamietam czy z tej nowej zakupionej do MID-a czy ze starej od wycieraczek.

Ale chyba z nowej, gdy jechalem do ASO na programowanie podlaczal sie pod gniazdo 16-pin, oprocz tego w schowku mialem kabelek do jakis tam zmian w MID-ie ktore sam moglem zrobic typu: kiedy zapali sie rezerwa itp.

Poszukaj tu na forum watek gdzies 2007/2008 dosc dlugi o instalacji MID-a w Astrze F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.