Skocz do zawartości

Forumowy wypad do Niemiec - Harz ? ? ?


andy7

Rekomendowane odpowiedzi

Igorek zaproponowal wieksza Gruppe wypadowa.

Ceny sa nastepujace

Hotel 30 Euro w 2 osobowych pokojach za jedynki z tego co pamietam 35 - 37 Euro. Ceny z obfitym sniadaniem. Namioty z tego co pamietam 20 Euro Lazienki, toalety b. czyste.

Zarcie to 15 Euro na glowe ( na miejscu Chinska restauracja ) Wloska, grecka czy inne w okolicy, ale zrec tam raczej nie jedziemy.

Zakladam zrobienie 800 km po trasach o roznym stopniu trudnosci, gwarancja, ze kazdy wychasa sie do woli. Winkle przerozniste o roznej dlugosci i promieniu w galoty tez mozna narobic, Pampersy do zakupu w kazdym sklepie.

Paliwo to srednio miedzy 1,55 a 1,6 Euro

Jak ktos ma patania to smialo, sprobuje odpowiedziec.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Igorek zaproponowal wieksza Gruppe wypadowa.

> Ceny sa nastepujace

> Hotel 30 Euro w 2 osobowych pokojach za jedynki z tego co pamietam 35 - 37 Euro. Ceny z obfitym

> sniadaniem. Namioty z tego co pamietam 20 Euro Lazienki, toalety b. czyste.

> Zarcie to 15 Euro na glowe ( na miejscu Chinska restauracja ) Wloska, grecka czy inne w okolicy,

> ale zrec tam raczej nie jedziemy.

> Zakladam zrobienie 800 km po trasach o roznym stopniu trudnosci, gwarancja, ze kazdy wychasa sie do

> woli. Winkle przerozniste o roznej dlugosci i promieniu w galoty tez mozna narobic, Pampersy

> do zakupu w kazdym sklepie.

> Paliwo to srednio miedzy 1,55 a 1,6 Euro

> Jak ktos ma patania to smialo, sprobuje odpowiedziec.

Widzę że idziesz na ostro ok.gifok.gif weekend to tak w ta i z powrotem na 1600km to mało. Przylot najlepiej było by czwartek na wieczór. Co by w piątek pośmigać i ewentualnie jakieś drobne %% sobota tak na spkojnie i powrót niedziela od rana ale to takie moje luźne rozważania hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Igorek zaproponowal wieksza Gruppe wypadowa.

> Ceny sa nastepujace

> Hotel 30 Euro w 2 osobowych pokojach za jedynki z tego co pamietam 35 - 37 Euro. Ceny z obfitym

> sniadaniem. Namioty z tego co pamietam 20 Euro Lazienki, toalety b. czyste.

> Zarcie to 15 Euro na glowe ( na miejscu Chinska restauracja ) Wloska, grecka czy inne w okolicy,

> ale zrec tam raczej nie jedziemy.

> Zakladam zrobienie 800 km po trasach o roznym stopniu trudnosci, gwarancja, ze kazdy wychasa sie do

> woli. Winkle przerozniste o roznej dlugosci i promieniu w galoty tez mozna narobic, Pampersy

> do zakupu w kazdym sklepie.

> Paliwo to srednio miedzy 1,55 a 1,6 Euro

> Jak ktos ma patania to smialo, sprobuje odpowiedziec.

Mnie tam wsio ryba, jak nie da się inaczej niż namiot to kupię na tę okazję i też ujdzie hehe.gif

No i pytania: czy to jest bezpieczne? Jak przygotować sprzęt i czego się obawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i pytania: czy to jest bezpieczne? Jak przygotować sprzęt i czego się obawiać?

Co rozumiesz poprzez bezpiecznie ? Asfalt jest w wiekszosci jezeli nie tafla to dobry, piasku jak do tej pory nie spotkalem, choc wystepuje ( podobno )

Posrac mozna sie generalnie w jednym miejscu, gdzie miejscowi przeginaja - 4 km i cos Kolo 43 zakretow.

Reszta tras spoko.

Przygotowania sprzeta - tlumik o wymaganych standardach glosnosci, bo moze skonczyc sie zakupem nowego lub powrotu na lavecie.

Obawiac niema sie czego, co najwyzej aby wieczorem za duzo nie wypic.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> było by czwartek na wieczór. Co by w piątek pośmigać i ewentualnie jakieś drobne %% sobota tak

> na spkojnie i powrót niedziela od rana ale to takie moje luźne rozważania

%% sa na miejscu w cenach przystepniejszych niz w PL lacznie z nalewka o niemieckiej nazwie

Baba Jaga biglaugh.gif

Browar jak to w Niemczech roznisty.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co rozumiesz poprzez bezpiecznie ?

Leżałem w życiu raz. Tylko, że po tym fakcie zmieniło się u mnie wszystko: praca, miejsce zamieszkania, kobieta zlosnik.gif No i z chęcią pobawił bym się ale mam opory przed powtórką bo oczami wyobraźni znów widzę zmiany spineyes.gif

Asfalt jest w wiekszosci jezeli nie tafla to dobry, piasku jak

> do tej pory nie spotkalem, choc wystepuje ( podobno )

> Posrac mozna sie generalnie w jednym miejscu, gdzie miejscowi przeginaja - 4 km i cos Kolo 43

> zakretow.

> Reszta tras spoko.

> Przygotowania sprzeta - tlumik o wymaganych standardach glosnosci, bo moze skonczyc sie zakupem

> nowego lub powrotu na lavecie.

> Obawiac niema sie czego, co najwyzej aby wieczorem za duzo nie wypic.

Tak, żeby nie było niedomówień, jest sens Burgmanem jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, żeby nie było niedomówień, jest sens Burgmanem jechać?

Widywalem tam rozne sprzety. Tyle, ze w razie czego bedziesz musial sie liczyc z tym, ze bedziesz musial gonic. Pozatym, to kwestia dogadania. Szczerze mowiac, ja jade tam zawsze w miare z glowa poswirowac - licznikowe 120 gora 130 kam/h a i to czasami boze byc o gruuuuuuubo za duzo.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> %% sa na miejscu w cenach przystepniejszych niz w PL lacznie z nalewka o niemieckiej nazwie

> Baba Jaga

> Browar jak to w Niemczech roznisty.

No tak tak więc trzba by może pomysleć o terminie choć musze to dobrze przekalkulować bo jak wcześniej wspomniałem mam mały kryzys finansowy ale jakby to było za jakiś miesiąc póltorej to pewnie realny by był ten wyjazd hmm.gif Ale powiem że myślę nad nim bardzo poważnie ok.gif sama trasa 1600km to już dużo daje jak dla mnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widywalem tam rozne sprzety. Tyle, ze w razie czego bedziesz musial sie liczyc z tym, ze bedziesz

> musial gonic. Pozatym, to kwestia dogadania. Szczerze mowiac, ja jade tam zawsze w miare z

> glowa poswirowac - licznikowe 120 gora 130 kam/h a i to czasami boze byc o gruuuuuuubo za

> duzo.

No to zakładając, że chciałbym przełamać strach ale nie wyciskać wszystkiego co się da to ja byłbym chętny smile.gif Tylko niech ktoś termin zaproponuje bo łatwiej się dostosować niż samemu zebrać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to zakładając, że chciałbym przełamać strach ale nie wyciskać wszystkiego co się da to ja byłbym

> chętny Tylko niech ktoś termin zaproponuje bo łatwiej się dostosować niż samemu zebrać

Niech każdy pomyśli do niedzieli, przejrzy kalendarze i napisze swój typ ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mowiac, ja jade tam zawsze w miare z

> glowa poswirowac - licznikowe 120 gora 130 kam/h a i to czasami boze byc o gruuuuuuubo za

> duzo.

Myślałem, że wzorowi Niemcy jeżdzą 5km/h wolniej niż limit, a w przypadku pojawienia się traktora na drodze jadą za nim dopóki nie zjedzie na pole albo do stodoły confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech każdy pomyśli do niedzieli, przejrzy kalendarze i napisze swój typ

Mozemy wyskoczyc w koncu Sierpnia lub nawet poczatku Pazdziernika i zrobic sobie zakonczenie sezonu.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad tysiak na paliwo? Licząc z Zawiercia: wiecej niż 800PLN nie chce mi wyjść.

ode mnie to 1700 km w obydwie strony. Połowa po PL połowa po D. czyli

8,5X6LX5,5zł=280zł

8,5X6LX1,6Euro=81,6Euro=338,64zł

100Euro na szaleństwo =415zł

30Euro hotel+15 żarcie=45Euro doba=186,75złX3=560zł

SUMA=+- 1600zł oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Igorek zaproponowal wieksza Gruppe wypadowa.

> Ceny sa nastepujace

> Hotel 30 Euro w 2 osobowych pokojach za jedynki z tego co pamietam 35 - 37 Euro. Ceny z obfitym

> sniadaniem. Namioty z tego co pamietam 20 Euro Lazienki, toalety b. czyste.

> Zarcie to 15 Euro na glowe ( na miejscu Chinska restauracja ) Wloska, grecka czy inne w okolicy,

> ale zrec tam raczej nie jedziemy.

> Zakladam zrobienie 800 km po trasach o roznym stopniu trudnosci, gwarancja, ze kazdy wychasa sie do

> woli. Winkle przerozniste o roznej dlugosci i promieniu w galoty tez mozna narobic, Pampersy

> do zakupu w kazdym sklepie.

> Paliwo to srednio miedzy 1,55 a 1,6 Euro

> Jak ktos ma patania to smialo, sprobuje odpowiedziec.

wszystko zalezy kiedy ... ktos z Wawy sie wybiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ode mnie to 1700 km w obydwie strony. Połowa po PL połowa po D. czyli

> 8,5X6LX5,5zł=280zł

> 8,5X6LX1,6Euro=81,6Euro=338,64zł

Czyli potwierdziłeś, że 1000 za paliwo to lekka przesada.

> 100Euro na szaleństwo =415zł

> 30Euro hotel+15 żarcie=45Euro doba=186,75złX3=560zł

> SUMA=+- 1600zł

Widze, że policzyłeś wersje full-wypas. Hotel w okolicach Harz'u można znaleźć nawet za 120PLN za 2 osobowy pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy zrobic tak, ze moge wynajac duzy dom w ktorym np. Sa 2 sypialnie i salon gdzie 1 -2 osoby mogly by spas na waleta + kilka materacy w salonie. Tyle, ze trzeba by bylo juzteraz rezerwowac i przelac kase. Moge sie zdeklarowac ale

kase trzeba by bylo wplacic na polskie konto, dwa, to gdy dojdzie do rezerwacji niema finansowego wycofania sie z kosztow - te po prostu przepadaja.

kazdy moze rezerwowac gdzie chce, najwyzej spotykamy sie rano w punkcie x a poznym popoli0udniem czy wieczorem kazdy rozjezdza sie w swoja strone

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozemy zrobic tak, ze moge wynajac duzy dom w ktorym np. Sa 2 sypialnie i salon gdzie 1 -2 osoby

> mogly by spas na waleta + kilka materacy w salonie. Tyle, ze trzeba by bylo juzteraz

> rezerwowac i przelac kase. Moge sie zdeklarowac ale

> kase trzeba by bylo wplacic na polskie konto, dwa, to gdy dojdzie do rezerwacji niema finansowego

> wycofania sie z kosztow - te po prostu przepadaja.

> kazdy moze rezerwowac gdzie chce, najwyzej spotykamy sie rano w punkcie x a poznym popoli0udniem

> czy wieczorem kazdy rozjezdza sie w swoja strone

Jeśli się zdecyduję mogę waletować na podłodze ok.gif Poza tym taka opcja lepsza dla integracji pub2.gifpub2.gifzlosnik.gif

A ile taka chałupka by wyniosła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli potwierdziłeś, że 1000 za paliwo to lekka przesada.

> Widze, że policzyłeś wersje full-wypas. Hotel w okolicach Harz'u można znaleźć nawet za 120PLN za 2

> osobowy pokój.

No nie do końca bo te szaleństwa to paliwo do pohulania w górach czyli dodatkowo 100Euro chociaż myślę że to przesada bo za 100Euro to koło 1000km dla mnie. Weźmy np że motorynka spali mi 2x więcej wachy to 500km po serpentynach chyba nie zrobimy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano zależy kto jaką motorynkę ma i czy jedzie zgodnie z

> i czy 3 dni pod rząd po 800 km to siły nie zabraknie

Myślę żeby zredukować koszty to można jednak dobić w piątek i w niedzielę ruszyć do domu. Ale wtedy integracja licha hehe.gif no ale my nie pić tylko ćwiczyć jedziemy. Muszę chyba świnkę skarbonkę ruszyć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko zalezy kiedy ... ktos z Wawy sie wybiera?

ja się chętnie na to piszę o ile mi się nie zgra z innym wypadem na Węgry/Rumunię. Jak wypadnie przed to będzie to w sam raz dobry "test drive" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile osób finalnie się zdaklaruje? Bo widzę że zainteresowanie jest

powiemtak, w zeszlym roku na forum bmw ( sami kasiasci faceci i babki ) zdeklarowalo sie na wyjazd do Norwegi ze 20 osob a w Norwegi znalazlem sie tylko ja biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad tysiak na paliwo? Licząc z Zawiercia: wiecej niż 800PLN nie chce mi wyjść.

A więc:

- 800km strona -> 1600km

- 800km na miejscu ( tak Autor posta napisał)

Razem 2400km

Spalanie mojego wynalazku do około 7-7,5l/100km zakładając, że na autostradzie będę utrzymywał 150-160km/h ( wielokrotnie sprawdzane).

Przy szaleństwach, jazda na torze, też Suzi zabrała około 7,5-8l/100km zlosnik.gif

Licząc optymistycznie, 7l/100km, uśredniając cenę paliwa na 6zł/litr( w PL góra cztery tankowania, reszta w DE) mamy....

24 * 7 litrów * 6zł - 1008zł w wariancie optymistycznym zlosnik.gif

ps. kumpla SV650 07r też wciągała przy jeździe "za mną" około 6 - 6,5l zlosnik.gif

Przy spokojnej jeździe, może do 6l/100km dało by się zejść, ale chyba bym osiwiał na autostradzie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tom.tom-a . Będzie wolno i spalanie mniejsze zlosnik.gif

Ps. Za tą kasę żeby trochę się podszkolić to wolałbym jechać duuzo bliżej na tor z instruktorem. Chyba ze ten wyjazd w formie rozrywki to wtedy rozumiem. Bo czego się nauczysz więcej niż na naszych drogach? Też są winkle, dobry asfalt a 1000km mniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź tom.tom-a . Będzie wolno i spalanie mniejsze

Pan rajdowiec już moto poskładał? spy.gif

( miałeś sms przysłać oslabiony.gif)

> Ps. Za tą kasę żeby trochę się podszkolić to wolałbym jechać duuzo bliżej na tor z instruktorem.

> Chyba ze ten wyjazd w formie rozrywki to wtedy rozumiem. Bo czego się nauczysz więcej niż na

> naszych drogach? Też są winkle, dobry asfalt a 1000km mniej

pomijając wypady na tor, które też swoje kosztują...

proponuje zebranie lokalnej ekipy do Zabrza

MOTORAT

Gdyby nazbierać grupę mogłoby być tylko dla nas szkolenie 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc:

> - 800km strona -- 800km na miejscu ( tak Autor posta napisał)

> Razem 2400km

> Spalanie mojego wynalazku do około 7-7,5l/100km zakładając, że na autostradzie będę utrzymywał

> 150-160km/h ( wielokrotnie sprawdzane).

> Przy szaleństwach, jazda na torze, też Suzi zabrała około 7,5-8l/100km

> Licząc optymistycznie, 7l/100km, uśredniając cenę paliwa na 6zł/litr( w PL góra cztery tankowania,

> reszta w DE) mamy....

> 24 * 7 litrów * 6zł - 1008zł w wariancie optymistycznym

> ps. kumpla SV650 07r też wciągała przy jeździe "za mną" około 6 - 6,5l

> Przy spokojnej jeździe, może do 6l/100km dało by się zejść, ale chyba bym osiwiał na autostradzie

No wychodzi dużo. Ja wiem że to w celach rekraacyjnych i szkoleniowych za jednym ale fakt 1000km mniej. A spota można i na południu PL zorganizować ok.gif Będę dumał nad HARZ ale pewnie czerwona.gifprzez $$ będzie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc:

> - 800km strona -- 800km na miejscu ( tak Autor posta napisał)

> Razem 2400km

> Spalanie mojego wynalazku do około 7-7,5l/100km zakładając, że na autostradzie będę utrzymywał

> 150-160km/h ( wielokrotnie sprawdzane).

> Przy szaleństwach, jazda na torze, też Suzi zabrała około 7,5-8l/100km

> Licząc optymistycznie, 7l/100km, uśredniając cenę paliwa na 6zł/litr( w PL góra cztery tankowania,

> reszta w DE) mamy....

> 24 * 7 litrów * 6zł - 1008zł w wariancie optymistycznym

> ps. kumpla SV650 07r też wciągała przy jeździe "za mną" około 6 - 6,5l

> Przy spokojnej jeździe, może do 6l/100km dało by się zejść, ale chyba bym osiwiał na autostradzie

wez Ty sobie wyreguluj ten sprzet, moja locha przy jezdzie z pasazerem, trzema kuframi i bagsterem na autostradzie, przy 150 km/h (licznikowe-GPS to 140) lyka 6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wez Ty sobie wyreguluj ten sprzet, moja locha przy jezdzie z pasazerem, trzema kuframi i bagsterem

> na autostradzie, przy 150 km/h (licznikowe-GPS to 140) lyka 6,5

Sprzęt jest wyregulowany na "tip-top" zlosnik.gif

Problemów jest kilka, w porównaniu z Twoją zabawką:

- gażniki na "dynojetach"

- ignition advancer

- kolektor 4w1 + przelot

- filtr k&n

- przy 100km/h jest 5000obr/min, przy 160km/h mam już w okolicach 8,5kobr/min - to jest największy pożeracz paliwa, u Ciebie jest pewnie połowa tego ok.gif

Więc nie ma opcji, nawet kumpla SV paląca przy jego jeździe 5l/100km, jadąc ze mną ma spalanie 6,5l/100km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL mamy Kubalonka "po naszej" stronie, troszkę dalej są piękne winkle, długie, z dobrą widocznością za Wadowicami lecąc na Zakopane odbijając na "Chyżne" do Orawy i powrót do Żywca, przez Międzybrodzie, tylko trzeba jechać Sobota 4 rano, albo w tygodniu wcześnie rano/ wieczorem, inaczej ruch niesamowity no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby nazbierać grupę mogłoby być tylko dla nas szkolenie

Jestem jak najbardziej za ok.gif

Pytanie tylko o szczegółowy plan lekcji + info o lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzęt jest wyregulowany na "tip-top"

> Problemów jest kilka, w porównaniu z Twoją zabawką:

> - gażniki na "dynojetach"

> - ignition advancer

> - kolektor 4w1 + przelot

> - filtr k&n

> - przy 100km/h jest 5000obr/min, przy 160km/h mam już w okolicach 8,5kobr/min - to jest największy

> pożeracz paliwa, u Ciebie jest pewnie połowa tego

> Więc nie ma opcji, nawet kumpla SV paląca przy jego jeździe 5l/100km, jadąc ze mną ma spalanie

> 6,5l/100km

przy 150 u mnie jest 5 krpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy 150 u mnie jest 5 krpm

Czyli tyle, ile u mnie przy 95-100km/h frown.gif

To samo jest w znajomego Fazerze, jego litr, jadąc z nami, pali 5l/100km sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w okolicach weekendu 23-24 sierpnia ja sie pisze jesli tylko dopisze pogoda, dla mnie to moze byc

> czwartek-niedziela/poniedzialek

No ja już wiem, że akurat ten termin u mnie będzie zajęty bo zmiennik idzie na urlop i będę miał wolny tylko weekend. Tydzień wcześniej jest ustawowo wolny piątek, może wtedy lepiej?

Poza tym wydaje mi się, że ciężko będzie konkretnie zaplanować bo jak się trafi deszczowy tydzień to chyba mało kto się zdecyduje na jazdę po kilkaset kilometrów w deszczu w obie strony, więc może lepiej umówić się na dany termin z możliwością przełożenia o tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce są setki innych dróg niż rozsławione patelnie, Salmopol czy Kubalonka. Pierwszy przykład z brzegu droga na Kudowe ok.gif

Ps. Bron Boże nie chce nikogo zniechęcać. Po prostu jak dla mnie taki wyjazd do DE jest stratą pieniędzy. 1600km zrobić żeby polatać po winklach która są w zasięgu ręki smile.gif

Chyba ze chodzi o 20.GIF to wtedy jak z kartą Mastercard. Rzecz bezcenna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.