Skocz do zawartości

Dziwny problem z hamulcami


kudlaty1990

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Honda civic VI z 98r. Problem zacząłsię jakiś czas temu. Czasami Podczas jazdy po lekkim naciśnięciu pedału hamulca pedał tak jakby się blokował, auto nie hamowało i słychać było głośny dziwny dźwięk tak jakby abs się włączał, ale zbyt wcześnie. Zaraz po tym zaświeca się kontrolka ABS i wszystko jest ok poza tym, że nie ma wtedy w aucie ABS. Ostatnio do tego doszło dziwne szybkie"cykanie" dochodzące gdzieś z okolic kierownicy po czym załącza się kontrolka ABS. W tym momencie jak naciśnie się na halulec to następuje to co opisałem wcześniej czyli brak hamowania. Zrobiłem samodiagnostyke komputera i wyszły błędy nie związane z hamulcami. Dodatkowo sprawdzałem błędy przez OBD2 i program TORQUE, ale nic nie wykazało, żadnych błędów. Nie wiem co to może być. Strach jeździć autem bo nie wiadomo kiedy nie będzie się dało zahamować. Ma ktoś jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno temu były sprawdzane (albo wymieniane) elementy układu hamulcowego? okładziny są czy "chyba są"? nic nie cieknie?

Poza zapowietrzeniem przyczyną mogą być:

- uszkodzenie pompy hamulcowej lub serwa (częściej pompy)

- uszkodzenie w układzie reduktora / korektora siły hamowania

- uszkodzenie Samoregulatora tylnych hamulców bębnowych

- problemy z pompą ABS (jeśli masz ABS)

- chińskie podróby (cylinderki, klocki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dawno temu były sprawdzane (albo wymieniane) elementy układu hamulcowego? okładziny są czy

> "chyba są"? nic nie cieknie?

> Poza zapowietrzeniem przyczyną mogą być:

> - uszkodzenie pompy hamulcowej lub serwa (częściej pompy)

> - uszkodzenie w układzie reduktora / korektora siły hamowania

> - uszkodzenie Samoregulatora tylnych hamulców bębnowych

> - problemy z pompą ABS (jeśli masz ABS)

> - chińskie podróby (cylinderki, klocki)

Tak jest w samochodzie ABS. Tak jak pisałem w pierwszym poście. Zaraz po wystąpieniu tych problemów załącza się kontrolka ABS i abs jest tak jakby wyłączony. Hamulce działają wtedy normalnie, ale bez tegoABSu. Osobiście stawiał bym na jakiś problem właśnie z ABSem jeśli po jego wyłączeniu wszystko jest normalnie? No i to dziwne "cykanie" z okolic kierownicy? może ze skrzynki z bezpiecznikami. Nie jestem w stanie dokładnie tego sprawdzić bo nie ma możliwości przewidzenia kiedy problem się pojawi;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest w samochodzie ABS. Tak jak pisałem w pierwszym poście. Zaraz po wystąpieniu tych problemów

> załącza się kontrolka ABS i abs jest tak jakby wyłączony. Hamulce działają wtedy normalnie,

> ale bez tegoABSu. Osobiście stawiał bym na jakiś problem właśnie z ABSem jeśli po jego

> wyłączeniu wszystko jest normalnie? No i to dziwne "cykanie" z okolic kierownicy? może ze

> skrzynki z bezpiecznikami. Nie jestem w stanie dokładnie tego sprawdzić bo nie ma możliwości

> przewidzenia kiedy problem się pojawi;/

>cykanie to schodzi ciśnienie z ABS

> jedż na SKP sprawdż hamulce ,masz typowe obiawy że któreś koło albo nawet cały tył nie hamuje ABS czyta różnice i włącza się nawet przy lekkim hamowaniu.

> jak hamulce będą ok zostaje szukać w ABS-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle szukam przyczyny problemu i napisałem to samo co tutaj na forum Civica. Mało osób się udzieliło ale jedna wypowiedź mnie zaciekawiła. Jedna osoba zwróciła uwagę na to, że jeśli auto nie chce hamować po naciśnięciu pedału i hamulec jest twardy to może są jakies problemy z serwomechanizmem? Ja skojażyłem fakty i przypomniało mi się, że po odpaleniu silnika i naciśnięciu hamulca na luzie obroty nieznacznie wzrastają, jesnak przy szybkim pulsacyjnym naciskaniu obroty potrafią podskoczyć nawet do 2tys. Może tu być jakis problem? może te dziwne dzwięki są od serwa? Tylko dlaczego po wyłączeniu się ABSow hamulce działają normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciągle szukam przyczyny problemu i napisałem to samo co tutaj na forum Civica. Mało osób się

> udzieliło ale jedna wypowiedź mnie zaciekawiła. Jedna osoba zwróciła uwagę na to, że jeśli

> auto nie chce hamować po naciśnięciu pedału i hamulec jest twardy to może są jakies problemy z

> serwomechanizmem? Ja skojażyłem fakty i przypomniało mi się, że po odpaleniu silnika i

> naciśnięciu hamulca na luzie obroty nieznacznie wzrastają, jesnak przy szybkim pulsacyjnym

> naciskaniu obroty potrafią podskoczyć nawet do 2tys. Może tu być jakis problem? może te dziwne

> dzwięki są od serwa? Tylko dlaczego po wyłączeniu się ABSow hamulce działają normalnie.

Sam wcześniej pisałeś, że zapala się kontrolka usterki systemu ABS, więc to wspomaganie zostaw w spokoju grinser006.gif

Odczytaj błędy/parametry w układzie ABS jak już wcześniej sugerowano ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak powinno być

Dziwne... hmm.gif powinno, czy może tak być? Bo jak powinno, to wszystkie dotychczasowe bolidy, którymi jeździłem, były popsute, bo szybkie, pulsacyjne deptanie hamulca miało jakiś tam minimalny wpływ na obroty, ale żeby do 2krpm? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne... powinno, czy może tak być? Bo jak powinno, to wszystkie dotychczasowe bolidy, którymi

> jeździłem, były popsute, bo szybkie, pulsacyjne deptanie hamulca miało jakiś tam minimalny

> wpływ na obroty, ale żeby do 2krpm?

Na pewno w Felicji dało się spokojnie do 2k RPM dobić smile.gif W Hondzie do 1,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.