Skocz do zawartości

P1 1,1 - przegrzewa sie


Rekomendowane odpowiedzi

przegrzewa sie

wskazowka przekracza polowe skali

wlacza sie wentylator na chwile

po tem dochodzi do 3/4 wentylator sie wlacza na chwile, po czym wylacza

spialem dziada na stale

nic to nie dalo

dopiero jak dodalem gazu i potrzymalem na 3,5krpm wskazowka temperatury spadla do polowy

pompa wody? - ale byla dopiero co (3kkm ) wymieniona

jesli ma to jakies znaczenie to ma toto LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybciej zrobic wydmuszke z termostatu wiecc chyba od tego zaczne.... a moze gdzies mam - pasuje od

> ,1.2 8v ?

Panda 04r 1,1/P2 1,28v P2fl 1,2 8v 05 i P2 1,2 6v z 2000r miały identyczne termostaty/wkłady ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem o 1.2 75KM

a nie wiem, tego nie miałem w garażu, w P1 1,2 16v 86KM z końcówki 97r tez miałem taki termostat jak w powyższych, zerknij w katalogi producentów termostatów, rozjaśni się 20.GIF

linka do katalogów:

hopsa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zerknij w katalogi producentów termostatów, rozjaśni się

Smiem polimeryzowac, aftermarket czesto idzie na latwizne i z dziesieciu odmian fabrycznych robia trzy zamiennikowe. Pamietam, ze kiedys szukalem termostatu do GT, Fiat ComPACT (poprzednik ePER-a) kategorycznie twierdzil, ze kros jest tylko z brazylijska odmiana Fiorino (inne temperatury otwarcia/zamkniecia), a katalog producenta zamiennikow, wciskal mi, iz podpasuje z europejskiego Tipo i Tempry czy czegos w podobie icon_rolleyes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się tyczy wszystkiego, niestety katalogi zamienników bardzo często nie rozróżniają wielu parametrów między modelami czy wręcz w obrębie danego modelu.

W przypadku termostatu fizyczna kompatybilność i tak jest prawie pewna, gorzej jak takie cyrki wychodzą z wahaczami, albo z kablami WN (oba przypadki przerabiałem, dotarcie do właściwych zamienników czasami wymaga niezłego kopania w alternatywach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Smiem polimeryzowac, aftermarket czesto idzie na latwizne i z dziesieciu odmian fabrycznych robia

> trzy zamiennikowe. Pamietam, ze kiedys szukalem termostatu do GT, Fiat ComPACT (poprzednik

> ePER-a) kategorycznie twierdzil, ze kros jest tylko z brazylijska odmiana Fiorino (inne

> temperatury otwarcia/zamkniecia), a katalog producenta zamiennikow, wciskal mi, iz podpasuje z

> europejskiego Tipo i Tempry czy czegos w podobie .

Rozjaśni, nie wyjaśni wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że zadam głupie pytanie, ale czy waliłeś pięścią w daszek? Może wentylator się włącza prawidłowo, a wskaźnik wariuje hmm.gif

Zaglądałeś pod maskę, silnik jest wyczuwalnie cieplejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uprzedzam, że zadam głupie pytanie, ale czy waliłeś pięścią w daszek? Może wentylator się włącza

> prawidłowo, a wskaźnik wariuje

> Zaglądałeś pod maskę, silnik jest wyczuwalnie cieplejszy?

nie walilem :-p silnik byl cieplejszy, zagladalem - 2 lewych rak nie mam :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się tyczy wszystkiego, niestety katalogi zamienników bardzo często nie rozróżniają wielu

> parametrów między modelami czy wręcz w obrębie danego modelu.

> W przypadku termostatu fizyczna kompatybilność i tak jest prawie pewna, gorzej jak takie cyrki

> wychodzą z wahaczami, albo z kablami WN (oba przypadki przerabiałem, dotarcie do właściwych

> zamienników czasami wymaga niezłego kopania w alternatywach)

zrobilem wydmuszke - temp w 1/4 smile.gif

a wiec jaki kupic termostat?

pracuje jeszcze toto jak na ostrym walku - jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobilem wydmuszke - temp w 1/4

> a wiec jaki kupic termostat?

> pracuje jeszcze toto jak na ostrym walku - jakies sugestie?

ori z obudową i uszczelką gumowo-metalową, 75pln nie dużo, a wytrzyma długo

miałem 3 wkłady Mora - jeden zablokował na zamkniętym i uszczelkę wymieniałem pod głowicą w 1,2 16v sick.gif

Teraz mam 2 z obudową Delphi, ale mimo wszystko polecę Ori ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobilem wydmuszke - temp w 1/4

> a wiec jaki kupic termostat?

> pracuje jeszcze toto jak na ostrym walku - jakies sugestie?

vernet albo na bogato ricambi. Miałem verneta u siebie i problemów nie sprawiał. Pamiętaj o dobrym uszczelnieniu styku korpusu z blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dalem pod wydmusze uszczelke papierowa...

fabryczna uszczelka była nieznacznie grubsza niż wszystkie aftermarketowe, stąd często po zabawach spod termostatu się sączy i układ może się zapowietrzać. Fabryczna uszczelka kosztowała kilka pln i warto było to zainwestować, albo osadzić na silikonie (osobiście preferuję uszczelki tam gdzie były przewidziane, ale czasami prościej i skuteczniej jednak dać silikon)

Jeszcze jednak uwaga, jak będziesz demontował cewki to zerknij na oring, najpewniej będzie już twardy i będzie tam ciekło, warto to za jednym zamachem zrobić. Oring w ASO to też koszt kilku pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabryczna uszczelka była nieznacznie grubsza niż wszystkie aftermarketowe, stąd często po zabawach

> spod termostatu się sączy i układ może się zapowietrzać. Fabryczna uszczelka kosztowała kilka

> pln i warto było to zainwestować, albo osadzić na silikonie (osobiście preferuję uszczelki tam

> gdzie były przewidziane, ale czasami prościej i skuteczniej jednak dać silikon)

> Jeszcze jednak uwaga, jak będziesz demontował cewki to zerknij na oring, najpewniej będzie już

> twardy i będzie tam ciekło, warto to za jednym zamachem zrobić. Oring w ASO to też koszt kilku

> pln.

fakt, leje sie tam troche z pod cewek, ale po co je demontowac do wymiany termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fakt, leje sie tam troche z pod cewek, ale po co je demontowac do wymiany termostatu?

bo wygodniej, a jak się i tak leje to kosztem kilku pln robisz porządek wink.gif

a jakbyś się decydował na osadzanie termostatu na silikonie to też wygodniej trafić za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.