Skocz do zawartości

Zapach ON w aucie - jak się pozbyć...


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Po niewielkiej awarii (spadł wężyk powrotny z wtrysku), trochę ropy polało się na silnik. Niestety pozostał nieprzyjemny zapach, szczególnie odczuwalny po odpaleniu samochodu i włączeniu nawiewu.

Zachlapane miejsca starałem się przetrzeć i wyczyścić ale za dużo to nie dało - ktoś może ma jakiś pomysł jak się pozbyć tego zapachu czy pozostanie poczekać aż sam wywietrzeje (za kilka dni wyjazd i w zapachu ropy trochę słabo się będzie jechać zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po niewielkiej awarii (spadł wężyk powrotny z wtrysku), trochę ropy polało się na silnik. Niestety

> pozostał nieprzyjemny zapach, szczególnie odczuwalny po odpaleniu samochodu i włączeniu

> nawiewu.

> Zachlapane miejsca starałem się przetrzeć i wyczyścić ale za dużo to nie dało - ktoś może ma jakiś

> pomysł jak się pozbyć tego zapachu czy pozostanie poczekać aż sam wywietrzeje (za kilka dni

> wyjazd i w zapachu ropy trochę słabo się będzie jechać )

Jeśli nie odtłuściłeś tych miejsc to ten ON dalej tam jest - szmata z benzyną i myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie odtłuściłeś tych miejsc to ten ON dalej tam jest - szmata z benzyną i myć.

No właśnie jechałem benzyną - trochę tam słabo z dostępem - jest szansa, że za jakiś czas po prostu samo wyparuje/wywietrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jechałem benzyną - trochę tam słabo z dostępem - jest szansa, że za jakiś czas po prostu

> samo wyparuje/wywietrzeje?

Jak słaby dostęp szmatą to kupić zmywacz do hamulców w sprayu - poradzi sobie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jechałem benzyną - trochę tam słabo z dostępem - jest szansa, że za jakiś czas po prostu

> samo wyparuje/wywietrzeje?

Lało mi spod przelewu wtryskiwacza i po wymianie oringu nic nie robiłem z ON który był gdzieś tam w zakamarkach mocowania wtryskiwacza - przestało śmierdzieć po 1 dniu, więc jest szansa, że skoro wyczyściłeś benzyną a nadal śmierdzi, że gdzieś tam nadal jest wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po niewielkiej awarii (spadł wężyk powrotny z wtrysku), trochę ropy polało się na silnik. Niestety

> pozostał nieprzyjemny zapach, szczególnie odczuwalny po odpaleniu samochodu i włączeniu

> nawiewu.

> Zachlapane miejsca starałem się przetrzeć i wyczyścić ale za dużo to nie dało - ktoś może ma jakiś

> pomysł jak się pozbyć tego zapachu czy pozostanie poczekać aż sam wywietrzeje (za kilka dni

> wyjazd i w zapachu ropy trochę słabo się będzie jechać )

może najprostsze rozwiązanie - umyć silnik niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.